çukur

0 /
spoiled
kişinin içinde bulundugu yalnızlığın ancak bu kadar güzel bir dille anlatılmış oldugu sunay akın şiiri.

bilerek mi yanına almadın giderken
başının yastıkta bıraktığı çukuru
güveniyordum oysa ben sevgimize
vapur iskelesi ya da tren istasyonundaki
saatin doğruluğu kadar
beni senin gibi
bir de annem terketmişti
ki göbeğimde durur
onun yokluğundan bana kalan çukur..
independence
dün itibari ile sifirdan izlemeye basladigim dizi. sanirim ya show tv'de yayinlaniyor ya da puhu tv de ya da ikisinde birden, bilemedim simdi. ben puhu tv üzerinden izliyorum.

bildigim mafya dizisi ama izletiyor kendisini.
independence
dizinin 11. bolumune kadar geldim ve diyebilirim ki bugune kadar turkiye'de cekilen silah mafya vs. içerikli en iyi diziler arasinda ilk 10 a cok rahat girer. ozellkle vartolu selahattin rolundeki erkan kolçak köstendil insan üstü bir performans sergiliyor dizide.
independence
23. Bölüm itibarı ile sansürden ve gerizekalı buzlanma olayından nasibini alan site. Digital Ortamda da sansür kendini gösteriyor artık.
independence
dizi kadar etkileyici olan dizinin müzikleri ve dizide geçen duvar yazilari. bayiliyorum o duvar yazilarina. ayni zamanda pek cok sosyal mesaj da iceriyor. cok guzel dusunulmus.
independence
Coronavirüs sebebi ile yeni bölümler çekilmiyor. Bu yüzden oyuncular evlerinden skype bağlantısı aracılığı ile çukur evde isimli bir sohbet programı çekmişler yaklaşık 35 dakikalık ve oyuncular evlerinden sohbete katılıyorlar.
independence
Coronavirüs ten sonra ilk defa bir bölüm yayınlandı, 93. Bölüm. Karakterlerin hiçbiri yanyana gelmedi, hatta yamaç karakteri sadece bahçeye çıktı. Tüm karakterler telefonla görüntülü konuştu, konferans yaptı. 56 dakika süren bölümün neredeyse 10 dakikası turkcell bip uygulaması ile kahve yapma makinesine ayrıldı. Hatta bir ara karakterin işi abartıp kahve makinesi ile konuşacağını düşündüm.

Öte yandan edindiğim intibaya göre kamera çekimlerini de karakterler bizzat kendileri yaptılar ve yönetmene yolladılar. Çünkü görüntüler kötüydü, ışık kötüydü.

Böyle bir dönemde de elden ancak bu kadarı gelirdi zaten. Yine de çekmesinler bence, bu kadar kasmaya gerek yok.
thoreau
türkiye vurdulu kırdılı dizi rüzgarının son popüler üyesi. bi de bunun harekat öncesi yayına giren askeri dizi versiyonu var.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol