confessions

galahad

Yazar

  1. toplam entry 646
  2. takipçi 2
  3. puan 2010

call of duty black ops

Son 3-4 gündür ps3'te zombi modunda takılıyoruz. Ekip aşırı sağlam. Hatta bir tanesi, şimdiye kadar çıkmış bütün cod oyunları başarımlarını tamamlayabilmiş birisi.

Zombi modu başarımları gerçekten zor. Hele 2010 yılında çıkmış bir oyunu, günümüzde oynamak ayrı zor. Göz, daha yüksek fps ve grafiklere alıştığı için biraz zorluyor. Toplam 4 tane ek paket var. İkisini bitirdik first strike çok basit, sona kalan ek paket biraz zorlayacak artık... zamanında bu oyunu oynamak daha da keyif verirdi ama bugünlere nasipmiş .

gran turismo 7

muhtemelen playstation 5 için çıkış oyunlarından biri olacaktır.

lisanlı playstation ürünleri satan Next Level Racing, gran turismo 7'nin logosunun bulunduğu bir görsel paylaştı. Ardından apar topar görsel silindi. ama iş işten geçti tabi.

justice league snyder cut

2017 yılında yayınlanmış justice league filmine, zack snyder eli değecek versiyonu. hbo max platformunda izlenecek.

çıkış tarihi 2021.

bu versiyonun farkı, justice league çıktığı vakitlerde zack snyder adlı yönetmen ailevi sebeplerden ötürü filmi tamamlayamamıştı. heralde yönetmenin kafasındaki senaryoyu bitirebilmesi adına böyle bir karar almışlar...

ya 4 saatlik film, ya da 6 bölüm şeklinde yayınlanacakmış. oyuncular yeni sahne çekimi yapacak mı bilgim yok ama eğer olmazsa zaten bir değeri yok. sadece kesilen sahneleri falan eklemekle olmaz yani.

bence gereksiz olandır. hala bu filmden ekmek çıkartmaya çalışmaları çok garip. yenisini yap işte...

tenet

yarın yeni ikinci fragmanı geliyor. yeni teaser paylaşıldı. ayrıca 17 temmuz tarihinde, sinemalar açık olursa doğal olarak vizyona girecekmiş. şu an ileri tarihe ertelenme gibi durum söz konusu değilmiş. bence 17 temmuza kadar çoğu yer açılmış olur.

demokrasi ve atılım partisi

140journos tarafından şöyle bir reklamı yapılan parti.

Tamamını izledim. Siyasette, isterse babam olsun yine de zerre güvenmem. Babacan için de değişen bir şey yok. Ancak ülkenin kabadayı, kahvehane ağzıyla konuşan yöneticilerinden öylesine bunaldım ki, babacan geçmişi olsa bile konuşması, vizyoner bakışıyla, naif kişiliğiyle en azından dinlemesi rahatsız etmiyor.

Geçmişle uğraşıp, kafaya takmak bence de gereksiz ama bu adam dönemin siyasi partisinde şu an ki fikirlerini ve önerilerini hiç sunmuş mu ? Akp hükümetine saydırırken hiç " yav bu babacana yazık oluyor " demedim. Keşke o zaman ışık verseydi. Şu an işi belki biraz daha kolay olurdu.

Bu kadar uzun siyasi kariyerden sonra ekonominin, özgürlük ve demokrasinin de dibe çöktüğü dönemlerde şansının olacağını düşünüyor. Umarım partisinin hedef ve amaçlarını gerçekleştirebilir. Karşısında sıradan bir seçmen adayı yok. Karşısındaki insanlar, beyaz kefen giymiş, desteklediği siyasi parti için aç kalmayı göze alacak insanlardan oluşuyor.

Güvenmiyorum. Ama başka çare de (şu anlık) yok.

snowpiercer

Sanırım 2013 yılında çıkan filmin, aynı konseptiyle yapılacak olan netflix dizisi.

Daha önce filmi izlememiştim. Fragmana bakacak olursak kıyamet sonrası dünya ve trende hayatta kalma çabaları bana into the night dizisini anımsattı...

Yine güzel bir çalışma çıkacak gibi... 25 mayısta yayında.

tenet

Bir kaç gün içinde ertelenme durumu belli olacakmış...

Nolan, üstüne basa basa filmin vizyon tarihi aynı kalacak diyordu ama mevzu onu geçti sanırım.

playstation studios

Sony efendiler bugün yaptığı açıklamayla, artık birinci parti stüdyolardan çıkan oyunlarını, playstation studios adı altında birleştirecek.

Siz söylemeden ben söylüyorum, evet fazlasıyla marvel çakması duruyor. Ama kötü olduğu anlamına da gelmiyor bence.

Buradan çıkarılacak sonuç,

xbox tarafı yeni konsolun gücüne güvenirken, sony tarafı özel oyunlarının gücüne güveniyor.


ghost of tsushima

14 mayıs tarihinde yapılacak state of play etkinliğinde oyunun dövüş mekanikleri gibi ıvır zıvırları gösterilecekmiş. Toplamda 18 dakika sürecek bu etkinlik, sadece ghost of tsushima odaklı olacak. Sanırım türkiye saati ile 23.00 da başlayacak.

into the night

Bir kaç gün önce netflix'te yayınlanmış gerilim ve kıyamet sonrası hayatta kalma dizisidir. Dram da var diyorlar ama biz görmedik öyle bişe. Neyse...

Peşinen, bu diziye bayıldım ve hayran kaldım. Zaten gerilim demişsiniz, Ailecek severek izliyoruz.

Dizi hakkında bir kaç şey söyleyeceğim ama sürpriz bozan olması ihtimaline karşılık, olabildiğince yüzeysel konuşacağım.
( Büyük ihtimal yüzeysel geçmeyi beceremeyeceğim ama siz yine de temkinli olun )

Benim diziye hayran kalma sebeplerimden birisi, mevzunun yolcu uçağında geçmesi. Çünkü yüksekten ve uçak seyahetinden korkan bir insan evladıyım. Böyle bir fobiyi, dizide kıyamet sonrası temasına uygun şekilde yaptıkları için de ekstradan titreyerek izledim. Belki bu tarZ, yani havada geçen başka yapımlar da var ama dizide hem uçağın psikolojisi hem de işlenen farklı kıyamet teması inanılmaz şekilde gerilim ve sürükleyicilik katmayı başarmış.

Toplam 6 bölümden oluşuyor ve bölümler 35-40 dakika arası değişiyor. Bu gece tek oturuşta bitirdim. Muhtemelen siz de tek oturuşta bitirmek isteyeceksiniz. Mantık hatası arama derdi olanlardan değilseniz tabi...

Bir de dizide türk oyuncu, mehmet kurtuluş var. Bence en iyi oyunculuğu sergileyen de kendisi oldu. Dizide yine türk kimliğiyle rolünü oynadı. bazı sahnelerde oynadığı karakterle göğsümüzü de kabarttı. Tabi ortada bir kurgu var ama bu defa bizi, yerin dibine sokmadılar gibi... ben öyle gördüm.

Çöplüğe dönmüş netflix orijinal yapımları arasında fersah gibi parlayan bir dizi oldu. İkinci sezon lafını umarım duymayız ama dizi aşırı fenomen olacak gibi de duruyor. Gerçi böyle gerilim tarzı yapımlar pek patlama yaptığını görmedim ama yine de sürü psikolojisiyle izlenme rekoruna gidebilir. Bak mesela (bkz:the stranger) için de patlama yapabilir demiştim, tam olarak demesem de ona yakın bişeler yazmıştım. Peki ne oldu ? Dizi unutuldu gitti. Benim lafıma da güvenmemek lazım.

Ama dizi sürükleyici. İzleyin efendim. Pişman olmazsınız bence.

cuisine royale

dün itibariyle, heaven wrath güncellemesi yayınlandı. oyuna iki adet zırhlı ve silahlı araç eklenmiş. sanırım 3 tane silah bir kaç tane da patlayıcı.

artık eskisi gibi oynamıyoruz ama bugün girip şöyle bir yoklayayım dedim, optimizasyonda sanki bir bozulma hissettim. high performance seçili olmasına rağmen anlamsız takılmalar oldu... bunun dışında oyunun yürüme, koşma ve nişan alma konusunda radikal değişikliğe ihtiyacı var. bu haliyle artık bir noktadan sonra tahammül edilmiyor. oyun her ne kadar troll kafada da olsa, vakit harcadığınız, keyif aldığınız bir oyunun gelişmesini elbette istiyorsunuz. ama bu oyunda pek ışık yok. mekanik ekleme konusunda hiç istekli değiller.

100 saat oynama başarımı için oyuna girip, kolu bırakıyorum. son başarımı da aldıktan sonra oyunla ilişkim kesilecek.

yine de yaşattığı keyifli dakikalar için yapımcılara teşekkür ediyorum. oyunun iyi veya kötü olması tartışılır ama kendini bir süre de olsa güzel sevdirdi.

umbrella academy

ikinci sezonu çıkmadan, üçüncü sezon onayını almış netflix dizisi.

ilk bölümü izleyip bırakmıştım. aslında devam edecektim ama araya kaynadı gitti. sezon onayını alması biraz merakımı arttırdı.

yks 2020

ilk önce virüstür, şudur budur diyerek 25-26 temmuza ertelenen, ancak turizm sektörüne darbe vuracağı için tekrardan eski tarihi, yani 27-28 haziran tarihine geri çekilen sınavdır.

ben dahil bir çok insan, sınavın temmuz sonuna ertelenmesiyle çalışma şeklinde veya farklı konularda değişiklik yapmıştı. ama durduk yere sınav tarihini tekrar erkene çekmek, düpedüz... neyse.

bir kaç sene önce sırf seçim olacak diye, üniversite sınavını erteleyen bir zihniyetten bahsediyoruz. çok da kafaya takmıyorum artık. varsın bitsin sınav. hedefim büyük değil ama hedefi olanları çok büyük sekteye uğratacaklar.

the last of us part 2Joel seslendirmesi kulağıma iyi geldi ama gerisi pek olmamış ...

Yine de fragman üzerinden dublaj kalitesini değerlendirmeyelim. Sesler ve müzik arasında dengesizlik var sanki, sonradan eklenmiş olabilir...

Neticede oyun 19 haziran'dan geliyor. Üni sınavından 1 hafta önce çıkacak. Benim için çıkış tarihi 26 haziran diyelim ve beklemeye koyulalım.
0 /