mansur yavaş

bence ekirem başkan daha büyük bir iş yapıyor.. gerizekalı insanların neden kötü insanlardan daha tehlikeli olduğunu öğrenmemizi sağlıyor. ben mesela sayesinde ayıktım. üstelik aşiretimin 2 oyu var.

islam

tüm islam cografyasinda en buyuk darbeyi memleketimden yemis olan din kültürü.

islam iyidir hoştur ama ulkemizde kullanilis inanilis bicimi berbattir. laik oldugu iddia edilen bir ulkede islami kurallarina gore uygulamak ve uygulatmakla gorevli siradan bir baskanligin butcesi 2021 senesinde 13 milyar tl civari, zannedersin sifirdan din kurulacak, peygamber atanacak.

yurutmenin basi islamin arkasina siginarak oy toplamaya calisiyor uzun senelerdir.

sozde televizyonlara cikip islami anlatmakla gorevli olan kisiler trilyonlari goturuyor her sene.

islam adina kurulan tarikatlar cemiyerler devletin yonetimine goz koymus durumda, hatta bir tanesi darbe girisiminde bulundu.

yine islam adina kurulan tarikatlarin baslari depremle falan konusup depremi def ettigini iddia ediyor.

islam adina hareket ettigini iddia eden kimi kisiler kucucuk kiz cocuklarini koyunlarina almaya calisiyorlar ve hatta erkek cocuklarini.

islam adina kurulan kimi vakiflarda erkek cocuklarina tecavüz ediliyor.

allah'i dini peygamberi dilinden dusurmeyenler bir sekilde devletin kimi kademelerinde gorev alip hazinelerine hazine katiyor, yedi sülalesini zengin ediyor.

basta da soyledigim gibi, islam cografyasinda islama benim ülkem kadar zarar veren bir baska ülke yahut topluluk yok. ışid'i konu harici tutarim, onlar bildigin seytan elcisi.

covid-19 aşısı

"Ülkemizde Faz-3 çalışmalarına 15 Eylülde başlanan, Çin'de geliştirilmiş COVID-19 AŞISI, ilkin gönüllü sağlık çalışanlarına uygulanmıştı. Çalışmaların devamı için bu sabah sizlerden gönüllü aradığımızı duyurduk. Gün bitmeden 20 BİN başvuru aldık. 83 MİLYON ADINA BİNLERCE TEŞEKKÜR."

"Yalan vallahide yalan hastanede çalışan arkadaşlarım söylediler temizlikçileri güvenlikleri vs hastanede çalışanları çağırıp toplantı yaptılar önce dedilerki kendi aşımız gönüllü olana 1,5 2 milyar para verilecek dediler sadece 4 kişi gönüllü oldu"

"3 temizlikçi 1 güvenlik doktor ve hemşireler asla toplantıya katılmadılar bi zaman sonra bi daha topladılar dedilerki çin aşısı bu sefer hiç gönüllü olmadı"
gözünüzün içine baka baka yalan söyleniyor. yalan neydi yalan? yalan kimin alamet-i farikasıydı?

kimsenin gönüllü olduğu filan yok.. bu "çalışmalar" tamamen kağıt üstünde. hayali çalışmalar.

şöyle söyleyeyim sen gönüllü oldun mu aşı çalışması için? olmadın.. niye olmadın? demek ki bildiğin bir şey var.. senin bildiğin şeyi başkaları da biliyor olamaz mı? olur tabi..

veya istersen öbür çalışmada enfekte olduğu iddia edilen 170 kişinin nasıl enfekte olduğunu araştır.

(bkz:#1164603)

nasıl enfekte olmuş bu insanlar? belli değil.. bu "çalışma" hakkında yalapşap hazırlanmış iki web sayfasından başka bir şey göremedim ben.. açıklayamazlar. çünkü açıkladıkları zaman başka sorular gelir.. çünkü bu "çalışmalar" kağıt üstünde yapılıyor. bunlar hayali çalışmalar..

bir süre sonra medyadan apar topar aşı çok güvenli goygoyunu yapabilmek için.. bütün bu tiyatronun hikmeti bu.

boşver bunları.. başka bir soru sorayım

her işçi için 666 lira destek..korona hastaları için özel hastanelere 666 lira destekmizahın zirvesi misvak'ın kapağı


düşünüyor musunuz nereden çıktı bu tırnak içinde "müslümanların" 666 sevdası diye... düşünmediyseniz bile şimdi düşündünüz ve zaten cevabı da buldunuz. kimsenin size söylemesine gerek yok.

yalanı tanıdığınız zaman gerçeği kolay bulursunuz..

wuhan virüsü

google'a "fatih altaylı yalan" yazdım aradım.

24 mart: fatih altaylı, galatasary klübünde 4 kişinin wuhan virüsü kaptığını söylüyor. ümit davala ertesi gün yalanlıyor, yapmayın böyle şeyler diyor.

30 mart: habertürk'te 4 tane wuhan virüsü vakası olduğuna dair haberlere fatih diyor ki "yok öyle bir şey" - kendi çalışanları "hayır bu adam yalan söylüyor" diyor.

işine gelince birileri koronya işine gelmeyince değil di mi fatih?

şu video, zaman: 30. dakika 17. saniye.hangi bakan aradı seni fatih? ne konuştunuz?

bu adamın yalancı olduğunu biliyoruz. benim anlamadığım, bu konuda neden yalan söylediğini düşünmüyoruz? ya da, fatih altaylıya bu cesaret nereden geldi diye niye sormuyoruz?

fahrettin koca

hacılar influenza yokmuş, mevsimsel grip yok bir tek kovik varmış bu yıl. ben de endişeleniyordum. hastalanırsak kesin wuhan virüsü yani, hiç kafanızı zorlamayın.bu arada, çocuk poliklinikleri boş diyor ya bakanımız? o da yalan. 18 kasım tarihli haber. cerrahpaşa tıp fakültesi.

edit: yeni öğrendim, bu adamın uzmanlığı pediatri yani çocuk doktorluğuymuş.

yoğun bakım ünitesi

wuhan virüsüne yakalanıp hastalığı ağır geçirenlerin yattığı hastane ünitesi. şu anda sağlık çalışanları tarafından dolup taştığı iddia ediliyor. gelin birazcık dört işlem uygulayalım. hiç hesapla kitapla uğraşmak istemeyenler için cevabı vereyim:

şu anda en iyi ihtimalle türkiye'deki bütün ağır wuhan hastaları, sadece istanbul'a sığıyor.

işlemler:

sağlık bakanlığı 2019 verilerine göre, erişkin yoğun bakım yatak sayısı: 25.364
aynı verilere göre, toplam nitelikli yatak sayısı: 147.655
toplam yatak sayısı: 237.504
istanbul'daki toplam yatak sayısı: 39.328

toplam yatak sayısında istanbul'un payını (%16) kullanıp bir tahmin yaparsak, ki bu oran istanbul için daha fazla olmalı aslında, istanbul'daki yoğun bakım yatak sayısı: 4.200

bugün itibariyle türkiye'deki toplam ağır wuhan virüsü vaka sayısı: 4.409 (worldometers).

yani türkiye'deki bütün hastaları, sadece istanbul'daki ve sadece yoğun bakım ünitelerine yatırırsak evet yoğun bakım üniteleri çökmüş durumda. neyse ki daha 35 bin tane yatak, ve 17.000 tane de solunum cihazımız var.

mansur yavaş

ekko başgan ile aynı dönemde seçilmiş, ve benim kanıma göre daha fazla iş yapmış olan ankara belediye başkanı.

şu anda insanlar "ekrem imamoğlu istanbul sayılarını açıklarken mansur yavaş neden açıklamıyor" diye eleştiriyor. naçizane yorumum? çünkü şu anda adam iş yapıyor.

bu wuhan virüsü olayında taraflar "gerçeği açıklayanlar vs. yalan söyleyenler" değil çünkü. halkı korku ve galeyana sürükleyenler vs sürüklemeyenler. ekrem'in açıkladığı "bulaşıcı hastalıktan ölen sayıları"nda polemik ve tartışma dışında ne çıktı? halk daha mı bilinçli? insanlar daha mı çok önlem alıyor?

politika ve medya'da herkes size her an yalan söyler. yalanın iyisi kötüsü olmaz hepsi kötüdür, ama bazısı toplu akıl tutulmasına yol açarken bazısı açmaz. illa birine inanacaksanız, sizin düşünmenizi ve sorgulamanızı engellemeyecek olanı seçin. bence onu da seçmeyin, gidin hastanelere fotoğraf çekin.

(peşin not: şimdi kılışdar çıkar über stratejik zekasıyla mansur'dan da sayıları açıklamasını ister. sonra bu iş bittiği zaman sadece eko değil mansur da göt altına gider. çünkü gerizekalı muhalefet bunu gerektirir.)

fahrettin koca

çıkmış şunu demiş: bulaşıcı hastalık eşittir kovik demek değildir.

ulan tam diyeceğim "ha şöyle yaaa" sonra bir gülme geliyor; daha 1.5 gün önce kendisinin söylediği kadarıyla bu sene grip de yok.

o değil, açıklamalar iyice muhteşem: Bu hanelerden biri ölüm şekli, bir diğerinin ise ölüm sebebi olduğunu aktaran Fahrettin Koca, şu bilgileri verdi:
"Ölüm şekli hanesinin amacı, bulaşı hastalık dediğiniz şu bilgiyi veriyor; Ölen kişi silahlı saldırı gibi adli bir vakayla veya hastalık, yaşlılık gibi normal beklenecek bir ölüm mü? Bu sorunun cevabı, doğal ölüm veya adli vaka sonucu ölümdür. Bu haneye, hastalığa bağlı doğal ölümün izahı için bulaşıcı hastalık veya bulaşıcı olmayan hastalık açıklaması da eklenmiştir.

şunu da bırakayım, harcayacak zamanı olan okur. kovikten ölen birisi ölüm raporuna "bulaşıcı hastalık" olarak işlenmiş; tarih 25 nisan.

e eko başgan, ne oldu da şimdi aklına geldi bulaşıcı hastalıktan ölüm sayılırını açıklamak? haydi bize 25 nisan'dan itibaren olan bulaşıcı hastalık ölüm oranlarını da ver de korku mastürbasyonumuza devam edelim.

fahrettin koca da yalancıdır. ekrem imamoğlu da yalancıdır. hastalık için yapılan testler yanlış, kayda geçen ölüm şekli ve ölüm sebebi de yalandır.

bu kadar yalan ortasında aklınızı kaybetmemenizi dilerim; çok zor çünkü. güçlü kalın.

raporuma yazın:
ölüm şekli: yalancı sikerken doğal ölüm.
ölüm sebebi: tutarsızlıklara kahkaha atarken nefessiz kalmaya bağlı ölüm. nefessiz mi? kovik yazın geçin.

yoğun bakım ünitesi

medya'ya göre dolu olan bakım çeşidi:

"Koronavirüs: Doktorlar 'Covid-19 yoğun bakım yatakları doldu, servislerde yer kalmadı' uyarısı yapıyor".
aynı haberin içerisinde ne diyor fakat: "Yine resmi kaynaklar Türkiye'de mevcut yatak doluluk oranını yüzde 53,5, erişkin yoğun bakım doluluk oranını ise yüzde 69,9 olarak açıkladı."

sağlıkçılar çok ulvi bir görev yapıyor. ama medya için aynı şeyi söyleyemem.

pcr testi

test budur


nizami yapılırsa böyle..eved.. iki maskeden geçip sekiz metre uçan birüsü bulmak için burnunun g noktasına uzanmaları gerekiyor..

beyne santim kala yaklaştırılan bu çubukların steril olduğu nereden belli? etiketinde yazıyor di mi .. doğru bak. ben unutmuşum.

bir de cribriform plate denen bir yer var.. en eğlencelisi o.


kafatasınızın alt kısmında delikli bir kemik.. koku sinirleri o deliklerden geçerek beyne ulaşıyor.. "kazara" o kemik çatlatılırsa?... neyse boşver..bilim göteleklerin eline kalınca bütün bu saçmalık mantıklıymış gibi sunuluyor tvlerde..

heşteg #tişikkirlir ikrim

samsung galaxy a31

40mp kamerasi var ve arka kamera adedi 4 taneon kamera 20mp. pili 5000mah 1 tam gunden fazla idare edecegini dusunuyorum. 16 inc ekrani ile son derece iş goren bir telefon. fiyati 3200 civarlarinda.

onerilir.

edit: arka kamera 48mp mis.

edit 2: cift sim kart ozelligine sahip ayrica.

favipiravir

"Ölüyordum!
Covid19 yüzünden değil sağlık bakanlığı'nın “al bunu kullan” diye eve gönderdiği favicovir adlı ilaç yüzünden. Allerjik reaksiyon gösterdim ve zor kurtuldum. Bu kadar ağır, bu kadar yan etkisi olan bir ilacı bize doktor kontrolundan bile geçmeden niye veriyorsunuz?"devamındakileri de okursunuz. okuyun yani sağlığınız için..

çok büyük bir kozumuz var, bu aralar hastanelerden uzak durmak .. deeermişim..

şaka lan.

heşteğ #miski misifi hijyin

bunu diyorum. sürü adamıyım ben..

wuhan virüsü

plan budurHere is the play

1 Make lockdowns unbearable
2 Offer Vax
3 Track who has Vax
4 Blame non Vax for lockdowns
5 Once Vax compliance reaches certain threshold offer “freedom” from lockdown
6 It's a scam because they can make the numbers whatever they want

+++


korona testlerinin sahtekarlık olduğunu, hastanelerde tedavi adı altında ö..nazi yapıldığını, medyanın ve politikacıların gözünüzün içine baka baka yalan söylediğini anlamadığınız sürece rakamlar düşmeyecek.

25 kasım 2020 covid-19 vaka sayısının 28351 olması

az once saglik bakani fahrettin koca tarafindan aciklanan sayi.

bakanin soyledigine gore bugune kadar pozitif olan ama semptom gostermeyip evinde takip edilenler bu sayiya dahil edilmiyordu. yani sadece semptom gosterenlerin sayilari paylasiliyordu. bugunden sonra vatandasin da istegi gozonunde bulundurularak pozitif olan herkes bu sayiya dahil edilecek. yani semptom gostersin yahut gostermesin, evinde yahut hastanede takipte olsun farketmeksizin herkes bu sayiya dahil edilecek.

bu soylemler isiginda bugunku vaka sayisi 28351 kisi.

can kaybi ise bugune kadar yasanan en yuksek can kaybi sayisi, 168 kisi, 168 can, 168 insan.

ve ne yazik ki onumuzdeki gunler, yani ekonomik sebeplerden oturu tam anlamli onlemler alinamadigi gunler cok daha kotu senaryolar icerisinde yer alacagiz.

covid 19 aşısının uygulanmasi bugun baslasa en erken sonuclar 10 gun sonra alinacak ve unutmayin ki aşı dedigimiz sey tedavi degil önleyicidir ve %100 etkili degildir.

yani bugun aşı uygulaması baslasa yine de hali hazirda var olan ve yogun bakimda yatan agir hastalarimizin pek cogunu ne yazik ki kaybedecegiz. bunun anlami da yaklasik 4500 kisi, 4500 can kaybi daha.

allah hepimizin yardimcisi olsun.

dolar

hizla eski seviyesine ulasmaya basladi ki zaten herkesin ortak tahmini uzun sure dusus yasamayacagi yonundeydi.

su anda 7,93 den islem goruyor. haftayi kapatmadan cok yuksek ihtimalle 8 i gececektir, belki de yarin ulasir o seviyeye.