taşınmak

butun esyalarinizi kolilere doldururken yatak altlarinda eski defterlerinizle karsilasmak, kaybettiginiz saatinizi bulmak, fotograflari duvardan sokmek, yillardir gormediginiz bir suru sey ve bir suru aniyla yeni bastan karsilasmak.
duygulanmak.
koli toplamayi birakip eski defterlere yazdiklariniza bakmaya baslamak.

melankoli.
zulumdur,zordur,ev almak için kredi alanları anlamaya sebeptir.kirayı depozitoyu filan gectim sadece nakliyat firmaları bile en ucuz 300ytl fiyat cekmektedir
canınız çıkar ,amma şey biriktirmişim yaw diye diye torbalarla çöp atılır,yatak yorgan hurçlanır,hurçlanamayanlar ya sarıp sarmalanır ya da kutulara tıkılır,kutulanma faslı bittikten sonra son gece kullanılacaklar kıyıda kalır evin boş hali hüzünlendirir,esas yorucu olan resmi işlemlerdir ,telefon kapatılacak adsl aktartılacak elektrik su vs borclar sıfırlanacak derken cepte para kalmaz..
hababam sinifindaki okulu bosaltma sahnesine benzeyen fakat eylemi bitirdikten sonra bunalima dusulmemelidir tekrardan o melodi duyulmadir kulaklarda.
son derece meşakkatli bir süreçtir. yeni baştan eşya yerleştirmek eşya toplamaktan da zordur. taşınma esnasında illa ki bir şeyler ya kaybolur ya da kırılır.
düşmanımın başına gelsin dedirten olay sinir stres bombok bişey fanilandan tutta koltuğa kadar ne nerde bulana kadar ömrünü yediğin olay.
bazen yeri gelince dünyanın en zulüm işkence işi oluveren eylem.nakliyat yapan insanların zamanında gelmeyişi evde sadece bi yatak bi koltuk bi gün kalmak zorunda kalmak işi zulüme döndüren etkenlerden biridir.
üç ay da üç ayrı semte üç defa yapılabilen bir eylem. beşiktaş-fenerbahçe-ataköy. rekora koşar gibi.
0 /