diablo 3

0 /
sepulturk
gamespot’un haberine göre diablo.com domain’inin sahipleri blizzard’ın kendilerinden bu domain’i satın aldılarını açıklamışlar. yani bu demektir ki diablo 3 yolda.

şimdi buradan sözlük ahalisine sesleniyorum. bir moderator olarak sizden bir ricam olacak; bir kaç boyunca hatalı işler yaparsam mazur görün zira bir kaç gün boyunca bu oyunun hayalini kuracam bilgisayar başında. oyun çıktığında ise kesinlikle benden 1-2 ay hayır beklemeyin. zaten bir çok kişi benden bir hayır beklemez ama olsun aklınızda olsun.

(bkz: sözlük aklıma mukayyet ol lan allahsız)
lali berte
uzun zamandır süren bekleyişlerin mutlu sona ereceğini müjdeleyen serinin en gıcır oyunu olacaktır. zira diablo 2’de diablo’yu şamar oğlanına döndürmüş, artık oynamaktan en ufak bir keyif dahi alamaz hale gelmiş benim gibileri, bir ay suratında kocaman sinsi bir gülücükle dolaştırıcaktır.
eldrun
hack & slash türünün en iyilerinden olan diablo serisinin dört gözle beklediğimiz yeni oyunu. soulstone’ları geçtik worldstone’un bile parçalandığı 2.oyundan sonra nasıl bir senaryo olacağını merakla bekliyoruz.
x
anlaşılan 1-2 yıl sonra oyun piyasaya sürüldüğü zaman, tekrar bizleri pc başına kazıklayacaklar.

http://eu.blizzard.com/diablo3/
eldrun
sitede şu an bulunan cinematics teaser gayet büyüleyici gözüküyor. oyundakilerin de her zamanki gibi aşmış olacağı su götürmez bir gerçek. bir adet de oyunu biraz gösteren ve tanıtan bir teaser var. insanda bu zaman aralığında pc’ye yeniden diablo 2 yükleme isteği uyandırmıyor değil.

gameplay trailer’ın sonunda hadi size hoşçakalın demeden gerçek bir kavga gösterelim dedikten sonra ortaya çıkan kripton entegreli entler vay dedirttirken devamında oha noluyo nidalarıyla ortaya çıkan yaratık hasiktir ya kaç yıl bekliycez acaba sorularıyla birlikte bize işkence çektirmeye başlamıştır.
eldrun
tristam’ı yeniden göreceğimiz için heycanlandıran ve yine bir numara müzikler ile iyice içine girip çıkamayacağımız bir şey olacağa benziyor.
eldrun
bizim yaşlı barbarian! ile deckard cain karşılaşır. barbarian cain’e sonunda ayar verir.

barbarian -cain, you still live!!!
deckard cain -aaaahh there you are. the writings in this place are incredible! come, stay a while and...
barbarian -it’s time for shedding our enemies blood. not idle talk.
deckard cain -aaeehh... no one ever listens...
eldrun
oyun duyurulduktan bir kaç gün sonra... teaserlar bir kaç kez izlenip iyice sindirilip heyecanı yatıştırdıktan sonra... gameplay videosunda özellikle de zindandan yer yüzüne çıkıldığında görülen günlük güneşlik hava ve kuşlar böcekler bana hayır diablo böyle olmamalı, warcraft 3’e benzememeli grafikler dedirtmişti. ilk bölümdür belki diye düşünür durur olmuştum. içime sindiremiyordum o grafikleri. daha kasvetli olmalıydı diablo. atmosferi buydu diablo’nun. warcraft 3 vari grafikler ve titan quest tarzı çayır çimen geze geze oynanmamalıydı. diablo 2’de nefret ettiğim kurast gibi sıkıcı, boğucu olmalıydı bazı haritalar. evet nefret ediyordum o haritada oynamaktan, içim sıkılıyordu, bir an önce kurtulmak istiyordum oradan, o kadar muhteşem atmosferi vardı o haritanın, hissettiriyordu herşeyi. ama en normal yer olan rouge enchampment’da bile böyle günlük güneşlik, kuşların uçtuğu papatyaların açtığı kısımlar yoktu. diablo 3’te de olmamalıydı.

oyun bu haliyle warcraft 3 ve diabloya rakip olan, en önemlisi de bir diablo kadar olamayan titan quest, sacred, dungeon siege tarzı bir etki yaratır. fakat diablo etkisi yaratmaz.

benim gibi düşünenlerin sayısı hiç de az değilmiş meğerse. adamlar diablo 3’ün warcraft 3’e benzememesi için kampanya düzenlemeye başlamışlar üstelik bir kaç da resim koymuşlar. sağ taraftaki resimleri gördüğümde işte oyun böyle olmalı dedim.
http://img187.imagevenue.com/img.php?image=80558_itshouldrh5_122_577lo.jpg

http://www.petitiononline.com/d3art/petition.html

eyyyy blizzard duy sesimizi !!!

zotac
sanırım eli kulağında artık. uzun yıllar sonra ha çıktı ha çıkacak durumuna gelmişler.
e artık çıksın bilader yuh.
zotac
arkadaş şu dünyada değişmeyen tek şey, blizzard’ın sitesindeki bu ibare sanırım.

when will diablo iii be released?
it’s too early to estimate diablo iii’s release date

karakterleri gerçekten yaratsalardı bu kadar sürerdi ancak.
independence
bu gece turkiye’de sati$a sunulacagi soyleniyor;

http://shiftdelete.net/diablo-3-turkiyede-gece-satisina-cikiyor-36858.html

edit: bu gece degil, 14 mayis gecesi sati$a cikacakmi$.
independence
yanli$im yoksa 24 dakika once taksim meydaninda tum dunya ile birlikte ayni anda sati$a sunulmu$ olmali.

millet 30 saat taksimde siralarini kaptirmamak icin bu oyunu beklemi$. allah akil fikir versin.
independence
diablo serisinden herhangi bir oyunu birak oynamayi, videosunu bile izlemi$ bir insan evladi olmayi$im sebebi ile beni zerre heyecanlara gark etmeyen oyun. lakin gel dikiz ki turk insaninin bir ba$ka i$i gucu yokmu$casina, seferberlik ilan edilmi$ gibi herkes bu oyunu oynuyor, adina forumlar kuruluyor, ismine siteler aciliyor.

noluyor lan?

en kisa zamanda en azindan eski surumlerden bir tanesini edinip oynayacagim oyun. aha bu da tanimim olsun.
zotac
ilk zamanlarda sıkılmadan oynuyorsunuz, elbetteki birinci ve ikinci serinin ardından grafiklerin bu kadar güzel olması normal. velhasıl 10 küsür yıllık bir zaman sonrasından bahsediyoruz. gelişmiş grafikler olması normal ama 2012 sonunda çıkan bir oyun için yeterli mi, o konuda katılmıyorum işte. yetersiz buldum bugünün teknolojisine.
ayrıca dediğim gibi ilk zamanlar beklentinin ve ne olacağın heyecanı ile sizi sıkmıyor fakat ısrarla aynı senaryoları tekrarlaması yavaş yavaş bıkkınlık yaratmaya, yeni karakter açıp farklı efektler göremeye zorluyor. bu da devamlılığı açısından eksiklik. her yeni başladığınız görevde artık biliyorsunuz ki, önce bir sürü amele yaratık gelecek sonrasında onların elite olanları gelecek ve akabinde son olarak da onların boss’ları gelecek.
tamam diablo nun zaten konsepti bu ama arkadaş, aradan geçmiş 10 bilmem kaç sene, o zamanlar oynayanların çocukları şimdi oynuyor, çocuk gidip de ebeveyninden teyit etmeyecek ya, baba sizin de zamanınızda boss dan önce böyle görevler oluyor muydu diye? bu kadar geçmişe bağlı kalmanın manası ne? bakın hikayeye bağlı kalmasın demiyorum, o yanlış olur du. ama kendi içinde de bir kısır döngüye girmeseydi bari. yani yaratıkların tipi değişiyor sadece işleyiş hep aynı.
bir de blizzard zaten world of warcraft cataclysm eklenti paketinden sonra iyice işi maddiyata ve reklama döküp, o eski zamanlardaki gibi oyuncularının rahatı için yapılan iyileştirmelerden uzak, daha çok ticari anlamda kendi yararına olan adımlar atmayı tercih etmişti. diablo 3’de de aynı durum fazlasıyla hissettiriyor kendini. düşünün level 9 sunuz, skeleton king’i öldürmek için odaya bir giriyorsunuz, ne olduğunu anlamadan ölüp gidiyorsunuz. ama gidip de müzayede evinden kendinize pahalı itemler satın aldıktan sonra, aynı skeleton king, sizi görünce kaçacak delik arıyor adeta. işte bu da son zamanlardaki izlediği politikayı tekrar gözler önüne sermiş ve 10 küsür yıldır bekleyen kullanıcılar için ciddi hayal kırıklığı yaratmıştır. en azından bende yarattı arkadaşları bilmiyorum. ayrıca maalesef ortamlardaki ambiyansları da hissettirmekte başarısız olmuşlar. yani ben skeleton king’in odasına girdiğimde daha kapı açılırken şimdi bu iblis karşıma dikilse acaba nereye kaçarım naparım diye kara kara düşünürken, gayet soft, enya vari müzikler ile karşıladı beni skeleton king. utanmasa iki kadeh kan ısmarlayıp, eski günleri yad’edecektik. iblissin lan sen, azcık gerginlik yarat, kükre tıksır bişeler yap. yok bu da olmamış.

sonuç olarak toparlar isek, piyasadaki alternatiflerini incelediğinizde ve hikayesi ile yine de verdiğiniz para için sizi üzmüyor. en azından bir denemekle pişman olmazsınız. ama bağımlı yapmayacağı kesin.

işte öyle.
powerslave
her sezon başladığında 1-2 ay oynayıp bıraktığım ve artık yeni bir ek paketin şart olduğu hack&slash oyunlarının atasının 3. devam oyunu
ikiasbirpapaz
çıktığı gün alıp, geçen hafta 60tl'ye okuttuğum oyun. satmadan önce bir girip bakayım dedim, yine aynı. pvp olayı sanırım eklenmemiş hala, peh...
galahad
ds 1 ve 2 'de ömrümü çürüttüm lakin bu oyuna en ufak bir sempatim olamadı. ancak şu sıralar necromancer karakterini oyuna dahil etmişler. ayrıca sezon mantığıda konsollara teşrif etmiş... tabi oyunun 70 gb olduğunu hesaba katarsak yine indirmeye ikna olmadım.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol