confessions

galahad

Yazar

  1. toplam entry 372
  2. takipçi 0
  3. puan 1289

ersun yanal

Ersun yanal, 07/08 sezonunda trabzon'un başındayken çok başarılı transferlerin yapılmasını sağlamıştır. Selçuk, umut, song gibi trabzonsporun 10/11 sezonundaki ölümcül kemik kadrosunu oluşturan kişidir. Ya da temelini atan diyebiliriz. Bana kalırsa en iyi sezonudur.

Bunun dışında bir de fenerbahçe ile yaşamış olduğu şampiyonluk vardır. Ancak bir çok kişiyi yanılgıya düşüren şudur ki, o şampiyon kadroyu da zamanın aykut kocaman'ı kurmuştur. Oyun yapısından, transferlere kadar müthiş bir uyum yakalanmıştı. Trabzon'un tek şanssızlığı fenerbahçe'nin tecrübesiydi.

Bir kaç sezon sonra aykut gitti ama oyuncularda bir değişiklik olmadı. Aynı oyun felsefesiyle birlikte, beşiktaş ve galatasarayın kötü, trabzonun berbat olduğu sezonda ersun yanal fenerbahçeyi şampiyon yapmıştır.

Anlatmak istediğim ersun yanal hiç bir zaman sıfırdan kemik kadro kurup, aynı zamanda kurduğu takımı şampiyon yapamamıştır. Fenerde hazır kadroyu şampiyon yapmışken , trabzonda kurduğu takımı şampiyon yapamamıştır. Bu durum elbette kariyeri hakkında bir şey açıklamaz. Belki şanssızdı, belki tecrübesi yoktu.

Ama bir gerçek var. Ersun yanal abartıldığı kadar iyi hoca değildir. Aykut kocamanı tekme tokat dışarı eden adamlar ersun yanal hakkında ne kadar bilgiye sahip tartışılır.

türkiye uzay ajansı

Dün resmi olarak kurulmuştur. Ülkemiz adına heyecan verici bir gelişme.

Yayınlanan khk ile resmileşen uzay ajansı kanunu

http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/12/20181213.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/12/20181213.htm

journey

bugünden itibaren playstation exclusive oyunları sınıfından çıkan oyun. Epic games nasıl bir inat etmişse artık, önümüzdeki sene pc için çıkacak. Ama böyle dediğime bakmayın, oyun epic game store için özel olacak. Steam'den ulaşmak mümkün görünmüyor. En azından şu anlık.

mortal kombat 11

The game awards etkinliğinde duyurulan mortal kombat serisinin yeni oyunu.

23 nisan 2019 tarihinde xbox one, playstation 4, switch ve pc için çıkacak. Ayrıca 17 ocak tarihinde topluluk lansmanı yapılacakmış. Duyuru fragmanını şöyle bırakayım.

burun estetiği

yıllar süren kararsızlıklar ve ertelemerin sonunda 12 şubat 2019 tarihinde bolu çağ su hastanesinde olacağım ameliyat.

geçen hafta sadece estetik amacıyla görüşmeye gittim. doktorun incelemesi sonucu burnumun iç yapısında sağ tarafa doğru inanılmaz bir kayma var olduğunu söyledi. ilk kez duydum böyle bir şey. burnumun bir tarafın da kocaman et varmış, şimdiye kadar haberimiz yok. aslında nefes almada hafiften zorluğum vardı ama artık alışmışız, rahat nefes almak nedir unutmuşum...

garip bir durum oldu. ama pek bir şey değişmedi. zaten burun kemerine kadar değişim olacaktı. o da aradan çıkmış olacak...

video hakem uygulaması

burada sorulması gereken soru;

- oyun, kuralına göre oynansın istiyor muyuz ?
eğer istediğimiz bu ise hatayı sıfıra indirecek çalışmalar yapmalıyız. hakem sayısını arttırmakla bu işin çözülmeyeceğini anladık. sonrasında teknoloji devreye girdi. artık pozisyonları dijital ortamda net bir şekilde değerlendiriyor, sıfıra yakın hata payıyla kararı veriyoruz. kim haklı, kim haksız tüm gerçekliğiyle görünüyor...

futbol, iyi oynayanın kazanacağı bir oyun olmalı. hakemlerin bir anlık dalgınlığıyla doğranan takımlardan oluşmamalı.

neden hatalı hakem kararlarını normal görelim ? neden hatayı düzeltmek için yeni yollar bulmayalım ? hakem hataları futbolun içinde olan bir şey değil, hakemin görevi maçı kurallarına göre yönetmek. eğer bunu başarıyla yapamıyorsa çözüm yolu bulunmalıdır.

benim görüşlerim bu şekilde. her şeyde olduğu gibi gerçeğe, gerçek demeyi tercih ederim. ofsayt olan bir pozisyonda atılan gole sevinmek içimden gelmez. istediğim sadece adil yönetim.

detroit become human

Tahminim oyunun yarısındayım. Ve bitmesin diye oynamak istemediğim oyunlar sınıfına çoktan giriş yaptı. Grafikleri, konusu, karakterleri, kurgusu her şeyiyle mükemmel bir yapım.

Yarısında olmama rağmen çok kritik seçimler yaptırdı. Bazılarını seçmek için oyunu duraklatıp 5-10 dk düşünmüşlüğüm bile oldu... hem merak ediyorsun, hem bitmemesini istiyorsun. Çok kötü bir durum.

Geldiğim noktaya kadar favori karakterim connor oldu ama marcus'un hikayesi daha aksiyonlu olunca herkes gibi ben de sevdim. Geriye sadece kara kalıyor. Oda olayların biraz dışında geliştiği için pek ısınamadığım karakter oldu. Ama dediğim gibi henüz yarısındayım. Kesinlilkle oyunun ilerleyen bölümlerinde bu karakterlerin bir ortaklığı yada birleşmesi olacaktır...

Oyunu en fazla haftasonuna kadar bitirmiş olup, platin kupası için çalışmalara başlıyacağım. Bir de oyunda çok fazla seçim var. Hani bir kaç kez daha oynanır gibi geliyor. Ayda bir veya 2-3 ayda bir açıp oynanır.

Bitirdikten sonra inciğine, boncuğuna bir inceleme yapmak istiyorum. Çünkü konu klasik gibi görünse de bir çok mesaj içeriyor.

video hakem uygulaması

ülkemizde kullanılmaya başladığından beri üç büyüklerin, layık olduğu yere inmesini sağlayan sistemdir.

bence çok yararlı bir uygulama. neden daha önce yapılmamış diye düşünüyorum, mantıklı sebep bulamıyorum. önceden her hafta en az bir takım hakem kurbanı olurdu. şimdi her şey ortada. anadolu takımlarının da artık sofrada payı var. anlık puan durumu bunu kanıtlıyor.

fenerbahçe

biraz klasik olacak ama dünyanın en iyi hocasını da getirsen, takımı şuradan kurtaramazlar. satılan ve alınan oyuncular arasında dağlar kadar fark var. hem parasal yönden, hem de kalite yönünden. misal 85 gücünde bir oyuncu satıp, boşluğunu 60 gücünde oyuncu alarak kapatmaya çalıştılar. bir değil, iki değil, üç değil tüm takım neredeyse böyle.

haftaya içeride çok kritik erzurumspor maçına çıkacaklar. ligin son haftasına girilmeden önce alt sıraların kırılma maçı olarak nitelendirebiliriz. sonrasın da zaten antalya deplasmanı var. oradan puan çıkartmaları bu sezon şampiyon olmalarından da zor.

fenerbahçe

Tarihinin en kötü sezonlarından birini yaşayan takım. Bir puan farkla düşme hattının üstünde bulunuyorlar. Tesadüf şu ki, yarın bir puan altlarında olan takımla yani akhisarsporla oynayacaklar. Deplasmanda oynayacakları için olası bir puan kaybında, ilk yarının bitimine 2 hafta kala düşme hattına girecekler.

playstation türkiye

Oyun fiyatları her zaman pahalıydı. Şimdi daha da pahalı. Gün geçtikçe aradaki fark açılıyor. Daha 2 yıl önce ps exclusive bir oyunun çıkış fiyatı 189 tl idi.

Şimdi bu fiyat oldu 469 tl. Yani öyle 3-5 kuruşluk bir artıştan bahsetmiyoruz. Ülkenin alım gücü ortada. Üstüne yetmezmiş gibi kutulu oyunlardan lüks tüketim vergisi alınıyor... ülke olarak ekonomik problemler yaşıyoruz ama devletin bir şekilde olaya el atması şart. Tabii 20 yıldır yapmadıkları şeyi, şimdi mi yapacaklar orası ayrı.

Oyun fiyatlarının savunulacak bir tarafı yok kabul ediyorum ama dijital oyunlarda çok büyük indirimler oluyor. Mesela geçen çarşamba titanfall 2 'yi 20 liraya aldım. Neredeyse bedava. Ondan önce battlefield 1 20lira olmuştu. Pek çok oyun indirime giriyor. En son god of war ve detroiti aldım. Eğer oyunları çıkışında oynamak gibi alışkanlığınız yoksa indirimler gayet kabul edilir seviyede.

far cry new dawn

Henüz far cry 5 çıkalı 1 yılı doldurmamışken, yeni duyurulan far cry oyunu. Aslında tam oyun ve dlc ortası bir şey. Far cry 5 hikayesine bağlı ilerleme var. Bir nevi beşinci oyunun devamı diyebiliriz...

Kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor ama öyle hayatta kalma elementleri beklemeyin. Sırf tema böyle belirlenmiş. Yoksa bildiğiniz far cry oyunu.

Çıkış tarihi 15 şubat 2019. Pc, ps4 ve xbox one için geliyor.

black mirror

Sızıntılara göre 5.sezonun yayınlanma tarihi 28 aralık.

Bir kaç güne resmi duyuru gelir.

Edit: henüz duyurulah bir şey yok. Ama en geç ocakta çıkar gibi.

narcos mexico

Bence On numara, beş yıldız bir sezondu.

Ancak Genel yorumlara baktığımda biraz eleştirildiğini gördüm. Haklı olunan noktalar var ama bütün değerlendirirsek kesinlikle izlemeye değer bir sezon olmuştur. Kaliteyi bıraktıkları yerden devam ettirmişler.

Neyse artık, Her narcos sezonunda olduğu gibi bitirdiğim için hafif buruklukla 1-2 gün geçireceğim. Bu süre zarfında bölümlerden özenle seçtiğim müzikleri dinler, sonraki sezonu beklemeye başlarım...

halkla ilişkiler

Şu bölüme nerden girdim, nerden tercih ettim bilmiyorum. Geçen yaz özel hastanede ufak bir staj dönemi geçirdim. 2-3 gün mal gibi oturdum, ayak işleri yaptım. Biraz kendime güvenim geldi.

4. Gün biriyle tokalaşayım dedim, pat ellerim terledi. Adam benimle tokalaştıktan sonra gitti elini üzerine sildi. Şimdi gel de bu mesleği yap. Benim tüm sabrım orada bitti. El terlemesi gibi sorununuz varsa insanlarla bolca iletişim halinde olan bölümlerden kaçın. Yoksa benim gibi olursunuz.

nasa

Nasa veya herhangi bir uzay programına inanmayan insanlar bolca var. Bu karara saygı duyuyorum. Ne de olsa içimizden hiç kimseyi o roketlerden birine bindirip, atmosferin dışına çıkartmayacaklar.

Doğrusunu söylemek gerekirse nasa çalışmalarının bir çoğuna ben de şaibeli yaklaşıyordum. Ama aksini iddaa etmek bana bir kazanç sağlamıyordu. Uzaya olan merakı bilgiyle dolduracak kaç tane kaynak var ki ?

Ayrıca geçen günlerde tekrar ay'a döneceklerini açıkladılar. Umarım düşündükleri projeler insanların aklındaki "yalan söylüyorlar" algısını kırabilir.
0 /