confessions

31subat

- Yazar -

  1. toplam entry 1703
  2. takipçi 1
  3. puan 67632

31şubat

31subat
çok gittin-çok geldin, çok sustun-çok konuştun, çok üzüldün-çok sevindin, çok büyüktün-çok çocuktun, ...
çok aldandın, hep aldandın
gün oldu zafer şarkıları söyledin, gün oldu hüznün sardı gökyüzünü
öldün-öldürdün, yaşadın-yaşattın, öğrendin-öğrettin

gideceğim dediğin hiç bir limanı terkedemedin, emek vermiştin çünkü, emeklerinin gözünün içine baka baka gitmek koyuyordu her seferinde. bir daha uğramasan bile adın kalmalıydı. kalıyordu da hatta.

başka ağızlarda ıslanmış adı başka tadı başka sözcüklere gereğinden fazla değer verdin, zaman ayırdın, önemsedin.

sen bir başlatma ve bitirme özürlüsüydün, hep öyle kaldın.

şimdi bitirmeyi öğrenme zamanın senin. başladığın kadar mağrur, başladığın kadar özgür.

hoşçakal bilgi, hoşçakal sözlük.

imgoindeeperunderground

31subat
anlamayanadam beni bu siteye üye olmaya ikna etmeye çalışırken "bak abi ortam süfer, bak bak oku şunları" diyerek entrylerini gösterdiği yazar. son "hayır"larımı da harcayıp yeterince ikna olduktan sonra üye olduğumda ise bu nicki yerinde bulamamak koymuştur bana zira hani çok eğlenecektik biz boşluğuna kapılmışızdır akabinde. bir nevi "ben geldim o gitti" durumu hasıl olmuştur ve çok çok sonra ben gittiğimde de garip bir şekilde o gelmiştir allah allah. şimdi yüzümdeki nedensiz "bu işin içinde bir iş var bakışı"nın kaynağı da bu durumdur sanırım.

ama bu defa ciddi

31subat
ayran gönüllülüğünü defalarca ıspatlamış birinin yeni bir ilişki başlangıcında arkadaşlarını ikna etmek için anlatımının sonuna eklediği cümle. diyalog içinde kullanılışı şöyledir:
- kanki lan ben aşık oldum.
- (bsg bakışı)
- ama bu defa ciddi
- (ha iyi o zaman bakışı)

addicted to pain

31subat
tanımadan etmeden yalnızca bir kavganın taraflarından biri olduğu için yargısız infaz edercesine şimdi düşündükçe utandığım bir şekilde sözlü/yazılı düelloya girdiğim kişi. bu süreç içindeki saygıyı muhafaza eden tavrı, sonrasında bunu bir showa dönüştürmeden yalnızca benim anlayacağım şekilde inceden kırgın ve kızgın ayarıyla takdirimi kazanmış yazar. yaşım ve tecrübem beni yanıltmıyorsa bilgi sözlük benim ayrı kaldığım süreç içinde iyi bir yazar kazanmıştır kendisiyle.

goetica

31subat
yazmakta en çok zorlandığım entrylerden birisi olacak bu öncelikle. zira ne yazsam bunun hiç bir şeyi değiştiremeyeceğini bilmenin rahatsızlığı bırakmayacak yakamı.
gündelik telaşın, stresin, koşturmacanın bünyeye etkisinin sözlüğe yansıtılmaması gerektiğini en iyi bilenlerden biri olmakla birlikte en çok bu hataya düşenlerden biri de yine ben olmuşumdur hep. elbetteki olanların hepsini "stresliydim ben" şeklinde bir bahaneyle geçiştirip ucuz yoldan sıyırma düşüncesi de taşımıyorum. ama olayların içinde bir etken olarak bütün bunlara sebebiyet vermiş olmaktan dolayı en az diğerleri ve goetica kadar üzgünüm ve şimdi goetica’nın dönüşüyle bunun biraz hafiflemesi sevindiriyor beni. bütün herşeyi bir kenara bırakıp yeniden ve yine hoş geldin diyorum kendisine.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol