wuhan virüsü

madem yakınlarımıza geldi hasta olan insanlara soralım

1) uzun süreli maske taktınız mı? çünkü neden? çünkü dişinizdeki bir çürüğü akciğerinize indirme riskiniz var. birazdan bir tivit atıcam.

2) hangi ilaçları aldınız? çin malı bir ilacı (favipiravir) günde 16 tane yuttunuz mu? 16 tane aspirin yutarsan feleğin şaşar.. günde 16 tane supradin içersen ölürsün. bu kadar ağır bir ilacı 16 tane yutmanın böbrekler üzerinde etkisi olmaması imkansız. vücudumuzda ilk biten organ böbreklerdir.. böbrekler tükenince akciğerler de bozulur, kan dolaşımı da bozulur.. yaşlı insanların çoğu kez asıl altta yatan ölüm sebebi budur.. benim babam beyin kanamasından öldü.. ama hastaneye gittiğinde anlaşıldı ki aslında biten şey böbreklermiş.

3) güneşe çıktılar mı? aylardır eve kapanmışlarsa kendi kendilerini hasta etmişlerdir.. geçmiş olsun..

şimdi şu tivite bakalımbir hekim kişi iddia edilen virüsle ilgili macerasını anlatıyor.. dikkatli okuyalım.


https://i.ibb.co/H7mwS4p/Eki-Mbr-KX0-AMF9-L3.jpg

plaquenil (hidroksiklorokin, sıtma ilaci bir kinin türevi) kullanmış ve durumu kötüye gitmiş.. zatüre başlamış. sonra favipiravir kullanmış pek bir değişiklik olmamış. en son azitromisin kullanmış ve 14 gün sonunda iyileşmiş..

azitromisin nedir?

azitromisin antibiyotik.. bakterilere karşı kullanılır, virüslere değil..

çok muhtemeldir ki doktor kişinin hastalığı zaten başından beri bakteriyeldi. tabi eğer anlattıkları doğruysa. durum buysa da maske saçmalığı yüzünden akciğerlerine hiç gitmemesi gereken strep vs. gibi haşereleri kendi eliyle göndermiş olabilir.

peki doçent olmuş bir insan niye böyle yanıltıcı bilgiler veriyor, azitromisin'i yazıp sanki önemsiz bir noktaymış gibi geçiştiriyor.. bilmiyorum.
bu başlıktaki tüm girileri gör