2006 dünya kupası nda türk hakemlerin olmaması

’’evet şansal serdar tatlı maalesef ki bu çaldığı düdükle ben hakemlikten anlamıyorum,dünya kupası bana fazla demiştir,açıkça itiraf etmiştir bunu.yahu ronaldinho’nun topla ne ilgisi var bu pozisyonda...
*********
’’oynat uğurcum bakalım neyin nesiymiş bu da’’...
’’evet şu an top kimin ayağında,bak iyi bak geri getir az,hah bekle,ballack nerden vuruyor topa,peki biraz daha gel,gel gel.bak etoo nasıl basıyor ballack’ın ayağına.
çok üzülerek belirtmek istiyorum ki bizim türk hakemleri dünya kupasında düzeyinde bir profesyonellik gösterememişlerdir.yahu nasıl penaltı çalınmaz bu pozisyona!

şeklinde diyaloglara sahne olacağı zaten belli,olmaması daha iyi olur kanımca.

teizm

evreni yaratan ve yöneten, vahiy yoluyla insanlara buyruklar veren bir tanrının varlığına inanır. teizm deyimi usu ve iradesi olan kişisel bir tanrının varlığını ileri sürmekle vahyi inkar ederek herkesin kendi aklına tabi olmasını ileri süren teizmin allah ile alemi bir sayan panteizmin, allah’ı ve dini inkar eden ateizmin, çoktanrıcılığı kabul eden politeizmin karşısındadır. bağnaz dinsel bir felsefe öğretisidir, bilimi yadsır. tanrıya insansal duygular yükleyen biçimine kişisel teizmin , tanrıyı tüm nesneleri nedeni sayan biçimine ussal teizm denir.

tüm bilimsel kuramları alt üst eden düşünce sistemidir. bilimle örtüştüğüne inandıkları değerler varsa sahip çıkarlar. neden-nasıl gibi soruları sormaz, bilimi kabul edeceklerse düşünceleriyle çelişmemesi şartını koşarlar...

siyasallaşan teistler ise bilimi siyasal bir araç olarak görüp bilimle bilimin yöntem ve bulgularını kullanarak savaşmayı tercih etmektedirler. bilimi yadsımakla kalmazlar bilimi dinsel kitaplardan örnekler vererek çürüttüklerini iddia ederler; bilimi dinle çürüttüklerini iddia ederler.

toplumun çoğunluğunu etkisi altına alan bilimi kabul ederken, bilimdeki yeni gelişmeleri dine ve allah’a bilinçli darbe vurmaya çalışanların ürünü olarak görme eğilimindedirler...

ateizm, teist düşünceyi, düşünce sistemini temellendirirken baz almazken, teist düşünce ateizm’i siyasi bir olgu olarak değerlendirir ve dünyanın başına gelmiş en büyük felaket olarak görür. ateizm ile savaşmayı temel prensibi haline getirir.

bu günün teistleri, teizm ile taban tabana zıt olan, panteizm, politerizm, deizm gibi düşünce akımlarını görmezden gelirken, ateizm’i kendisine yegane düşman olarak görme eğiliminde olmakla beraber, ateizminde teizme düşman olduğu sanrısına kapılarak, hezeyanlar yaşamaktadır.

tüm tarih boyunca birbirleriyle mücadele eden savaş veren teist akımlar, günümüze gelindiğinde şaşırtıcı bir şekilde ortak çalışma yürütmekte ve ateizmin lanetlenmesi için hertürlü çalışmaya girmektedirler.

batı teist düşüncenin ateizmle mücadele yöntemini doğu teizm i başarılı bulmakta ve batı teist kaynaklarını kendi dillerine çevirerek uyarlamalar yapmakta ve bu yayınları ücretsiz dağıtmaktadırlar.

atatürk rozeti ile camiye gelmeyin

imam hatip liselerinde, ne kadar müthiş eğitim verildiğinin göstergesi.

diyelim ki bir adam, içinde biblo/resim/fotograf vs. bulunan bir odada namaz kılıyor. bu adam namaz kılarken neyi düşünür? allah’ı mı yoksa fotograftaki zatı mı? a benim sığırım camiye giriyosun, döndüğün taraftaki duvarda bir sürü çiçek resimleri var, şimdi sen o çiçeklere mi tapıyorsun? eğer namaz kılarken, içinden o çiçeklere tapınmak geçiyorsa, camilerden çiçek resimleri kaldırılsın. çünkü onlar put.

ayrıca madem bu kadar imgelere takıntın var, o zaman gömlek giyme, kravat takma. zira gömlek yakalarının ve kravat ucunun üçgen oluşu üç kutsalı temsil eder.

