confessions

greyfurt

Yazar

  1. toplam entry 2267
  2. takipçi 0
  3. puan 11025

petek temizliği

Amatör ruhla yapılınca en büyük hazzın alındığı işlemdir. Sadece birazcık çabayla petrol bulmuş teksaslı gibi siyaha boyanabilirsiniz.

Benim gibi amatör ruhla bu işlemi yapacak arkadaşlara tavsiyelerim;
1- Petek vanasını kapatmayın. Basınç iyice artsın. (patlama için gerekli)
2- Neyle uğraştığınızı merak eden kedilerinizin etrafınızda toplanmasına fırsat verin.
3- Patlama sonrası temizlik işlemlerinin uzun ve ızdıraplı olması için gece saatlerini tercih edin.
4- Petekleri temizlemek için kombiyi kapatmamız gerekiyor ya? Benim yaptığım gibi soğuk bir geceyi seçin.
5- Salonun bütün beyaz perdelerini ve o tertemiz tülleri arkanızda toplayın. (sizi aşan siyah suyun kirletebilmesi için)
6- Suyu tahliye edeceğiniz (patlatacağımız nokta) vayanı hızlıca açın.
7- boom!!!

Tebrikler. Artık ortamda kedi, insan, beyaz perde, tül, kiralık ev duvarı ve kendiniz dahil herşeyi siyaha boyadınız. Geçen her saniye de soğuyan evi ve gece gece çıldırmış ev ahalisinin verdiği hazzı ancak yaşayanlar bilir. Kendini kamçılatan insanlar olduğunu okumuştum ama herhalde bunun kadar keyif alamam.

wuhan virüsü

wuhan'da görülen ceset torbası sıkıntısı ve 7 krematoryumun 24 saat çalışmasına rağmen cesetleri yakmaya yetişememesiyle, tehlikenin büyüklüğü hakkında daha fazla endişeye sevkeden salgındır.

çin komünist partisinin, bölgeden yayın yapan herkesi önce gözaltına alması sonrada karantinaya alması ve karantinadan henüz (bu tipte) birinin sağ çıkmaması da ayrı bir endişe kaynağı. Yani sen olaya hakimsen, insanların yaptığı basit yorumlar ve video paylaşımlarının ne sakıncası var?

Şu anda wuhan kentinde 11 milyon insan tecrit edilmiş şekilde yaşam savaşı veriyorlar. İnşallah Türkiye'ye ve diğer ülkelere sıçramaz.

huawei

bir pazarlama talihsizliği olarak telaffuzu zor, akılda kalması zor bir isime sahip çinli firma. "Zhuangzi" gibi daha basit çin adları varken huvai nedir abi? (bak gene yazamadım. copy/paste yapmam lazım)

yinede izlanda'nın eyjafjallajökull yanardağının eline su dökemez. unutmak istediğimiz her büyük felaketin adı böyle zor olmalı, markaların değil!

kaktüs

meksika'da salatası, çorbası, kremi, içkisi yapılan mübarek bitki. Hayvan yemi bile yapıyorlar ama ben henüz test etmedim.

kaktüs meyveleri toplanan, bildiğin kaktüs çiftlikleri falan bile var. enteresan yani.

beylikdüzü

ekremistlerin şu sıralar fink attığı ilçe. ekrem gelecekse gelsinde bir durulsun ortalık. iu saat oldu hala korna sesi dinliyoruz.

millet bıktı seçimlerden. bende bıktım.

f-22

pilota sağladığı oksijeni, motorlardan emen bir sisteme sahip olan uçaktır.

şimdi bi sn, pilotlar motorlardan filtre edilen havayı mı soluyor? evet aynen böyle. hatta görev uçuşu sırasında bayılan pilotlar bile olmuş. en son pilotlar işi uçuşları durdurmaya kadar vardırınca daha etkin önlemler almışlar. şimdilik öksürükle falan idare ediyorlarmış ama en nihayetinde bu özellikle çok gereksiz bir zorlama olmuş bence.

gece ışığı

windows 10 sürümünde kolay okumayı sağlayan ve gözleri oldukça rahatlatan özellik.
işin güzel tarafı, bu özelliğin otomatik olarak da devreye girmesini sağlayabiliyorsunuz. (ör: saat 21:00'da otomatik olarak ekranın ışığı kısılıyor)

24 temmuz 2018 yunanistan yangını

hayatını kaybedenlerden sadece 26 tanesinin, birbirlerine sarılmış vaziyette, birarada bulundukları büyük facia.

yunan dışişleri bakanı (faşist, türk düşmanı) kocias, türkiye'den gelen yardım telefonuna teşekkür etmiş, şu an için yardıma gerek yok" demiştir.

