fahrettin koca

independence
Artık devletteki bakan atamalarına yahut değişimlerine o kadar alıştık ki, koskoca sağlık bakanının başlığı açılmamış bunca zaman.

Kendisi medipol hastanelerinin sahibi, aynı zamanda Temmuz 2018 Den beridir sağlık bakanımızdır. Bakanlığı esnasında coronavirüs salgını tüm ülkeyi etkilediği için ve gercekten kendisinin de bu konuda son derece uğraşı içerisinde olması sebebi ile tüm ülkede sevilen sayılan bir insan olmuştur.

Ve fakat gel gör ki bilim kurulu toplantılarından sonra kameraların karşısına çıktığı zaman yaptığı açıklamalar hep aynı. Sosyal izolasyon, sosyal mesafe ve tedbir. Daha önceleri cumhurbaşkanı ve maliye bakanına da saygı ve sevgilerini sunardı ama vazgeçti artık o huyundan.

Sağlıkta şiddet yasasının çıkarılmasında da payı büyüktür.
meekma
acur medyanın survivor şeysinde siklenmeyen govik kuralları için nihayet bişiler çiziktirmiş bakanımız

demiş ki sayın bakan;

"SURVIVOR 2020 FİNAL programında, COVID-19 tedbirlerine uyulmaması tepkilere yol açtı. Tepkiler haklı. Düğün yeri, pazar yeri, dolmuş yeri uyarılarına show amaçlı ortamlar çok daha fazla dâhil. Tedbirlere uymayan hayranlarla ünlüler, gözden biraz izole olmalı.""Tedbirlere uymayan hayranlarla ünlüler, gözden biraz izole olmalı" cümlesindeki "gözden izole olmak" ne demektir açıklamak istemiyorum.

"süreç çok iyi yönediliyor" diye anıran, nereyi yalayacağını şaşırmış alık muhalefetimize sokmak için de gelmedim.. onlara sokan sokmuş zaten..

"bu memlekette olan her zaman garibanın çocuğuna olur" demek için de gelmedim..

ben şey demek için geldim "güven" çok kolay vereceğiniz bir şey olmamalı .. onu söylemek için geldim..

karşılığını almadan verdiğiniz güven eninde sonunda götünüzde patlar.. size garanti ederim.

bence iyisi mi güveninizi kendinize saklayın.. her zaman.
meekma
hikayeler paylaşarak bizi ikinç dalgaya hazırlayan değerli bakanımız.


aşağıdaki hikayeyi "önemsemedim" yazan yere kadar gülmeden okuyabildim.

"Bayram dönüşü korkusu
Bayramın 1. günü, teyzemin geliniyle kalabalık bir misafir topluluğuna yemek hazırladık. Ertesi gün gelin pozitif çıktı. Bayramdan sonraki ilk gün şiddetli baş ağrısı duydum. Sinüzit ağrısına benziyordu. Önemsemedim. İstanbul'a döndük. Eşime, en küçüğünden en büyüğüne çocuklara da COVID tanısı kondu. Anneme, babama, dayıma, teyzeme virüs bulaştı. Onlara bir şey olacak korkusuyla gözüme uyku girmiyor.
- Adının belirtilmesini istemeyen bir hasta"
eved.. adını vermek istemeyen izleyicimiz dert tasa etmeden kalabalık misafir topluluğuna yemek veriyor, ertesi gün gelin govik pozitif çıkıyor siklemiyor, başı ağrımaya başlıyor onu da önemsemiyor ama meğersem goronaymış... izleyicimiz kendi ailesinde de herkese bulaştırmış.. hikayenin bu noktasından sonra önemsemez teyzemiz birden civcivlerine sahip çıkan anaç tavuğa dönüşüyor. govik bulaştırdığı çocuklarına bişey olcak korkusuyla uyuyamıyormuş.. kesin öyledir.

tekrar hatırlatayım aşı hazır. hazır olmayan şey sizsiniz. psikolojinizi yere sermek için her şeyi yapacaklar.. yaz bitiminde yine eve kilitlemeler başlayacak.. durdurulmadıkları sürece durmayacaklar. bu iş böyle devam edecek. siz pes edene kadar.


hükümetlerin tek merkezden yönetilmediği, medyanın bağımsız olarak haber verdiği, varlığı bile tartışmalı virüs denen bir canlının 8 metre uçtuğu, hiç kimsenin menfaatine tapmadığı bir dünyada yaşadığınıza inanıyor olabilirsiniz. ben o dünyada yaşamıyorum. çünkü o dünya hiçbirimize mutluluk getirmeyecek.

bir an önce dünyanızı değiştirmeye bakın.
independence
dun yaptigi aciklamalarda aslinda tüm ülkeyi kandirdigini bir sekilde itiraf etmistir.

soyledigine gore testi pozitif cikan ama semptom gostermeyen kisiler gunluk vaka sayisinin icerisine dahil edilmiyormus. yani bize verilen gunluk 1500 / 1700 civarindaki vaka sayisinin icerisinde testi pozitif cikan ama semptom gostermeyen kisiler yokmus. dolayisi ile milletin bagira cagira soyledigi "gunluk vaka sayisini aciklananin 10 kati yuksek olarak dusunun" sozleri tam olarak dogruymus. devlet vatandasini hic sektirmeksizin mutemadiyen kandirmaya devam ediyor. önce cumhurbaskani, ardindan damat efendi ekonomi bakani ve en sonunda saglik bakani.

