karakomik filmler 2

Gelsin abi devamını da yap. Hatta 6 ayda bir falan yeni bölüm çıksın. Farklı bölümler, aynı oyuncular ( farklı roller tabiki), farklı olaylar ancak hepsinin aynı evrende geçtiği, karakomik olayları izlemek hoşuma gidiyor.

Bence cem yılmaz uzun metraj filmler yerine bu şekilde devam etmeli. Kısa ve tadında olan bölümler hem sıkmıyor hem de şu dandik sinema sektörümüzde birazcık izlenesi farklılıklar yaratıyor.

Mesela ben, hangisi olduğu farketmez; karakomik filmler izlediğimde görüntünün kalitesi, mekanlar, ince ayrtıntılar, özellikle renkler bana farklı üzerine düşülmüş bir iş olduğunu hissettiriyor.

Ortaya konan işin elbette tartışılacak yanları var.

Deli bölümüne 8/10
Emanet bölümü ise 5/10

Deli için konuşacak olursak, bir kere 40 dakika yetmemiş. Tamam uzun metraja girmesin diyorum ama bu eldeki malzemeyle azcık daha ayrtınlara girebilirdi. zaten normal bir film olsaydı da her türlü gideri olurdu... Sonunu çok sevdim. Derdini anlatıp geçen bir bölüm. İyinin üstündeydi bence.

Emanet için konuşursak, cem yılmaz'ın dram rollerinde çok iyi olduğunu söylemiştim ama şu saf mülayim/ salağa yatma rollerinde sanki abartıya kaçıyor. Bir iki yapıyorsun da aşırı olmuş bu bölümde, bana yapmacık geldi. Bölümün bir sonu yok, Orasına çok bozuldum. Şaşırdım. Ayrıca deli bölümünden 20 dakika daha uzundu. Aslında tam tersi olsa daha iyi olurmuş... Yani bu bölüm de derdini anlatıp geçiyor diyeceğim ama vermek istediği mesajlar falan da herkesin bildiği şeyler. Bir kaç güzel dram sahnesi vardı yine. Ortalama diyorum belki bir tık altı da olabilir...
bu başlıktaki tüm girileri gör