mesut yılmaz

istanbul lisesinde okurken bir alman ogretmenin turklere barbar demesi uzerine tartismaya girip ogretmene kalem firlatmis kisi. kalem ogretmeni siyirip tahtaya saplaninca, ogretmen muduriyete sikayet edip mesut yilmaz’i okuldan attirmis o da egitim hayatina alman lisesinde devam etmistir.
konusmasi bir kaplumbaganin yurumesinden bile daha yavas olan hayatta en fazla soyledigi soz "iimmm" olan eski anap baskani.
defalarca yuce divanda yargilanmis kisidir,kendisi basbakanlik ve basbakan yardimciligi yaptigi donemlerde kardesi turgut yilmaz’i devlet eliyle zengin etmistir,hemde cok zengin.
mesut yilmazi en cok sevdigim gun yumruk yedigi gundu baska sevemedim sevmeyecegim o hep yumruk yesin.
"kem kum bikbikbik eeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeee eeeeeee. soyle boyle yaptik eeeeee eeeeeeeeeeeeeeeee"
aşağıdaki haberden anladığımız kadarıyla politik yaşama hızlı bir dönüş yapmış kişidir.ne kadar dışındaydın da geri döndün de denilebilir.haberhttp://www.milliyet.com.tr/2006/08/04/son/sonsiy26.asp linkinden alınmıştır.

eski başbakanlardan mesut yılmaz, siyasete döneceğini ve anavatan partisi (anavatan) dışında bir yerde de siyaset yapmayacağını söyledi.
yılmaz, cumhuriyet meydanı’nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, bir süre önce siyasete döneceğini açıkladığını belirterek, "ancak hemşehrilerime danışmadan böyle bir karar veremezdim. size bütün kalbimle söylüyorum ki, siyasete dönmek istememin altında yatan tek sebep; türkiye’nin zaman kaybetmesini, gençlerimizin işsizlik sorununu önlemektir" dedi.
anavatan partisinin kurucularından biri olduğunu ifade eden yılmaz, şunları kaydetti:
"bu nedenle başka bir yerde siyaset yapmak bana yakışmaz.
makamda, koltukta gözüm yok. biraz da yaşlandım, ama ne kadar gücüm varsa bunu size, türkiye’ye harcamaya karar verdim. sizlere söyleyeceğim şu: siyasete geri döneceğim. anavatan dışında bir yerde de siyaset yapmayacağım." anavatan genel başkanı erkan mumcu ile dün akşam 5 saat süren bir görüşme yaptığını anlatan yılmaz, "mumcu ile aşağı yukarı her şeyde anlaştık. başkalarıyla da görüşeceğim. seçime kadar türkiye’nin en iyi kadrolarını bulup, iyi bir alternatif oluşturmaya çalışacağım" diye konuştu.
0 /