vurduğun adamın kafasına sıkmadan oradan ayrılmak

Bilgi Sözlük Android Uygulamasını Buradan İndirebilirsiniz..


independence
buyuk bir sinema klişesi.

adamı pusuya dusurursun, vucuduna 4 el ates edersin, adam yerde can cekisir, can cekisen adamin yanina gidip bir de sohbet edersin, sonra da hala olmemis adamin yanindan ayrilir gidersin. sonra yerde yatan adamın bir arkadasi gelir, adami arabayla hastaneye yetistirir, 8 saatlik bir ameliyat sonrasinda adam kurtulur.

aradan iki ay gecer, adam iyilesir, sonra gider kendisini vuran adamin kafasina kafasina sıkar intikamini alir, onlar erer muradina biz kerevetinde halay cekeriz.

be gerizekali, adami 4 yerinden zaten vurmussun, sohbet edecegine kafasina siksana? sikmazsan sonunda sen oleceksin biliyorsun, bir mermiden tasarruf edecem derken kendi hayatindan olacaksin, siksana o son mermiyi kafasina adamin.

ama yok.

senaristler soz birligi etmiscesine o yerdeki adami oldurtmezler ki süe uzasin aksiyon fazlalassin, sonunda intikam alinsin ve seyircinin gonlune serin sular serpilsin.

o yerde yatan adam da her sekilde hastanede kurtulur ve ameliyat suresi ortalama 8 saattir ve cok zor gecen bir ameliyattir. ameliyati yapan doktorlar da kendi aralarinda hep 5 dakika süreyi konusurlar.

"5 dakika daha gec gelseydi kesin ölürdü."

ben daha 5 dakika gec giden bir yarali gormedim zaten sinemada. 4 dakika ok ama bes dakika olursa hasta mefta. o yuzden illa 4 dakikada yetisir o hasta hastaneye.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol