buz pateni

independence
ayaga giyilen ozel ayakkabilarla buzun uzerinde bir saga bir sola kayip durmak.ayakkabinin altinda da keskin bir metal vardir ki kayabilelim diye.cok lazim sanki.deliler gibi du$ulur sonra hicbir $ey yokmu$ gibi ayaga kalkilir kendine gulunur etraftakilerle beraber ve kaymaya devam edilir.
pixie
düz yolda yürürken dahi iki ayağı birbirine dolanan insanoğlunun geliştirdiği en absürd faaliyettir.
istanbul’da galleriadaki pistte yapılır, hatta burası buz pateni denemek isteyen insanlarla dolup taşmaktadır. tüm bu insanların düşmek ve kaba etlerini morartmak ile sonlanacak bu eziyete ne sebeple kendilerini maruz bıraktıkları muammadır, olay insanoğlunun sado mazo yapısına dayandırılabilir.

(bkz: kaşınmak)
cocabora
kimisi uçuyor kaymıyor yani o pisste,ben birkere denedim ve "aman kardeş bırak girme bu işlere,o kafa kol bacak lazım sana" dediğim spor,aslında zevk alınır alanlar da var,ancak bizim gibi adamlar ancak kapı önünde donmuş su birikintisinde kayar.pist bize ters.
independence
son derece estetik bir spor dalidir ancak her $eye ragmen gotu kollamak gerekir.kimi zaman ki$inin ba$ina hic olmadik haller gelebiliyor zira.

http://www.kisaca.net/j7l1u
pistazie
küçücük veletler artistik hareketler yaparlar yanından vızır vızır geçerler sen kenarlara tutuna tutuna yavaş yavaş yürümeye çalışırsın.o veletleri görünce bi gaza gelirsin bende kayarım lan dersin. ellerini bıraktığın gibi yerde bulursun kendini.veletler seni kaldırmaya gelirler gülerler bide pis pis.bu evreye gelindiği zaman kesinlikle devam edilmemeli.kasmayın yani olmuyo işte daha fazla rezil olmadan kaçın ordan.başka spor bulun kendinize.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol