confessions

goodygoblin

- Yazar -

  1. toplam entry 246
  2. takipçi 1
  3. puan 47564

stephen hawking

goodygoblin
big bang teorisini ve karadeliklerin varlığı konusundaki teorisini ortaya atması daha sonra evrenin 11 boyutlu olduğunu söylemesi ile tüm fizik dünyasını şaşırtan kafalardaki birçok soru işaretine çözüm getiren ingiliz bilimadamı. fiziksel özrün zeka ve hayalgücünün önüne geçemeyeceğinin en büyük kanıtı...

sherman

goodygoblin
ikinci dünya savaşı sırasında amerikanların kullandığı tank modeli.oldukça kolay kullanımlı ve bakımı kolaydır,hafiftir.75 lik silahlar kullanırlar atış gücü ve sağlamlığı güçlü alman panzerlerinin pek yanına yaklaşamasa bile sayıca üstünlükleri onları savaşta öne geçirmeye yetmişti.

solcu olduğunu zanneden insan modeli

goodygoblin
bunlar solculuğu fakirlere acımak zanneden insanlardır.adaletsizliği sürekli dile getiren fakat terazinin diğer kefesinde bulunduklarını akıl edemeyen,genellikle yapacak birşey bulamayan,hayattan zevk almayan,sırf tarz olsun diye bir görüşün peşine düşen,acınası, tikky gençliğe mensup insan modeli.

kulak temizleme çubuğu

goodygoblin
sanılanın aksine kulak içerisindeki kirlerin değil kepçedeki kirlerin temizlenmesi maksadıyla kullanılması doğrudur.fakat birçok kimse kulak kanalına biriken kirleri bu nesne ile temizlemeye çalışır.emiciliği fazla olmayan nesnenin ucunda bulunan pamuk kirleri kulak kanalının sonuna doğru yani zarın başlangıcına doğru iter ve burada biriktirir.zamnla katılaşan kirler kulak zarının titreşmesine engel olur.mazallah sağır olunabilir,pek tehlikeli bir olaydır.bu sebeple kulak temizleme çubuğu denen nesneyi kulak kanalınızı temizlemek için değil de kulak kepçenze taşmış olan kirleri temizlemek maksadıyla kullanmanız tavsiye edilir.

enigma

goodygoblin
yapılageldik en başarılı şifreleme makinelerinden biriydi zamanında.çözülmesi imkansız deniyordu.her gün harflerin kodları değişmesine rağmen ingilizler enigmayı bir şekide çözmeyi başrdılar.

teletubbies

goodygoblin
atv’nin türk çocuklarını ingiliz çocuklarıyla karıştırarak yayınladığı salakça program. bbc yapımı.ne olduğu belirsiz salak 4 adet uzaylı benzeri yaratık çıkıp salak saçma hareketler yapıp duruyorlar.dört yaşındaki çocuklar bile bu programla dalga geçiyorlar.bize aptal muamelesi yapmaya çalışan inglizlerin yaptıkları programa bakın hele...

fen lisesi

goodygoblin
tüm öğrencilerinin asosyal,ot,içine kapanık olduğu koca bir yalandır.tabi ki tek tük vardır böyle otlar lakin çok aktif ve kafa dengi adam bulmak da mümkündür.sanılanın aksine orada da dersler kaynatılır hocasına göre şamatanın allahı da yapılır.arada tek tük imalat hatası çıksa da seviyeli insanların olduğu bir okuldur.yine sanılanın aksine insanlar tenefüslerde bile harıl harıl ders çalışmazlar. basket potası neyin de vardır oynayanı da çoktur.burada okuyan adamların hepsi kısa boylu şişman sivilceli tipler değildirler.her okulda olduğu gibi burada da vardır her tipte insan ama genelleme yapmak yanlış olur.boy ortalamasının hayli yüksek olduğu dönemler de görülmüştür.ne kadar seviyeli,zeki ve esprili tipler olsalar da hep bir önyargıyla karşılaşırlar.yeni tanıştığın, muhabbeti koyulaştırdığın kişi okulunu söylediğin zaman sana eyvallah diyebilir,saçma bir tavırdır.nedense fen liselilerine karşı bir nefret bir korku vardır insanların içinde.bu adamlar uzaydan gelmemişlerdir,korkmayın yemezler.gerek okulda gerek dersanede hocalar hep birşeyler bildiğini sanıp konu anlatırlar.sınavlar kazıktır genelde.müfredat ağırlaştırılmıştır.fen lisesinde okumak kolay değildir.anlatılan efsanelerden sadece bu doğrudur.

lol

goodygoblin
anlamını öğrenene kadar çatladığım öğrendikten sonra da tiksinip hiçbiryerde kullanmadığım iğrenç bir kısaltma.kullanmayı da kullananı da sevmem."ben ingilizce biliyorum hah..." havalarında batı ve batılı hayranı insanlar kullanır genellikle.ne güzel türkçe "hehehe" veyahut "hahaha" efektleri varken uzun hali bile ingilizce olan bir kelimeyi kullanmak niye?madem amaç karşındakine güldüğünü belli etmek neden hala bu kelime kullanılır anlamam.

no woman no cry

goodygoblin
bob marley’in unutlumaz eseri.sanılanın aksine manası "kadın yok,ağlamak yok" değildir.asıl manası "hayır kadınım,ağlama" dır.şarkı dinlendiğinde bob marleyin umutsuzluk içerisindeki sevidğine herşeyin daha güzel olacağını söyleyerek onu tesselli ettiğini görmekteyiz.bu da şarkının isminin ne manaya geldiğini açıklamak için yeterlidir.

western

goodygoblin
kısaca soykırımı bize yutturumak için verilmiş olan isim.bu filmlerde kahraman kovboylar ilkel,vahşi ve barbar kızılderilileri kurşuna dizip dururlar.hep kahraman kovboylar kazanır.iyi olan kazanır ya o hesap...

(bkz: #183382 )

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol