ezgi mola

0 /
syrah
1983 dogumlu , mujdat gezen mezunu oyuncu
hayatımın kadınısın adlı filmde türkan şoray ın kötü yola düşmüş kızını canlandırdığı rolü ile sadri alışık en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülü almıştır.
independence
akademi istanbul ve müjdat gezen sanat merkezi’nde eğitim almış olan türk sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu, seslendirme sanatçıcı. hırsız polis, sınıf ve canım ailem dizileri ile tanınan mola, ayrıca zülfü livaneli’nin senaryosunu yazdığı ve yönettiği veda filminde latife hanım’ı canlandırmıştır.
ezgi mola, 29 mart 1983 tarihinde, istanbul kanatlarımın altında’da dünyaya geldi. sırasıyla hasan ali yücel ilkokulu, turhan ve mediha tansel ilkokulu, kadir rezan has ortaokulu ve halit armay lisesi’nde eğitimini tamamlamasının ardından 2000 yılında akademi istanbul’da oyunculuk eğitimi aldı. genç yaşlarda oyunculuğa meraklı olan ve henüz lisedeyken müjdat gezen sanat merkezi’nde oyunculuk kurslarına katılan mola, lise eğitimini tamamladıktan sonra bu merkezde dört yıl eğitim aldı ve de müjdat gezen sanat merkezi’ni bölüm birincisi olarak tamamladı.
genç oyuncunun ilk televizyon deneyimi, lisede okuduğu yıllarda rol aldığı ve yönetmenliğini kartal tibet’in yaptığı karate can oldu. liseyi bitirmesinin ardından aydoğan temel’den iki yıl tiyatro eğitimi alan mola, temel’in liderliğinde sahnelenen çürük elma adlı oyunda rol alarak tiyatroya da adım attı. 2002 yılında unutma beni, 2003 yılında ise sultan makamı adlı t.v. dizilerinde rol alan mola, 2004 yılında ise sadullah şentürk’ün yönettiği görünmez adam adlı dizide karşımıza çıktı.

2004 yılında bkm mutfak kadrosuna katılan genç oyuncu, 2005 yazında ise gene bir bkm yapımı olan ve yönetmen koltuğunda aydın bulut’un oturduğu hızlı adımlar adlı televizyon filminde yer aldı; bu filmde yer almasının ardından bkm atölye’ye katıldı.

2005 yılı ezgi mola için hızlı başladı; ilk olarak türkan derya’nın yönettiği hırsız polis adlı t.v. dizisinde yer alan başarılı oyuncu, ayrıca yılmaz erdoğan tarafından yönetilen komedi / macera filmi organize işler’deki rolü ile ilk defa sinemaya adımını atmış oldu.

2006 yılında vizyona giren hayatımın kadınısın filminde ahu rolünü canlandıran mola, böylece idolü olarak benimsediği türkan şoray ile beraber kamera karşısına geçme fırsatı buldu; bu rol genç oyuncuya 2007 yılında sadri alışık ödülleri’nde en iyi yardımcı kadın oyuncu ödüllünü kazandırdı.

2008 yılında kolay gelsin ve sınıf, 2008-2010 yılları arasında ise canım ailem adlı dizilerde rol alan mola, 2010 yılında vizyona giren, zülfü livaneli’nin senaryosunu yazdığı ve yönettiği veda filminde latife hanım’ı canlandırdı.
independence
facebook’ta garip bir kamera teknigi ile yuzunu $ekilden $ekilde sokarak kisa skec turu bir $eyler yapiyor ama ne yapmaya cali$tigini bir kere olsun anlami$ degilim. hani komik degil, sempatik degil, $eker degil. neyin pe$inde o hic belli degil. bilemedim ben.
goshenit
bu kadını ortadan ikiye bölmüş olacaklar. dünya gibiydi, şimdi yarım dünya olmuş. nasıl zayıflamış lan bu kadar?
westkhan
canım ailem adlı dizide oynarken oynadığı karakterin masumiyetine kapılıp gerçektende öyle biri galiba yanılgısı yaratan oyuncu twitterda ve instagramda takip edince kendisinden bir parça soğudum .
komple teorisyen
istisnasız her seferinde göründüğünde yanımdakiher insanın,nasıl zayıflamış bu kız,bravo dediği kişi hakkında bildiğim tek şey bir dönem kilo problemi yaşadığıdır.bir dirhem etin sanattan daha fazla konuşulduğu bir yaşantımız var maalesef.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol