sevgili dünürüm

independence
canım sıkıldıkca acar izlerim bu diziyi ben. kimi zaman kahkaha attirir kimi zaman duygulandirir, huzunlendirir. oyle pek cok etkiyi bunyesinde tasiyan nadir türk dizilerindendir.

izlemeyen varsa en azindan bir bölümünü izlemesini öneririrm, sonrasinda tiryakisi olacaktir zaten.

diyanet işleri başkanlığının 2022 bütçesi

independence
öncelikle belirtmem lazim, kendi arastirmam degil, bir baska yerde okudum konuyu buraya da aktarmak istedi. ne kadar cok kisi okursa o kadar iyi.

diyanet isleri baskanliginin 2022 senesi butcesi 16.1 milyar tl olmus. 2021 senesinde bu rakam 12.9 milyar tl idi.

diyanet işleri başkanlığı bu ülkede milli eğitim bakanlığı da dahil olmak üzere pek cok bakanlıktan daha fazla butceye sahip ve fakat diyanet isleri internet sitelerinden fetva yayinlamak haricinde ne iş yapar deseniz pek cok kimse bilmez. cünkü camiler bile cami bahcelerinde toplanan bagislarla yenilenir, o bagislarin ne kadar oldugu ve tam olarak nereye gittigi yine kimse tarafindan bilinmez.

çünkü türkiye'de islam dini tam bir ticarethane misali kullanilir. diyanet işleri çılgın paralar alır bütçeden, cami bahcelerinde kuran kurslarinda vs. deli paralar bagis adi altında toplanır ama o paralar nereye gider kimse bilmez.

diyanetin gunluk butcesi bu hesaptan yola cikarak dolari da yuvarlak hesap 9,5tl den hesaplayacak olursak aylık 141,7 milyon dolar, günlük 4,65 milyon dolar civarinda tutuyormus ki bu yine benim hesaplamam degil.

günlük 4,65 milyon dolar.

bugün diyaneti devlet kurumu olmaktan cikart ve dini vatandaşa teslim et, gunluk 4,65 milyon dolari da yine fakir fukaraya dağıt, bak bakalım ülkede aç susuz işsiz kimse kaliyor mu.

tanıtım yazısı

independence
bazi gerizekalilar vardir, sözlüğe gelir kayit olur normal olarak entrylerini bir hafta boyunca girerler, ardindan da dah onceki entrylerini editleyip iclerine link ekleyip bizim farketmeyecegimizi zannederler.

onlarin bu çakallık için sarfettikleri emek haftalar sürer, benim bunu farkedip şahısların kayıtlarını silip entrylerini imha etmem bir saniye sürer.

üstelik eger yazdiklari google tarafindan da okunmuşsa ve daha sonradan silindiği yine google tarafindan farkedilirse ki farkedilir, bu sefer linklerini ekledikleri siteler de riske girer zira google bunu refere iptali olarak algilar ve alakali siteyi cok daha gerilere gonderir.

site sahipleri bu çakallara para verirken birden fazla kere dusunsunler. aksi durumda ellerindeki siteden de olurlar.

ptt

independence
eger herhangi bir kopru yahut otoyol gecisinizde hgs bakiyeniz yetersizse bir gun icerisinde ve 3 er dakika araliklarla 9 ayri sms atan kurum.

sms i bol buldular sanirim.

özlem gürses'in kendisine edilen küfrü canlı yayında okuması

independence
özlem gürses'in bir haber videosu bir yerlerde yayinlaniyor, altına da birisi yorum olarak agiza alinmayacak şeyler söylüyor, özlem gürses de bu küfürleri canlı yayında sansürsüz olarak okuyor.

her gun daha fazla merak ediyorum, bu ülke nereye gidiyor.

ha bu arada küfürler ile alakali savcilik takipsizlik karari vermis küfrün kime edildigine dair net bilgi olmadigi icin. küfür direkt şahsa isim verilerek ediliyor ama savci kime küfür edildigini anlamiyor. adalet bu işte!

vekaletname

independence
2021 senesi ücreti 192 tl dir.

yazili bir a4 kağıdı ve bir imza mühür 192tl.

yemin ederim hayalimde noter olmak var.

edit:288t 347kurus olmus.. yemin ederim yazik bizim insanimiza ya, nereden ne gecireceklerini sasirmislar.

outward

galahad
2019 yılında çıkmış, rpg ve hayatta kalma oyunu. Sadece 10 15 kişilik bir ekip yapmasına rağmen inanılmaz büyük ve etkileyici bir dünyası var. İmkan versen adamlar neler neler yapar da şu hali bile piyasadaki çoğu rpg oyuna kafa tutar.

Çok severek oynadım ve ana hikayesini yaklaşık 100 saatte bitirdim. Şu an ilk ek paketine geçtim. bir tane daha var. Sanırım ek paketlerle 200 saate dayanacağız.

Komple her şey bittikten sonra inceleyeceğim. Ana oyun için konuşursak rahatlıkla 8/10 verebilirim. Ek paketler bakalım neler katacak, bunu daha sonra konuşacağız.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol