confessions

goodygoblin

- Yazar -

  1. toplam entry 246
  2. takipçi 1
  3. puan 47875

kızıniz bozuk çıktı

goodygoblin
hastalıklı ve tek taraflı sözde namus kavramımızın ürünü olan söz öbeğidir. kafamızın kızlık zarlarını henüz yırtıp düşüncelerimizi serbest ve mantıklı bir şekilde o bilgi denilen uçsuz bucaksız çayıra salamadığımızın en büyük göstergesi..

"erkek yaparsa iyi, kadın yaparsa kötü" düsturunun kendinden daha mantıksız evladı...

türk'ün türk'ten başka dostu yoktur

goodygoblin
turkun türkten başka dostu olmadığı savını "saçma" bulanlar lütfen, çok uzağa değil heğpimizin bildiği olalara baksınlar. ama önce osmanlı devleti’nin balkanlarda ilerlemesinde önemli bir öneme sahip edirne’nin alınmasının sonuçlarına baksınlar. o cennetin anahtarı vaadiyle haçlıların kutsal topraklar için toplandığını söyleyenler bakalım buna ne diyecekler.. urbanus’un türklerin balkanlarda ilerlemelerin durdurmak için yaptığı planları; haçlı seferleri’nin gerçek hedeflerini kimler reddedecek acaba?

tamam, onu geçiyorum.. gelin de duyun u umumiye’ye bakalım.. sizce bugünkü imf’in atası duyun-u umumiye’nin kurulması neyle ilintilidir? birinci dünya savaşında yanımızda olduğu iddia edilen çarlık rusyası’nın osmanlı’nın ekonomik olarak zayıflamasını amaçlayan kırım savaşı’na ne demeli?

hadi onu da geçtim; en basit ve yakın örneği birinci dünya savaşı ve tüm dünyaya karşı verdiğimiz kurtuluş savaşımıza ne demeli? ya kıbrıs barış harekatından sonra gelen ambargo? doğrultamadığımız belimize ne demeli? madem bu kadar dostumuz vardı da şimdi neredeler?

şimdi kalkıp da medyayı, ekonomiyi ele geçirmeye çalışan emperyalist devletler arasında hangisi sizce bizim dostumuz?

şimdi tekrar düşünün; türkün türkten başka dostu var mıdır sizce?dokunulmazlık

goodygoblin
eşitliği temel prensip olarak almış olan bir devlette bulunmaması gerekir dokunulmazlığın.suç kim tarafından işlenirse işlensin suçtur.işleyen ister bir milletvekili olsun,ister sokaktaki herhangi bir vatandaş olsun aynı durum geçerli olmalıdır.sonuçta herkes insandır,eşit hakalra sahip olmalı aynı şekilde yargılanmalıdır.halkın seçimiyle kürsüye çıkıp halk adına kararlar veren kişinin topluma iyi örnek olması gereklidir.topluma kötü örnek olan kişi devlete de zarar vercektir.bir suçlu devletin başında ise devletin geleceği tehlike altındadır.suçlu olanın cezası verilmelidir.devletin sıhhati için gerekli ve doğru olan budur.

egemenlik kayıtsız şartız milletin ise,bu ülke herkesin ortak malı ise,herkes eşit ise, beğenmediğimiz kralların zihniyetiyle hareket etmenin mantıklı bir tarafı yoktur.

lol

goodygoblin
anlamını öğrenene kadar çatladığım öğrendikten sonra da tiksinip hiçbiryerde kullanmadığım iğrenç bir kısaltma.kullanmayı da kullananı da sevmem."ben ingilizce biliyorum hah..." havalarında batı ve batılı hayranı insanlar kullanır genellikle.ne güzel türkçe "hehehe" veyahut "hahaha" efektleri varken uzun hali bile ingilizce olan bir kelimeyi kullanmak niye?madem amaç karşındakine güldüğünü belli etmek neden hala bu kelime kullanılır anlamam.

kibir

goodygoblin
saçmadır,gereksizdir.saçmadır;hepimiz aynı şekildeyken aynı özelliklere sahipken,dünyada dostça kardeşçe yaşamak,birbirine yardım etmek varken kendini sırf daha fazla parası var diye sırf daha güzel diye kardeşlerinden üstün görmenin ne mantıkta nede ahlakta bir yeri vardır.gereksizdir;çünkü ego tatmininden başka hiçbir işe yarmadığı gibi insanın en değerli servetlerinden biri olan arkadaşlarını kaybetmesine neden olur...

cin seddi

goodygoblin
çin ülkesine adını veren ve çin imparatorluğunun ilk imparatoru olan imparator çin shi huang tarafından yaptırılmıştır.yapımı yüzyıllar sürmüş ve yapımında binlerce köle yaşamını yitirmiştir.çinin başkenti yasak şehri türklerden korumak için yapılmıştı.uzaydan görüldüğü iddia edilir.efsaneden öte birşey değildir.zira çinli bir taykonot çin de çin seddini göremediğini söylemiştir.ancak yüksek çözünürlüklü fotoğraflar sayesinde görmek mümkündür.

fen lisesi

goodygoblin
tüm öğrencilerinin asosyal,ot,içine kapanık olduğu koca bir yalandır.tabi ki tek tük vardır böyle otlar lakin çok aktif ve kafa dengi adam bulmak da mümkündür.sanılanın aksine orada da dersler kaynatılır hocasına göre şamatanın allahı da yapılır.arada tek tük imalat hatası çıksa da seviyeli insanların olduğu bir okuldur.yine sanılanın aksine insanlar tenefüslerde bile harıl harıl ders çalışmazlar. basket potası neyin de vardır oynayanı da çoktur.burada okuyan adamların hepsi kısa boylu şişman sivilceli tipler değildirler.her okulda olduğu gibi burada da vardır her tipte insan ama genelleme yapmak yanlış olur.boy ortalamasının hayli yüksek olduğu dönemler de görülmüştür.ne kadar seviyeli,zeki ve esprili tipler olsalar da hep bir önyargıyla karşılaşırlar.yeni tanıştığın, muhabbeti koyulaştırdığın kişi okulunu söylediğin zaman sana eyvallah diyebilir,saçma bir tavırdır.nedense fen liselilerine karşı bir nefret bir korku vardır insanların içinde.bu adamlar uzaydan gelmemişlerdir,korkmayın yemezler.gerek okulda gerek dersanede hocalar hep birşeyler bildiğini sanıp konu anlatırlar.sınavlar kazıktır genelde.müfredat ağırlaştırılmıştır.fen lisesinde okumak kolay değildir.anlatılan efsanelerden sadece bu doğrudur.

roma

goodygoblin
kurt tarafından emzirildiği rivayet edilen remus ve romulus kardeşler tarafından kurulduğu söylenen,birçok medeniyete ev sahipliği yapmış,çağdaş mimarinin başkentlerinden biridir.italyanın başkentidir halen.avrupanın kaderini belirleyen en önemli merkezlerden biridir.

türk'ün türk'ten başka dostu yoktur

goodygoblin
yüzyıllarca süpergüç olmuş ve bu süre zarfında sahip olduğu toprakları hiç sömürmemiş olan adalet ve dürüstlük timsali türk toplumu,gözünü hırs bürümüş batı medeniyetleri başta olmak üzere,bu devletler tarfından kandırılmış ve demokrasi bahanesiyle sömürülmüş bir zamanlar osmanlı hakimiyeti altındaki devletler tarfından vurlmuş bunun sonucunda böyle doğru bir önerme ortaya çıkmıştır.bu durum hala sürmektedir.sürecektir de.yüz kere türkler süper güç olsa yüz kere arkasından vurulur,yüz kere aynı düşmanlar karşısına dikilir...sebep kıskançlıktır,sebep insanın para hırsıdır,sebep insanın kalleşliğidir...

ra

goodygoblin
kuzu sesi ile birlikte bulmacalarda başrol oynayan mısır tanrısı.inanışa göre güneş kayığına binip yeraltındaki kötülüğe karşı savaş açarmış.adı,yaratıcı güç manasına gelirmiş.

türk insanınin idolleri

goodygoblin
osmanlıda büyük padişahlardı herhalde,cumhuriyetin ilk yıllarında ulu önderimizdi,televizyon hayatımıza girince sanatçımıslar,medya maymunları,bir gecede meşhur olup sonra adı sanı duylumayan saman alevi medyatik kişiler oldu idollerimiz...aradaki fark aşikar...ne günlere kaldık be...
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol