ya basta viva zapatista

0 /
nys
sözlüğe girdiğimden bu yana entrylerine denk geldiğim bilgiçlerden biridir. bana ’’keşke o zaman burada olsaymışımda kendisiyle tanışsaymışım’’ demeyi başarmıştır.

çok üzüldüm çok...


betterthan
ya basta hakkinda bildigim cok fazla birsey yok fikirlerimin uyustugunu dusundugum bir yazardi kendisi,ancak soylede bir durum var,bu arkadasimiz kendi ozgur iradesiyle sozluge yazmaktan vazgecip terk-i diyar eylemistir,her ay duzenli olarak tabiri caizse isitilip isitilip onumuze getirilip ozledik seviyoruz gel canim benim tarzi yazilar yazmak bence o arkadasin savundugu fikirlere ve o arkadasa yapilan bir saygisizliktir..bu konunun bu kadar cok isitilip isitilip onume getirilmesi bir sozluk bilgici olarak benim canimi sikmaktadir.
shevek
’bu sözlükte yoktur, dur giriyim bunu’ diye ne zaman bir başlığı yoklasam ya basta viva zapatista nickli tanımadığım, tanıyamadığım, tanışamadığım bu eski bilgicin başlığı açmış ve gerekli bilgiyi vermiş olduğunu görmekteyim. keşke burada olsaymış da tanışsaymışım.

edit: tanıştım.
stella
benim bu sözlük sayesinde arkadaşlığını kazandığım (ki en önemli kazancım bu sanırım) fakat sözlüğün kaybettiği, katkılarının eksikliğinin doğal olarak fark edildiği yazardır. "olsa da olur olmasa da olur" denilebilir, evet o olmasa da olur tabii ama işte böyle olur. ne güzel.
wish you were beer
sözlüğün çoksesliliğine güçlü bir ses, çokrenkliliğine parlak bir renk katmış olan, eksikliği hissedilendir...

bir daha cırlamayacağıma dair söz versem geri döner misin? mızmızlık ve huysuzluk da yapmayacağım söz. #483585
myysteriouss
zaten sözlüğe yazmayı bırakmış bir daha yazmayacakken uçurulmasına niye şaşırıldığını gene olay haline getirildiğini anlamadığım yazar. kayıp deniyor, yahu zaten yazmıyor yıllardır kayıp değil miydi? ha uçmuş ha yazmıyor.(okuyordur bunu yanlış olmasın sorunum olmamıştır hiç kendisi ile)
lost kidy
an itibari ile sözlükten uçurulduğunu duyduğum aylardır yazmama kararımı bozduran çok değerli insan. büyük kayıp...zaten son dönemde sadece uçurulanlara ve yazmayı bırakanlara yazık oldu yazısı yazıyorum. ama ya basta viva zapatista bunlardan biri olmamalıydı.bize kattıkları için ve kimseyi hor görmeyip en salakça sorulara bile en açıklayıcı cevapları verdiği için kendisine tesekkürü borç bilirim.görüşmek üzere...
floydiandm
sözlükte kaldığı sürece adam gibi duruş sergilemiş, sözlükteki bir kısım onu eksi bombardımanına tutup, onu susturmaya çalışmasına rağmen düşündüklerini söylemeye devam etmiş, adam gibi adam. kendisi verdiği mücadeleye devam edecektir, emin olun ki yalnız olmayacaktır.
aram1
meksika’da, "köylü devrimi" olarak tarih sahnesinde yerini almış olan bir halk ayaklanmasıdır.
doğası gereği vandalizmi içinde barındıran bir hareket...
(1910 yılındaki karanlık ve despot diaz yönetimine karşı ayaklanan emiliano zapata ve pancho villa hareketinden bahsediyorum, bügün kü "zapatist" hareket tabii ki daha farklı değerlendirilir.)
instrument
taktir edilesi insandır. tuzluk yazılarını bir hafta bile geciktirmemiştir. aksatmamıştır. sürekli her hafta yazı göndermiştir.
instrument
arada bir sözlükte online gördüğüm, yazmayacağını bilsem de yine de ulan belki bişeyler yazmıştır diye düşünerek kim btonunu aşındırdığım insan.
igor
an itibariyle kimler var da gorebileceginiz, uzun zamandir entry girmeyen sessiz bilgic, entrylerini ozledigimizi belirtmekte fayda var.
rap dusmani
bir daha yazmıyacağını öğrendiğim ve ve bu haberden büyük mutluluk duyduğum yazmayan yazarlardandır madem yazmıyacaktır neden çekip gitmez çünkü yazmasada hala kendi hakkında yazılanları merak edip okuyandır bir şekilde amacına da varmıştır.
bb
bugun doğduğuna inanılan bilgiçtir. kutlu, mutlu, hayırlı, uğurlu olsun yeni yaşı inşallah...
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol