confessions

wfftbb

- Yazar -

  1. toplam entry 105
  2. takipçi 1
  3. puan 1610

bilgi günlük

wfftbb
Madem böyle bir köşemiz var, ben de bir kaç şey söyleyeyim. Lütfen sonuna kadar oku.

Ben; kendi halinde, kimseye zararı olmayan, sıradan ve masum biriyimdir. Ama bu masumluğum hayatımın bok gibi olmasına neden oldu.

Çocukken; herkes çok severdi beni. Ben de yaşamayı çok seviyordum. Ama 2014 yılından beri, anlamadığım bir şekilde herşey boka sarmaya başladı.

2015 yılı, 5.sınıfta ortaokula geçtiğim dönemlerdi. Okulun en çalışkan bireylerinden biriydim. Sınıfın da en çalışkan ve akıllı çocuğuydum. Sınıf, yaramaz olduğu için; sık sık sınıfça eksi ve ceza alırdık. 6.sınıf da böyle geçti. 7.sınıfın başlarında sınıfça aldığımız ceza ve eksiler giderek artmaya başladı. Benim de sınıf arkadaşlarımla aram iyice bozuldu. O sene Feride adlı birisine aşık olmuştum. Okulumuzun kantincisinin kızı. Aşık olmaz olaydım. Okulun kursunda aynı sınıftaydık. Bir gün, kursta Feride'ye olan aşkımı itiraf ettim. Daha sonra, bu olay tüm okulda duyulmaya başladı. Sonra sönüverdi o aşk. O, 7G şubesinde, ben de 7D şubesindeydim. Okulda olay çıkarıp ortalığı karıştırdım. Herkesle ilişkilerim daha kötü bir hale geliyordu. Ve sonra müdür sınıf değiştirebileceğimi söyledi. Ben de 7G sınıfına geçmek istediğimi belirtince kabul etmedi. Oraya talep fazlaymış.(bkz: yersen)

O an; başka bir kız da, bunu duymuş ve kendi sınıfı olan 7K şubesini tavsiye etmişti. Ben de kabul ettim. Herşey çok güzeldi. Ve 8.sınıfta K şubesi, kaynaştırma sonucu; 8H sınıfına taşındı. Okulun en belalı sınıfıydı.

Ders bile dinleyemiyordum. Sınıfça eksi ve cezalar devam ediyordu. Artık hayatımdan iyice nefret etmeye başlamıştım. 5 kişi, nihayetinde başka sınıflara şutlanmış ve yerine başka başka tipler gelmişti. Bu gelen tipler, tüm sınıfı bana düşman etmişti.

O sene boyunca yaşadıklarımı bir ben bilirim bir de tanrı bilir. Yalnız, Seymen adlı bir orospu çocuğu vardı ki herşeyin sebebi bu kalleşti. Bu herif güya hemşerim olmasına rağmen tüm sınıfça adıma dedikodu, kavga, vb. durumların olmasına neden oldu. O sene ilk lgsye gireceklerdendik. 2018 yılıydı. Ve sınava girdim. 236 aldım. Herkes beni aşağıladı. Yok ben o sınıfa kendim gitmek istemişim, yok köyde okuyup Türkiye birincileri bilmem ne...

Sınava girmeden birkaç hafta önce okulumuza lisenin müdürü geldi. Proje imam hatip lisesi. Kendi okulunun reklamını yaptı 2 saat. Çocuk aklı tabi. Hedefimi bu okul olarak belirledim. Puanım da yetiyordu.

Lise 1.sınıfta hiç anlamadığım bir şekilde teyzemin kızına aşık olmaya başlamıştım. Ama kafamda ilk kaygılar o zaman belirdi. Ya vermezlerse, ya akraba evliliği yasaklanırsa, ya beni hiç istemiyorsa, ya o Seymen denen göt ile evlenirse.... Tabi bu 9.sınıf, ortaokul gibi olmasa da yine sıkıntılıydı. Bir şekilde atlattık tabii...

Lise 2.sınıf; hayat adına umutlarının tükendiği son şeydi. Sınıflar, başarı seviyelerine göre düzenlenmişti. Ben de en başarılı olanların şubesindeydim. Yavşak müdür, usulsüzlük de olsa, sınıfta kalan 6 öğrenciyi tüm sınıflara 2şer 2şer dağıtmaya başladı. Benim sınıfıma gelen iki kişiden biri yine hemşerim, öteki de aramın iyi olduğu bir tipti. Bu gerizekalılar, buldukları her fırsatta sıraya sert bir şekilde vuruyorlardı. Hemşerim denen tip, yüz olarak Seymen'inkine benziyordu. O yüzden bu tipten ayrı bir tırsıyordum. Bu iki gerizekalı, o kadar sorun çıkarmalarına rağmen sınıftan atılmadılar. Ben de bir konferansta bunu eleştirince, yavşak müdür beni yanına çağırıp bir ton azarladı.

Bu olaylar her gün tekrarlanınca inancımı kaybetmeye başladım. Herşeyi ciddi ciddi sorguluyordum. Tam o dönemlerde covid 19 virüsü çıktı ve okuldan kurtulduğumu sandım. Ertesi yıl olan 11.sınıf uzaktan eğitim dönemiydi. Hiçbir şey anlamıyordum. Antidepresan ilaçları kullanmamla iyice mala bağlamıştım. Herşey çok sıkıcı olmaya başlamıştı. Tabi dini inancım daha sağlam olmuştu. Etkisi geçince de psikolojik sorunlarım tekrar baş gösterdi. Bu durumdan sonra herşeyi sorgulamaya başladım.

Bu sorgulamalar sonucu dinden çıktım ve bunu kimse bilmiyor. Aşık olduğum teyzemin kızı da, ailemdeki diğer kişiler de, içinde yaşadığım mahalle sakinleri de. Tanrıya inanıyorum ama dinlerin; zamanında bazı insanların para,kadın,güç vb. unsurlar için bir araç olarak kullandığını düşünüyorum. Ve akraba evliliği hakkında araştırma yapmaya başladım. Gördüğüm sapıkça yorumlar beni şok etmişti.

Ekşi sözlükte tam da o sene "kuzen ile evlenmenin yasaklanması gerekliliği" diye saçma sapan bir başlık açılmış. 20 sayfa entry girilmiş. Malın biri de "bu devirde kuzenine aşık olan varsa aşk acısı çekiversin" demiş mesela. Senin ben, bunu yazan o ellerini sikeyim. Ne demek lan aşk acısı çekiversin? Bu yasakçı tipler giderek arttığını görünce şok olmuştum. Duran canatan adlı gerizekalı bir prof da "akraba evliliğinin önlenmesi için yasa çıkması lazım" diye haber yapmış. Cahil doktor bozuntusu.

https://tr.sputniknews.com/20210311/prof-dr-canatan-nadir-hastaliklar-evlilik-oncesi-tani-ile-onlenebilir-1044007900.html

İlgili sapık haberi.

Yazarken bile ellerim titriyor sözlük. Bu insanlar nasıl böyle saçma şeyler rahatça söyleyebiliyorlar? Bunları başta çok önemsemiyordum. 12.sınıfta açığa geçtim. Okulu da siktir ettim. Bu sene babamın işyerinde çalışıyorum. Almanya'da olsa 1 hafta sonunda alabileceğim leptobu 3 aydır alamıyorum. Neden? Malum şahıs saolsun; kendine zam yapıyor, benim gibi insanlar da bu bozuk eğitim sisteminde okulu bırakıyor.

Yalnızken uludağ sözlük, kafa sözlük vb. sitelere üye oldum. Uludağ sözlükte de kuzen evliliği yasaklansın tarzında entryler girilmişti. O entryleri girenlerin hemen hemen hepsi siyasi olaylarla da ilgilenirken yazarın biri hiç o tarz entryler girmiyordu. Bu kadın yazar ile neden bunu yazdığını konuştum. Ve bana "umarım yasaklanır da sizin gibi benciller, doğmamış çocuğun hakkına girmez" dedi. Nasıl tartıştığımızın bir önemi yok. Kuzenine aşık bir insana böyle şeyler söylenemez! O kadın yazar iyice bozdu psikolojiimi. Bulduğu her fırsatta diğer yasakçı yazar arkadaşlarıyla beni gömecek entryler girdiler. Kendisinden özür dilememle kapatsakta bu tipten nefretime devam ettim. İmkanım olsa kendisine tecavüz ederim, o derece nefret ediyorum ondan.

İşyerinde hiçbir şey yokken bu kuzen evliliği yasaklansıncı tipler aklıma geliyor. Geldikçe de sinir oluyor, kendimi öldürmek istiyorum. Babam beni en arka makineye göndermiş, bir köşeye atılmış gibiyim.

Artık ölmek istiyorum. Bu ülkeden de, yasakçı insanından da bıktım. Teyzemin kızıyla evlenecek olmam bile birilerini tahrik ediyor.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol