ayasofya

her şey oy için değidir belkim

Then the fifth angel sounded his trumpet, and I saw a star that had fallen from heaven to earth, and it was given the key to the pit of the Abyss. The star opened the pit of the Abyss, and smoke rose out of it like the smoke of a great furnace, and the sun and the air were darkened by the smoke from the pit.

https://biblehub.com/bsb/revelation/9.htmAyasofya'nın cennet ve cehennem kapıları...Ayasofya güney galerisinin doğu ucunda, ortasında bir kapısı olan mermer bir paravan bulunur. Bu paravanın her bir kanadının, işli çerçeveler içerisinde, beşer dikdörtgen panosu bulunur. Kilit, sürgü ve halka şeklinde kapı kulbu bulunan bu iki imitasyon kapının arasında ise gerçek bir kapı durur. Bu kapı daha kısa ve daha sade şekillendirilmiştir. Mermer paravanın bir tarafının cenneti, diğer tarafının cehennemi, ortadaki kapının ise dünyayı temsil ettiği söylenir.


https://www.facebook.com/ayasofyamuze/posts/1674594979287582/


taşınmak

Zordur, cidden zordur ve çok masraflı bir eylemdir. Ancak taşınılan ev havuzlu, bahçeli, dublex ve barbekü alanlı ise her türlü zorluğa değer. Maddi külfetini konu dahi etmiyorum farkındaysan, o en beteri.

sancaktepe

merkezi cok kalabaliktir ve yogun trafik vardir belirli saatlerde ve fakat kıyısında kosesinde harika siteler yapilmistir ve cok sessiz sakindir. merkezi ile işiniz yoksa rahat edersiniz.

gillette

jilet yani tıraş bıçağı bu markanın isminden gelmektedir. argeye en çok yatırım yapan tıraş bıçağı şirketi. en büyük rakibi ise wilkinson'dır.

alex de souza

fenerbahçe'nin acilen ihtiyacı olduğu oyuncu tipi. dünyada sınırlı sayıda alex tipi oyuncu olması ve fiyatının yüksekliğiyle artık 2.sınıf oyunculara kaldı.

idefix

kitapyurdu.com ile türkiye'nin ilk e-ticaret sitelerinden birisi. aynı zamanda
http://prefix.com.tr adlı toptan kitap satışının yapıldğı bir diğer alt işletmeye sahip online site. kullanım yönünden eski teması şu anki temasına göre daha iyiydi.

istanbul

beklenen büyük marmara depreminden dolayı sanayi yatırımlarının sektörlere göre çeşitli illere dağıtılarak nüfusunun azaltılması gereken şehir. istanbul'da yer alan büyük sanayi ve imalat merkezleri dağıtılmazsa deprem ekonomik yıkımı da beraberinde getirir.

almanya

bilgisayar, yazılım ve teknolojik ürünlerin üretiminde; avrupa'nın üretim merkezine olmasına rağmen kuzey amerika ve uzakdoğunun gerisinde kalan ülke. fakat hala niş makina imalatı, metal-çelik imalatı, kimya, makina ve farmakoloji alanlarında dünyanın en büyük üretim merkezi.

euro

ero, üro, yuro, yüro, avro, ayro, eüro, evro olarak teleffuz edilmekte. bu telaffuz ülkelerin telaffuzu mu yoksa sadece türkiye'de mi çok farklı telaffuzu var ? veya orijinal telaffuzu hangisi ?

braun

oral-b ile beraber birlikte geliştirdiği diş fırçaları ile normal fırçalar arasında dağlar vardır. 6 farklı başlığa uyum sağlamaktadır. 3d white aralarında en etkili beyazlatma özelliğine sahiptir. süre ayarlaması ve basınç kontrol özelliği ile iyi bir kullanım deneyimi sunmaktadır.

esarp

italya ve fransa'dan yayılmıştır. 70'lerin sonuna kadar kullanımı bu ülkelerde devam etmiştir. yaşlılar arasında kullananlar hala vardır latin kültürlü ülkelerde. slavlar'da ise pamuklu eşarp kullanımı vardır kırsal kesimlerde. en yaygın üretim malzemesi ipektir. türkiye'de bursa merkezli olarak üretilmektedir. ayrıca türkiye'de ilk baskılı eşarp üretimi vitali hakko tarafından vakko markasıyla yapılmıştır. türkiye'den yurtdışına satışı ise başta almanya olmak üzere çeşitli batı avrupa ülkeleri ve ortadoğu ülkelerine e-ihracat yoluyla gerçekleştirilmektedir https://morkombin.com/ . günümüzde ise şal daha populer olmuştur. almanya'da kopftuch olarak adlandırılmıştır.

arko

arko tıraş sabunu için konuşacak olursak uygun fiyatlı fakat tıraş sonrası cildi gerdirme gibi sorunlara neden oluyor.

romanya

ırk ve dil olarak latin; kültürel ve dini yapıları ise slav olan millet. dilleri italyancaya oldukça yakındır. son yıllarda artan sanayi yatırımları ile asgari ücreti 500 euro olan ülke. bir zamanlar Türkiye'nin çok gerisinde olmasına rağmen Türkiye'yi geçmiştir.

fuse tea

Bunun mango ve ananas aromalısına resmen hastayım. Kahvaltıda veyahut et döner, pide yendiğinde de çok iyi gidiyor.

Diğerlerine gelecek olursak;

Karpuzlu: mango ananasdan sonra en tercih edilebilir olanı. Aroması biraz fazla yoğun.

Şeftali: yoklukta gideri var.

Limonlu: kesinlikle uzak durulmalı. Büyük çoğunluğu su gibi tadı var. Ancak markette tek bundan kaldıysa, kafaya dikleyerek tadını almadan tek seferde içilebilir.

Bir de çilek ve kavunlu vardı sanırım. Henüz deneyemedim ama içinde çilek varsa pek de sevemem gibi.