2023 de gorusmek ümidi ile.
meekma
kendisini zamanında epey linç ettiğim için bugünkü linçe katılamıyorum..

"testi pozitif olmak" ifadesi nedir bir açıklaması gelirse düşünebilirim..


nedir testi pozitif olmak? sordunuz mu doktorlara nasıl çalışıyor bu pcr testi? kaç tur çalıştırıyorlar? ne arıyorlar? ne aramaları gerektiğini kim söylemiş filan... sorun siz sorun.. cevap alabileceğinizden değil yani de bol keseden atıp tutan adamların aslında ne konuştuğunu bile bilmeyen cahil tipler olduğunu kendi gözünüzle görün..


nedir pozitif test? ne aranıyor? neyin aranacağını kim söyledi?

avrupa mevzuya çoktan uyandı bile, doktorlar soruyor artık nedir bu iş diye. darısı başımıza diyelim..

https://docs4opendebate.be/en/open-letter/


tekrar soruyorum..
pozitif test ne demektir? ne aranıyor? ne aranacağını kim söyledi?


1000 doktordan 1 tanesi cevap verebilirse çok şaşırırım..hadi bir tane daha soru sorayım. siz güzel dostları düşünmeye sevk edecek cinsten..

neden hasta oluyoruz?

cevap basit di mi? mikroplar, pakteriler, vürüşler falan felan.. pek düşünce olmadı.. bugüne kadar ne duyduysak o..

o zaman soruyu şöyle sorayım

neden bazı insanlar hasta olmuyor?

ok.. şimdi düşünme başladı.
redleader
hacılar influenza yokmuş, mevsimsel grip yok bir tek kovik varmış bu yıl. ben de endişeleniyordum. hastalanırsak kesin wuhan virüsü yani, hiç kafanızı zorlamayın.bu arada, çocuk poliklinikleri boş diyor ya bakanımız? o da yalan. 18 kasım tarihli haber. cerrahpaşa tıp fakültesi.

edit: yeni öğrendim, bu adamın uzmanlığı pediatri yani çocuk doktorluğuymuş.

redleader
çıkmış şunu demiş: bulaşıcı hastalık eşittir kovik demek değildir.

ulan tam diyeceğim "ha şöyle yaaa" sonra bir gülme geliyor; daha 1.5 gün önce kendisinin söylediği kadarıyla bu sene grip de yok.

o değil, açıklamalar iyice muhteşem: Bu hanelerden biri ölüm şekli, bir diğerinin ise ölüm sebebi olduğunu aktaran Fahrettin Koca, şu bilgileri verdi:
"Ölüm şekli hanesinin amacı, bulaşı hastalık dediğiniz şu bilgiyi veriyor; Ölen kişi silahlı saldırı gibi adli bir vakayla veya hastalık, yaşlılık gibi normal beklenecek bir ölüm mü? Bu sorunun cevabı, doğal ölüm veya adli vaka sonucu ölümdür. Bu haneye, hastalığa bağlı doğal ölümün izahı için bulaşıcı hastalık veya bulaşıcı olmayan hastalık açıklaması da eklenmiştir.

şunu da bırakayım, harcayacak zamanı olan okur. kovikten ölen birisi ölüm raporuna "bulaşıcı hastalık" olarak işlenmiş; tarih 25 nisan.

e eko başgan, ne oldu da şimdi aklına geldi bulaşıcı hastalıktan ölüm sayılırını açıklamak? haydi bize 25 nisan'dan itibaren olan bulaşıcı hastalık ölüm oranlarını da ver de korku mastürbasyonumuza devam edelim.

fahrettin koca da yalancıdır. ekrem imamoğlu da yalancıdır. hastalık için yapılan testler yanlış, kayda geçen ölüm şekli ve ölüm sebebi de yalandır.

bu kadar yalan ortasında aklınızı kaybetmemenizi dilerim; çok zor çünkü. güçlü kalın.

raporuma yazın:
ölüm şekli: yalancı sikerken doğal ölüm.
ölüm sebebi: tutarsızlıklara kahkaha atarken nefessiz kalmaya bağlı ölüm. nefessiz mi? kovik yazın geçin.

independence
yine bize birbirinden guzel haberler vermis sagolsun.

agir hasta sayisi dusuyor, ne bileyim gunluk vaka sayisi dusuyor, iyilesen hasta sayisi her gun 10 ar bin kisi yukseliyor, ohoo daha neler neler.

sonuc?

maskeye devam, kisisel temasa aman dikkat, birbirinizden uzak durun, kucaklasmayin, opusmeyin.

e issizlik, açlık, dukkanlar falan hep kapali o nasil olacak?

ona da saygider cumhurbaskanimiz iki gun once zaten cevap verdi.

hamdolsun ulkede issizlk kalmamis, ac kalmamis. evet. pembe pancurlu evimden bildirdim.
independence
covid salginin ilk gunlerinde gercekten yogun mesai harcayan bir bakan olarak goruyorduk kendisini, ne zaman ki akp kongrelerine ses cikarmadi, ne zaman ki verdigi rakamlarin aslinda uydurma rakamlar oldugu ortaya cikti, tüm ülkenin kendisine karsi olan guveni yerle yeksan oldu.

kendine yazik etti, tabi tüm ülkeye de.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol