dünya sağlık örgütü

1948’de kurulan who’nun baslica gorevleri sunlardir :
uluslararasi saglik calismalarini yonetmek ve koordine etmek ve bu alandaki teknik isbirligini gelistirmek.

talep uzerine saglik hizmetlerinin gelistirilmesi icin hukumetlere yardimci olamak;

olaganustu durumlarda saglik yardimi saglamak;

salgin ve diger hastaliklarin onlenmesi ve denetimi icin gerekli calismalari tesvik etmek ve gelistirmek;

saglik hizmetlerine iliskin ve biomedikal arastirmalari gelistirmek ve koordine etmek.

http://www.un.org.tr/unic_tur/kisa_who.htm
şu elimde görmüş olduğunuz aşıgeçen mart ayı ortasında kaybettik burhan pazarlamayı. geç kaldık ama allah rahmet eylesin diyelim.

14 Mart'ta vefat etti Burhan Demircan.. halbuki bir hafta daha dişini sıksaydı koronyadan ölmüş olacaktı.. çaktın?

dünyamızı yöneten pek sevgili satanist kardeşlerimiz çok bastırıyor. ama karşılarında insan var.. öyle kolay değil. şimdilik denge ortada gibi gözüküyor..

önümüzde easter var. paskalya.. giderek artan sayıda hıristiyan'ın "biz bunu niye kutluyoruz lan?" dediği tırnak içinde "hıristiyan" bayramı..

easter hıristiyan bayramı filan değil. tavşandır yumurtadır bunların ne alakası var isa'yla? hiçbir alakası yok.. bunlar satanist kardeşlerimizin iştar denilen tanrıcıklarıyla ilişkili semboller.

11 nisan'ı 12 nisana bağlayan gece bir şeyler deneyebilirler. şalteri indirip tüm dünyayı karanlığa gömmek gibi. görelim bakalım....

ama artık geçen her saniye aleyhlerine işlemeye başladı. belki de biraz fazla dev aynasında gördüler kendilerini ve erken açtılar kartlarını.. tüm dünyada "viral" bir uyanışa sebep olmuş olabilirler. bir ay öncesine kıyasla çok daha fazla insan halis olmayan niyetlerini görüyor artık.

çok sağlam geliyorlar ama merak etmeyin siz de sağlam duruyorsunuz. gücünüzü biraz hafife aldılar. helal olsun size güzel dostlar.

şimdi seçeneklerini tartıyorlar. kendilerine güvenirlerse ikinci dalga üçüncü dalga beşinci dalga diye geleceklerdir. ama zayıf olduklarını görürlerse bu işten vazgeçebilirler. öyle bir geri adım atma durumunda da fazla uzun olmayan bir dönemde çok değişik işler olabilir. örneğin başlıkta adı geçen terörist örgütlenmenin fişi çekilebilir.

izlemedeyiz.
an itibarıyla basın toplantısı yapan terörist örgütlenme


bu elemanlar niye maske takmıyor? bir tek garibanların mı takması gerekiyor bu amına kodumun maskesini. kendileri niye takmıyorlar?

haysiyetsiz orospu evlatları deme de dur yani.
"esem otomatik" hastalar var olup olmadığı bile şüpheli bu korkunç virüsü çok da öyle bulaştırmıyormuş yavv...


"Coronavirus patients without symptoms aren't driving the spread of the virus."

"But the WHO says that while asymptomatic spread can occur, it is “very rare.”

https://www.cnbc.com/2020/06/08/asymptomatic-coronavirus-patients-arent-spreading-new-infections-who-says.html?__source=twitter|main


ayrıca yüzeylerden de öyle kolay kolay bulaşmıyormuş bu varlığı bile şüpheli virüs..

spread from contact with contaminated surfaces or objects "may" be possible

https://www.foxnews.com/health/cdc-now-says-coronavirus-does-not-spread-easily-via-contaminated-surfaces.amp?cmpid=prn_newsstand


yakında bunlar maske takmak sağlığa zararlı filan da der ayol..

dünya ekonomisini tam efendilerinin istediği gibi siktiler, milyonlarca insanı işsiz bıraktılar şimdi ufak ufak sahneden çekilmenin yolunu yapıyor pezevenkler.


bu terör örgütü faaliyetlerine devam ettiği sürece hiçbirimiz güvende değiliz.
canımız ciğerimiz sağlık örgütümüz yeni açıklamasında demiş ki:

'semptom göstermeyen insanların bulaşıcı olma ihtimali çok çok düşük". https://www.cnbc.com/2020/06/08/asymptomatic-coronavirus-patients-arent-spreading-new-infections-who-says.html?__source=twitter%7Cmain

hemen tarihleri 1.5-2 ay öncesine alıp günümüze kadar geliyoruz:
- virüslülerin yüzde 80'i virüs taşıdıklarından haberdar değil
https://www.healthline.com/health-news/50-percent-of-people-with-covid19-not-aware-have-virus
- asimptotik bulaşmalar yüzünden virüsü durduramıyoruz
https://medicalxpress.com/news/2020-05-asymptomatic-covid-harder.html
- taşıyıcıların 80%i semptom göstermediğinden maske takmak hastalığı yaymamak için çok önemli
https://www.healthline.com/health-news/50-percent-of-people-with-covid19-not-aware-have-virus

korku tüccarı medyanın ikiyüzlülüğü yüzünden 2-3 aydır evlerinde hapis, dışarıda maskeli gezen insanların vebali boynunuza, hepinizin.


şimdi de esem otomatiklerin bulaştırması çok nadir olurdan vazgeçmişler ama nasıl vazgeçmişler o da pek belli değil.. mariya demiş ki ben onu bir soruya cevaben şeettim saylanmaz demiş .. nasıl oluyor ben de anlamadım.“I was just responding to a question, I wasn't stating a policy of W.H.O. or anything like that,” she said.

The W.H.O. walked back an earlier assertion that asymptomatic transmission is 'very rare.'

A top expert at the World Health Organization on Tuesday walked back her earlier assertion that transmission of the coronavirus by people who do not have symptoms is “very rare.”

Dr. Maria Van Kerkhove, who made the original comment at a W.H.O. briefing on Monday, said that it was based on just two or three studies and that it was a “misunderstanding” to say asymptomatic transmission is rare globally.

https://www.nytimes.com/2020/06/09/world/coronavirus-updates.html#link-452d2061

tepkiyi görünce topuk yapmışlar senin anlayacağın.

bir miktar şempanzeye kravat falan giydirip bu zevzeklerin koltuklarına oturtsak daha sağlıklı oluruz.
yani hiç böyle bir başlığa yazacağım aklıma gelmezdi ama...

dünya şerefsiz örgütü (halk adıyla dsö) yöneticisi demiş ki: "dünyada aslında en iyi ihtimalle şu anda insanların %10'unun virüse yakalandığını düşünüyoruz." yani 780 milyon kişi.

780 milyon kişide 1.1 milyon kişi ölmüş. ki bu da "en iyi ihtimalle". bu oran da sezonsal gripten bile daha düşük bir oran. size nasa cinsi söyleyeyim: "ölüm oranı bir bok sayılmaz".

bununla alakalı burada çok güzel bir yazı vardı, bulursam ekleyeceğim. şunu diyordu: "bulaşma oranını arttırıyorlar, herkes pozitif çıkıyor. ama herkes pozitif çıktıkça, aynı zamanda ölüm oranı düşüyor ve bunu açıklayamıyorlar".

bu dsö'nün en başından beri her yalanını, söyledikten bir ya da iki gün içinde gömdük burada. devam da edeceğim ben, hiç gocunmadan yorulmadan hem de.

sizden tek bir ricam kendinize şunu sorun: bir kişiye güvenmeyi bırakmanız için size kaç tane yalan söyleme hakkı var? hele fahrettin gibi tanımadığınız, dsö gibi tüzel bir kişi için mesela?

emin olun o eşiği geçene kadar yalanlarını sıralamaya devam edeceğim. siz sadece eşiğinizi bulun, ve takipte kalın.
adamlar "birileri gelse de bizim tutarsız saçmalamalarızı çat çat yüzümüze vursa" diye muhteşem bir hizmet sunmuşlar; kronolojik olarak yaptıkları bütün açıklamalar şu sitede mevcut.

zamanınız varsa okuyabilirsiniz; benim bitirecek kadar zamanım yoktu valla. ama size nasıl bir altın madeni olduğunu bir örnekle açıklayayım:

19 mart 2020'de dsö, dünya ekonomik forumu ile ortak bir basın konferansı yapmış. hani şu "bi reset atın bakın düzeliyor mu" diyen şerefsizler.

dünya ekonomik forumu'nun ne birleşmiş milletlerle ne de dünya sağlık örgütüyle resmi bir bağlantısı yok.