karakomik filmler 2

galahad
Bugüne kadar nasıl olur da karakomik filmlerin devamının geleceğini görememişim, ben de bilmiyorum. Hatta fragmanları bile geçen ocak ayında paylaşılmış. Ben de yeni duyuruldu zannediyorum... vay arkadaş.

Neyse, karakomik filmler 2 ile beraber cem yılmaz farklı şeyler denemeye devam ediyor. Fragmanlar da hoşuma gitti. İlk seride kaçamak bölümünü herkes gibi ben de pek beğenememiştim ama sonradan türkiye standartlarında yine de iyi bir yapım olduğuna karar verdim. Cem yılmaz fanboyluğu yapmak istemiyorum ama sinema sektöründe fark yaratan nadir kişilerden biri. İyi veya kötü orası tartışılır, yorumu size kalmış.

Deli ve emanet bölümleri 19 haziran'da netflix'te yayınlanacak.Edit: yahu bunlar sinemada da yayınlanmış. Ben aşırı derece geri kalmışım.
galahad
Gelsin abi devamını da yap. Hatta 6 ayda bir falan yeni bölüm çıksın. Farklı bölümler, aynı oyuncular ( farklı roller tabiki), farklı olaylar ancak hepsinin aynı evrende geçtiği, karakomik olayları izlemek hoşuma gidiyor.

Bence cem yılmaz uzun metraj filmler yerine bu şekilde devam etmeli. Kısa ve tadında olan bölümler hem sıkmıyor hem de şu dandik sinema sektörümüzde birazcık izlenesi farklılıklar yaratıyor.

Mesela ben, hangisi olduğu farketmez; karakomik filmler izlediğimde görüntünün kalitesi, mekanlar, ince ayrtıntılar, özellikle renkler bana farklı üzerine düşülmüş bir iş olduğunu hissettiriyor.

Ortaya konan işin elbette tartışılacak yanları var.

Deli bölümüne 8/10
Emanet bölümü ise 5/10

Deli için konuşacak olursak, bir kere 40 dakika yetmemiş. Tamam uzun metraja girmesin diyorum ama bu eldeki malzemeyle azcık daha ayrtınlara girebilirdi. zaten normal bir film olsaydı da her türlü gideri olurdu... Sonunu çok sevdim. Derdini anlatıp geçen bir bölüm. İyinin üstündeydi bence.

Emanet için konuşursak, cem yılmaz'ın dram rollerinde çok iyi olduğunu söylemiştim ama şu saf mülayim/ salağa yatma rollerinde sanki abartıya kaçıyor. Bir iki yapıyorsun da aşırı olmuş bu bölümde, bana yapmacık geldi. Bölümün bir sonu yok, Orasına çok bozuldum. Şaşırdım. Ayrıca deli bölümünden 20 dakika daha uzundu. Aslında tam tersi olsa daha iyi olurmuş... Yani bu bölüm de derdini anlatıp geçiyor diyeceğim ama vermek istediği mesajlar falan da herkesin bildiği şeyler. Bir kaç güzel dram sahnesi vardı yine. Ortalama diyorum belki bir tık altı da olabilir...
independence
Bu filmler cem yılmaz ın değilde başkasının olsaydı gişede cehennemin dibini görürdü, sözlük sitelerinde konusu dahi açılmazdı ama işin ucunda cem Yılmaz olunca işin rengi değişiyor tabi.

İki film için de vasatın bir tık üstü diyebilirim. Deli biraz ters köşe yaptı ama yine de iyi kelimesi için bile biraz daha mesafesi vardı.

Ha şikayetçi miyim? Değilim elbette, uğraşılmış çekilmiş, daha çok olsun yine izlerim mevzu o değil. Cem Yılmaz ın daha iyi şeyler yapabilecek potansiyeli varken neden bu kadarla yetiniyor, bunu anlayamıyorum sadece.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol