kurban kesmek

gozu donmus insanlarin dini vecibe altina siginarak,kor bicakla acemi nalbur isi inek koyun ne varsa daldigi iskence.lanet olsun ki her seyi gotumuzden anladigimiz gibi bunun da en tersten tarafindan anlamisiz.ama hoduk kafalilara bunu anlatamazsin illa ki kan akitmak gerekmedigini maksat yardimlasma bayrami ise bunu baska sekilde yapabilecegini anlayamaz.kestigi etin hepsinide kendi buzdolabina koyar ,kedicige bile koklatmaz bunlar.bir inanisa gore sirat koprusune kestigi kurbanin sirtina binip gececekmis,demek isterim k,"ulan okuz o koyuna kaldiysa senin isin baska turlu gecemeyeceksen sen hic yasama zaten"hayvanlara iskence eden bu insanlarin yasamasi insanlik adina bir utanctir.hepsini lav silahiyla yakip kavurmak isterim en kavurmasindan.
islamiyete putperest inanisindan gecmis bir ilkel dini ibadet(!?!?!?) sekli imis.tanrinin da bir ihtiyaci var ki buna,"allahim tek akilli ben miyim yoksa sen bu kadar mi narsistsin"diye de sormak isterim.neden bize verilen akli kullanmamakta israrliyiz?
toplu katliam bayramında hayvanları öldürenlerin yaptığı iş.

edit: katliama karşı olanlar basın eksiyi basın eksiyi.
yetimhaneye yardım yapmak; oyuncak alıp gitmek çikolata dagıtmak eminim ki daha sevaptır!

edit: bu haftanın en igrenilen entryleri arasına girmi$im, yihuuuav!
her sene olduğu gibi bu sene de ortalığı kan götürmüştür. kaçan boğayı direğe bağlayarak bıçakla doğrayan herifi hepiniz seyretmişsinizdir. ve hepiniz o adama küfretmişsinizdir eminim. insan öyle görüntülere bakınca öküz olası geliyor. öküzlüğüyle gurur duyup toplu katliamda hayat direnişi başlatmak istiyor, isyan çıkartmak istiyor. en azından ben öyle istedim. hemde canı gönülden.

ulan boğa kaçmış ve sen yakalamışsın. kameralar orda. direğe bağlamışsın zaten. kaçamaz hayvancağız. bacaklarını neden kesiyorsun? hadi o kadar büyük orospu çocuğusun bacaklarını kestin, gidip boğazını neden kesiyorsun. o boğa senin ananı mı sikti?

oooo bayram geldi yaşasın kurban bayramı, yaşasın kurban kesmek fakire dağıtmak, allah kabul etsin ne güzel diyorken bunun gibi olaylar türkiye de hiç de az olmuyor. bu sadece kameraya takılandı. adam sonra 1000 liradan daha az bir cezayla kurtuldu. gerçi aranıyormuş şerefsiz tekrar alınmış içeriye.

şimdi sorarım canım arkadaşlarım bu mu müslümanlık, bu mu kurban?
bu görüntüleri seyrettikten sonra hala bunun katliam olmadığını sevap olduğunu söylüyorsanız gerçekten körsünüz. ha kardeşim gerçekten inanıp okutarak hayvana eziyet etmeden fakirlerin boğazından bir kez olsun et geçsin mantığıyla kesip bunu yerine getiriyorsanız amenna. fakirlerimiz de et yesinler. ama senenin her günü her haltı yedikten sonra allah tarafından koca öküzü yol ortasında kan revan içinde parçalayarak affedilmek isriyorsan siktir git. burası senin memleketin değil. orospu çocuğu.
kesinlikle sorgulanmasi gereken adet, inani$.

$imdi du$unsene, islamiyetin dolayisi ile islam inani$ina bagli herkesin o inanilmaz merhametli yaradan, o her $eyi bagi$lama kudretine sahip allah, senenin kimi gunlerinde dunyadaki kullarina toplu katliami mi farz kiliyor? dunyanin her yerinde senenin kimi gunlerinde hep bir elden vira bismillah nidalari ile hayvanlar katlediliyor, bogazlarina bicaklar dayaniyor ve oluk oluk kanlar icerisinde hayvanlarin canlari oracikta aliniyor, yetmezmi$ gibi bir de bu sahne cocuklara izletiliyor, katillik ic guduleri bu sahnelerle ar$a yukseltiliyor.

hanginizin mantigi aliyor bunu? hanginiz mantikli bir du$unce sonunda diyebilirsiniz ki "beni yaradan allah yine benim elimle kendi yarattigi bir canlinin canini almami emrediyor".

din alimi degilim, ulema degilim, dinle cok alakali birisi bile degilim ama mantigimi kullaniyorum, insanligimi kullaniyorum ve ne mantigim ne de insanligim bu olaya olur veremiyor, kabullenemiyor. sen kurbandan once bir kuzu al, buyut besle, ismini de bembeyaz rengi sebebi ile pamuk koy, kendi ailenden ayirt etme o yavrucagi, sonra kurban bayraminda o hayvancagizin katili yine sen ol, ellerine daya soguk celigi hayvanin bogazina.

bir de fetva var;

"kurbanlik hayvanin kesiminde dikkatli olunmasi $art. hayvanin canini fazla yakmayacaksiniz."

lan? nasil yani?

olm hayvanin bogazina celik bicagi dayayip tek nefeste kesiveriyorsun, nasil canini fazla yakmayacaksin? olduruyorsun lan hayvani, yavrusundan ayiriyorsun, canini aliyorsun, daha neyi nasil yakmayacaksin?

benim allah’im bana "benim yarattigim canlinin canini almani sana farz kiliyorum" demez. benim allah’im her sene toplu katliami kullarina farz kilmazi kilamaz. benim allah’im, her $eyi affedici rabbim boyle bir gelenegi mazur gormez, olan biten her $eyi affeden allah’im zerre gunahi olmayan bu hayvanlarin da canlarini affeder, bagi$lar. benim allah’im kendi adina yapilan bu katliami ho$goremez, gormemeli.
sahsi kanaatime gore hayvan katliamindan baska bir sey degildir ve bildigim kadari ile de kuran'in icerisinde kurban kesin diye bir ayet bulunmamaktadir.
kesen kessin tamam ama kurban kesmenin sadece hacca gidenlere farz oldugu da artik bilinsin.

hz muhammed zamanında insanlar gecimlerini daha ziyade hayvancilik uzerine sagliyorlardi ve kurban faaliyeti hayvancilik ile gecimini saglayan insanlar tarafindan herkese farzmis gibi yansitildi. bu sekilde hayvan satislari da firlamis oluyordu.

hanefi mezhebinde tüm müslümanlar icin(hacca gitsin yahut gitmesin) "vacip"tir, farz değildir. diğer mezheplerde ise kurban kesmek "sünnettir", ne farz ne de vacip degildi.