jet sosyete

gulse birsel'e hicbir kosulda yakismamis bu dizi ilk bolum itibari ile. daha sonra kendini toparlar mi bilinmez ama ilk bolumde sinifta kaldi.
İkinci bölümde biraz toparlamış. Gotik kız ve ablasını sevdim. Yine adini hatirlamadigim gotik kızla gündüz'ün ilişkisi bayağı komedi potansiyeli olan çift. Gizemi sevemedim. Fazla yapay. Sarp apak sanırım kendisini oynuyor. Derya karadaş çok eleştri almış ama kendisini de şivesini de her türlü seviyorum. Son olarak evin babası keşke daha sempatik enerjili bir adam olsaydı. Bir dünya harikasi degil ama tutar bu iş.
hala cok isinamadigim dizi. sirf avrupa yakasinin hafizamizda yer alan o keyfi hatrina izliyorum diziyi, yani esasen gülse birsel hatrina ama bu hatir ne kadar devam eder bilinmez.
mayis ayının ilk haftasi yayindan kaldirilacak diyorlar, ne kadar dogru bilemedim ama bence kaldirilmamali.

dizi cok guzel degil amenna ama bence hepimiz gülse birsel'i avrupa yakası gibi bir diziyi baz alarak yargiliyoruz. aklimiza avrupa yakasi gelmese, onu baz almasak aslinda gayet de basarili bulabilirdik jet sosyete'yi. gerci gulse birsel'in canlandirdigi karakter gercekten cok sacma. o dişlerin o sekilde olmasinin ne anlami olabilir ki her seyden once?

esasen senaryoya bir estetik operasyon eklese gulse birsel bir de beyin nakli eklese, o dişlerden ve gerizekali tiplemeden kurtulup belki de aşmis zekaya sahip bir kadin karakteri getirse diziye ciddi ciddi bir sezon dolusu idare eder o karakter koca diziyi.

denemeli bence bunu.
Bugün son bölümü yayınlanıyormuş. Bu dizi de başarısız komediler tarihine altın harflerle kazındı. Gülse Birsel in karizma gitti ya, esas ona yazık oldu.