arenabg

on numara bulgar torrent sitesi. çoğu kısmı bulgarca olsa da siz işinizi rahat rahat görüyorsunuz. ille de bilecem ne yazdığını diyorsanız da google translate’i kullanabilirsiniz.

http://0.arenabg.com/

luxenburg parlementer dukalik polisi

nüfusu 410 bin olan ülkede nüfusuna oranla 375 kişiye bir polis karşılık gelmektedir. idari sisteminde üç büyük bölge ve 12 kanton uygulaması vardır. adli ve yabancılarla ilgili görevlerinde polis adalet bakanına, genel hizmet ve diğer konularda içişleri bakanına bağlıdır. idari polis birimi genel polis’in bir alt birimi olup genel zabıta görevlerini, av ve orman zabıtası hizmetlerini trafik düzenleme görevi yanında gerçekleştirir. jandarma kurumu vardır. ancak iki iç güvenlik kurumun eğitimleri aynı olduğu gibi büyük çaplı olaylarda beraber görev yapmaktadırlar. her iki kurumun karakteri askeridir.
bu model ile iç asayis ve huzur saglayan birimler:
polis teşkilatı (corps de la police)
jandarma teşkilatı (gendermarie grand ducale)

polis organları mevcutları:
ulusal polis : 461
jandarma : 606

temel polis eğitimi ve üst düzey yönetici eğitimleri:
polis’in ve jandarmanın temel eğitimi ordunun karargah birimlerinde polis, ordu, jandarma ve sivil eğiticilerince gerçekleştirilir. polislik mesleği için iki yıl teknik lise öğrenimi veya dengi öğrenim şart koşulmaktadır. lise mezunu adaylar ordudaki düzen hizmetleri eğitimine ve ordusunda düzen ve asayiş hizmetlerinde 3o ay görev yapmış bulunanlar polis okulunda altı aylık bir özel eğitimi tamamlarlar. polis hizmetleri için bu temel eğitim olarak uygulanmakta olup görevlerin uygun hizmete ilişkin tekamül eğitimleri verilerek atanma gerçekleşmektedir. şef memurluk derecesi için beş yıl görev sonrası bir sınavla terfii mümkündür.
üst düzey polis yöneticiliği adaylığı için üniversiteye geçiş seviyesi şartı getirilmiştir. bu adaylar belçika’da (brüksel) iki yıllık kriminoloji öğrenimi görürler. üst düzey yöneticilik öğreniminin son aşaması olarak fransa’da (melun) bir yıl jandarma subay okulundaki eğitimi tamamlamaktadırlar. stratejik yetilerinin eğitimi için bir yıl planlama ve operayasyonel eğitim verilmektedir. bu eğitim modülü de fransa’da (maison-alfort) gerçekleştirilir. adaylar nihayet parça parça görülen bu eğitimler sonunda fransa’daki (paris) institut of high studies of internal safety (iç güvenlik enstitüsü) programını tamamlayarak görev alırlar.

rütbeler:

oberst
oberstleutnant
major
kapitän
oberleutnant
leitnant
kommışsar
chef-inspektor
inspektor
chef brigadier
1.brigadier
brigadier
1.chef agent, chef agent ve agent

çağdaş türkiyenin çağdaş kızları

turkcell onderliginde 4 sene once ba$latilan bir kampanya.kampanyanin amaci tum dogu ve guneydogudaki kucuk kizlarin okula gonderilmesini ve egitim gormelerini amacliyor.4 senedir bu amaclarini uyguluyorlar ve oldukca ba$arili olmu$ durumdalar.oyle ki normalde 13 / 15 ya$ina geldigi zaman evlendirilen gencecik kizlar, bugun bu kampanya sayesinde piyano calan, keman calan, yabanci dil konu$an ve bilgisayar kullanabilen genc liseli kizlar haline gelmi$ler.umud ederim ki her buyuk $irket bu ve buna benzer kampanyalarla egitime destek verir de guzel turkiyemizin egitimli ve ataturkcu genc nesli pek cok ba$ariya imza atabilecek duruma gelir.

burcu terletiyor

burcu esmersoy’un futbol ile alakali sorular sorarak seni terletmeye ve akabinde de du$tan sonra rexona kullanmani saglamayi amaclayan internet sitesi. girdim, burcu esmersoy’u gordum, bir iki soruya baktim, bir kacini cevapladim, bir tane bile bilemedim ama zerre terlemedim. odamda klima var haci jet sogutmada acik ustelik, uzerimde filler tepinse yine terlemem. neyse bir de sen dene terlemeyi, terlersen du$ al ama sirf ibneligine koltukaltlarina arap sabunu sur kurbanin olayim, amac killik olsun. aha adresi;

http://www.burcuterletiyor.com/