seyahat izin belgesi

şehirlerarası seyahat yapabilmek için valiliklerden alınması gereken matbuu evrak.

bu işin nereye gideceğini biliyorsunuz değil mi?ama pandeğmi, mutazyon, enjeksiyon, filyasyon, ölücaazz, falan felan...

böyle sikerler işte.

n11.com

Alışveriş yapıyorsun tamam, kargoda sıkıntı çıkmıyor o da tamam ama alışveriş sonrasında bin tane maile boğulmak da nedir? Anneler gününde anneme iki üç parça hediye aldım, her bir parça için en az altışar adet mail geldi, üstelik her bir parça için gelen mailler aynı İçeriğe sahip ama birden fazla. Yok ürün onayı, yok onayın son günü, yok onayın son dakikası, yok ürün hakkında düşünceleriniz. Birer mail olsa anlarım ama aynı maili ikişer üçer kere yollamak nedir? Bildiğin mail terörü. Bu anlamda sınıfta kalır ama alışveriş ve kargo anlamında sıkıntı yaşamadım.

brooklyn nine-nine

Bu karantina ve sokağa çıkma yasağı günlerinde yeni Denk geldiğim ve bayıldığım dizi. İşini çok iyi yapan ama bir o kadar da dengesiz şımarık bir dedektifin komik günlük olayları. Bölümler hap kadar kısa ve bir o kadar da keyifli. Can sıkıntısına ve boş zamana birebir.

kedi

Yemin ederim psikolojimi alt üst etti bu eşek sıpası. Kendine ait bir dünya kurmuş, içinde kimseye yer yok. Yaşadığım ev dublex ama üst kata neredeyse hiç çıkamadım, hayvan gibi terasım var üç kere ya çıkıp hava alabildim ya alamadım. Üst katı işgal etmiş haysiyeti bozuk, merdivenlerde önümü kesip pati atıyor. Misafir geliyor evi gezdirecem ama ne mümkün? Eli ayağı tırmık yemeyen misafir kalmadı, herkes nasibini aldı. Neymiş? Üst kat onunmuş, kimse çıkamazmış.

Dört gün önce laptop un üzerindeki kolayı patisiyle itekleyerek bir bardak kolayı klavyenin içine döktü. 700 TL masraf. Bugün bu sefer de bir bardak su. Masraf 350TL. Dört gün içerisinde 1050 TL masraf. Ulan seni satsam on kadar etmezsin eşek!

Çok sinirliyim ona karşı, o yüzden bugün kafasından öpmeden bıraktım uyudu. Normalde öpmeden uyutmam. Bi de uzakta uyuyup aklınca trip atıyor.

bfme2

2004 yılında Electronic Arts tarafından çıkarılan The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth 'ün devamı niteliğinde olan oyun. 2004 yılında çıkmasına rağmen günümüzde de hiç fena sayılmayacak grafiklere sahip, kemik bir kitle tarafından aktif olarak oynanan strateji oyunudur.