çapraz kur

hesaplanırken (temel olarak) iki ülkenin enflasyon farkı baz alınan parametre. (ceteris paribus koşuluyla)

arz-talep, dış ticaret, rezerv para birimi statüsü, siyasi istikrar, karşılıklı dış ticaret ve "donumun lastiğinin sıkması" gibi pek çok dış etmene göre yön değiştirebilir.

2 mayıs 2018 cumhurbaşkanlığına aday olmam

Neyazıkki başvuru süresinin bugün dolduğunu az önce öğrendim. Üzülerek çekilmek zorunda kaldığım bu yarışta diğer adaylara başarılar dilerim. zaten başvuru parası olan 10.300 tl için, 10.250 tl eksiğim vardı. inşallah sonuçlar memlekete, millete hayırlı olur.

Bu zorlu mücadelede beni hiç bir an yalnız bırakmayan, her ihtiyaç duyduğumda yardıma koşan independence ve galahad'a teşekkür ederim.

http://www.haber7.com/siyaset/haber/2615044-sure-doldu-4-siyasi-parti-baskani-basvurdu

2 mayıs 2018 cumhurbaşkanlığına aday olmam

Değerli yazar ve okuyucu kardeşlerim,
Ülkemizin son yıllarda yaşadığı zor dönemler ve darboğazlardan sonra,
Kişisel çıkarlarımı bir kenara bırakıp, ülke menfaatleri bunu gerektirdiği için 24 haziran seçimlerine Cumhurbaşkanı adayı olarak katılmaya karar verdim.
Bu süreçte desteğinizi ve dualarınızı esirgememenizi rica ederim.

Cumhurun Cumhurbaşkanı Adayı Greyfurt.

Not: (benim imzam kabul ediliyorsa) Daha şimdiden 1 imza hazır. Sakın ihmal etmeyin, bir kişi çok şeyi değiştirebilir...

not.2: değerli çiflikbank mağdurları, jet fadıl'dan bu yana düzenli olarak mağdur edilen biri olarak hissettiklerinizi çok iyi anlıyorum. bende bir çiflikbank mağduruyum ve sesimizi duyurmak için desteğinizi bekliyorum.

türkiye'nin ilk milli uzun menzilli füzesi

çinli bir firmayla ortaklaşa geliştirilen ve yerli üretim izni olan uzun(?) menzilli füze sistemi.

500 kg'ın altındak (470 kg) harp başlığı ile ve 300 km altındaki (260-280 km) menzili ile türkiye'ninde imza attığı füze rejimine uygundur.

not: füze rejimi anlaşmasına göre +300 km menzil ve 500 kg harp başlığı olan füzelerin teknoloji transferi yasak. yani bunu üretmek isteyen ülke kendisi geliştirmek zorunda.

ileri düzeyde sallama teknikleri

Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı kararıyla geçersiz kılınan tekniklerdir.
bu kara alındıktan sonra "sende mi brütüs?" haykırışlarım senato duvarlarında yankılandı ama olan olmuştu.

daha açık yazayım: "artık atış serbest" durumu yok :/
4 yanlış 1 doğruyu götürüyor.

daha geniş hukuksal saçmalıklar için şordaki linke tırıklayın: linkin park->

tükendim be sözlük

ön uyarı: kedim öldü. çok canım sıkkın. en çok ben üzgünüm. en çok beni sevin.

bir diğer yardım bekleyen yazar söylemi. hepsi geçer, geçecek. hep böyle oldu, hep böyle olacak. değiştiremeyeceğimiz şeyleri düşünerek üzülebilir veyahut boşverip devam edebiliriz.

olan olmuş artık geri dönüşü yok.yıkılan güzellikler bir daha geri gelmez ama daha güzellerini inşa etmek için devam etmelisiniz.

özelini paylaşan yazarlar için "duygu sömürüsü" ifadesini kullanmak hoş olmamış. böyle düşünenler olsa bile makul miktarda emin olana kadar kalp kırmamak en iyisiydi. neyse herkesin canı sağolsun.

kedimin öldüğünü söylemişmiydim? çok üzgünüm be.allah esenlik versin hepinize.
0 /