thierry henry

nick nicki nickince
thierry daniel henry, (doğumu 17 ağustos 1977, les ulis, fransa) forvet olarak premier league takımı arsenal’de kulüp tarihinin ve milli takımın en golcü futbolcusu olarak oynayan bir futbolcudur.

günümüzde futbolun en dinamik futbolcularından biri olarak görülen henry, modern futbolun ihtiyaçlarını karşılayan bir oyuncudur. bir forvet olmasına rağmen zaman zaman oyun kurucu özelliğini de gözler önüne seren henry, birçok forvetin aksine bencil bir oyun anlayışına sahip değildir. geleneksel forvetlerin dışında bir görüntüsü olan henry hava topları da dahil olmak üzere her alanda mücadele ediyor. orta sahadan top almayı seven, defansına yardıma giden, ince bilek haraketleriyle çalım atan, serbest vuruşlarda topun başına geçen, kornerlerde kafa golü kovalayan henry, yaratıcılık, hız ve kombinasyonun bir bünyede buluştuğu bir forvet. henry, dünyanın en zorlu liglerinden biri olan premier league’de dünyanın en iyi golcülerinden biri olmayı başarmıştır.

her gün tanrı dudaklarımizdan oper

7doors
2001 yılı, siyah beyaz bir romen filmi olup cinayet işlemeden duramayan bir kasabın,karısının katilleriniin peşine düşmesini ve bu sırada yaşadığı psikoloji ve barındırdığı duygular sonucunda ruhunu kurtarması konu edilmektedir.ayrıca, romen siyasetine ve toplumsal yapısına işaret eden öğeler de içermektedir.

abi kardeş diyalogları

sheepmip
abi kardeşin odaya gelir elinde telefon kardeş otomatiğe almıştır bilgisayarda lüzumsuz ne varsa kapatır.

abi:lan ne indiriyosun demedim mi bişey indirmeyeceksin diye

kardeş: inanmıyosan bak ekrana bişe indirmiyorum valla

abi: (telefonu uzatır ekrandaki videoda modemin ışığı deli gibi yanıp sönmektedir) bak lan bak kanıtla geldim bu sefer.

kardeş:yuh a.q

21 ekim 2007 hakkari pkk çatışması

angelus
12 tane şehite karşın değil 32, 1132 üyesi dahi ölse, hepsi toplu olarak yok da olsa herhangi bir karşılığı olmayacak olan hadisedir. hani karşındaki insan olsa bi derece belki ama karşındaki herhangi bir sokak köpeğine, fareye veya tapire bile denk gelmediği için bir tesellisi olmayacaktır. zaten bunların ardı/arkası kesilmediği sürece de kimse için hiçbir şey teselli olmayacaktır.

işte geldik gidiyoruz

made in heaven
cok guzel bir cem karaca sarkisi.

bir civiyi cakar gibi
vura vura gunlere
dort nala gidiyoruz
bizi bekleyen yere
halimize sukran mi isyan mi etmeli
butun omur bir ruyaysa uyanip kalkmamalimi
iste geldik gidiyoruz
bilinmez bir diyara
eskiden karpuz idik simdi donduk biz hiyara
bir ayvayi disler gibi
isir isir omrumuzu
bir girdapta donuyoruz
yasamadan gunumuzu
deli gibi kutluyoruz yilbasi dogum gunumuzu
dogumada olumede
cicekler yolluyoruz

mini etek giydi diye minibüste genç kıza saldıran köpek

ampermetre
köpek değildir. iki ayaklıdır ama insan da değildir.

en çok korktuğum şey şu oldu. biri bir gün çıkacak buna, yok "burada dondurma yiyemezsin" diye bebeleri azarlayan cübbeliye, efendim erzurum ramazan dayakçılarına falan bi şarjörü boşaltacak ondan sonra seyret... kimse "sana ne" dahi demiyor. ola ki böyle bir olay oldu mağdur edebiyatı "möslömönlörö öldöröyörlör" şeklinde devam edecek ondan sonra al başına belayı. o bir yana adalet için yürüyen adama kalkıp "oruç tutmuyor" diye sallayan var bu ülkede. vallahi her şey bir mermiye bakar. o derece tehlikeli bir ortam.

adana içme suyuna pasiflora katılsın... ora çok sakat.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol