confessions
  1. toplam entry 117084
  2. takipçi 68
  3. puan 283115

kedi

İnanılmaz güzel, tatlı bir hayvan. Yeni taşındığım evimde bahçeme plaj sandalyesi koydum, her gün iki tanesi gelip orada koyniş koyniş yatıyorlar. Uyuyuşlarını izlemek bile huzur veriyor insana.

şırdan

Tüm hayatım boyunca ilk defa az önce yediğim adana yiyeceği. Aşırı acıydı belki o yüzden çok beğenmemiş olabilirim ama kesinlikle abartıldığı kadar mükemmel bir lezzet değil. Belki yeniden denedikçe daha oturaklı bir karar verebilirim.

3 kasım 2020 abd başkanlık seçimleri

3 kasım 2020 tarihinde abd'de baskanlik secimleri yapilacak. trump'İn karsisinda baskan adayi olarak joe biden olacak. anketlere gore biden su anda trump'a karsi %10 dan daha fazla bir üstünlük icerisinde. hatta trump dun twitter uzerinden "baskanlik secimlerini erteleyelim" cagrisinda bulundu. sebebi ise amerikalilarin covid 19 yuzunden yuksek ihtimalle sandik basina gitmek yerine mektup araciligi ile oy kullanacak olmalari. bu secim seklinin hileye cok musait olacagini iddia ediyor trump ama kimse tarafindan da ciddiye alinmis degil henuz.

vacip

farz'dan farki sudur.

farz kesin delillerle sabittir, gerek allah emri gerekse peygamber emri oldugu kesin delillerle sabit olmalidir. vacip ise yine dinen gerekli olan ancak farz kadar kesin olmayan, net delillere dayandirilamasa bile yine de kimi sekillerde netlik kazanmis seylerdir.

kurban kesmek

kesen kessin tamam ama kurban kesmenin sadece hacca gidenlere farz oldugu da artik bilinsin.

hz muhammed zamanında insanlar gecimlerini daha ziyade hayvancilik uzerine sagliyorlardi ve kurban faaliyeti hayvancilik ile gecimini saglayan insanlar tarafindan herkese farzmis gibi yansitildi. bu sekilde hayvan satislari da firlamis oluyordu.

hanefi mezhebinde tüm müslümanlar icin(hacca gitsin yahut gitmesin) "vacip"tir, farz değildir. diğer mezheplerde ise kurban kesmek "sünnettir", ne farz ne de vacip degildi.

sancaktepe

merkezi cok kalabaliktir ve yogun trafik vardir belirli saatlerde ve fakat kıyısında kosesinde harika siteler yapilmistir ve cok sessiz sakindir. merkezi ile işiniz yoksa rahat edersiniz.

taşınmak

Zordur, cidden zordur ve çok masraflı bir eylemdir. Ancak taşınılan ev havuzlu, bahçeli, dublex ve barbekü alanlı ise her türlü zorluğa değer. Maddi külfetini konu dahi etmiyorum farkındaysan, o en beteri.

pınar gültekin

mugla'da 5 gun once kaybolan gencecik bir kiz.

bugun kotu haber geldi. pinar'İn cesedi bir ormanlik alanda bulundu. katili eski sevgilisi. eski sevgilisi ile oturup konusuyorlar, daha sonrasinda bir tartisma cikiyor ve eski sevgili olan cemal metin avcı pinar'i döverek bayiltiyor. ardindan da boğarak olduruyor ve bir varilin icerisine koyarak cesedini yakiyor, uzerine de beton dokuyor.

normal insan işi olamaz bunlar, toplumsal halde cinnet icerisindeyiz artik neredeyse. kimin kimi nerede ne şekilde öldürecegi belli degil. normal insanlar sevdigi insanin sacinin teline evreni yakabilecek moddayken, bu tur yaratiklarin zihinlerinin ne sekilde calistigi ve neden o sekilde calistigi acilen arastirilmali. bu durumda basta kadinlar ve cocuklar olmak uzere hicbirimiz guvende degiliz bu toplumda.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-5-gundur-kayipti-pinar-gultekinin-cansiz-bedeni-bulundu-41569036
0 /