15 mart 2019 yeni zelanda'da camilere yapılan saldırı

Tırnak içinde "Katliam" videosunu görüp de "noluyoruz lan" diyen arkadaşlar varsa, bu tür "vukuatları" çözmeniz için size bir anahtar vereyim.

Habere git fotolara bak
https://www.dailytelegraph.com.au/news/world/gunman-opens-fire-in-christchurch-mosque/news-story/6f6ce5dc9db6cde5edf5ae778b6da368

görmeniz gerekeni gördünüz mü?

göstereyim

https://cdn.newsapi.com.au/image/v1/f3289c762f23617aa4c7d0274b4efcb6?width=650

şudur
https://i.pinimg.com/originals/dc/65/30/dc6530156fb371b1aa94f46207412975.jpg
ayakkabı imgesi bu arkadaşlarımızın ufak bir haberleşme biçimi.. "panpa biziz sıkıntı yok" gibi düşün.

ayakkabı ne alaka di mi?
milyon tane yorum var ama bir tanesi şu; aslında ayakkabı değil "ayak".

çünkü ayak "sadakat" demektir. çünkü "ayak" sadıktır, "başın" dediğini yapar.

örneklerimizi görelim

10 ekim 2015 ankara ihaneti..
https://www.brookings.edu/wp-content/uploads/2016/06/ankara_bombing001.jpg

24 kasım 2017 londra siksiği
https://gdb.rferl.org/CF626C52-A1F0-4464-9E9D-8CEA00118D92_w1023_s.jpg

paris siksiği
https://timedotcom.files.wordpress.com/2015/11/paris-attack-aftermath-5.jpg

barcelona siksiği
https://sa.kapamilya.com/absnews/abscbnnews/media/2017/news/08/18/barcelona3.jpg

2 ekim 2017 las vegas siksiği
https://www.newsmax.com/Newsmax/files/09/09e37a9c-643f-4ce0-9894-0d077de6e658.jpg

nice siksiği
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/40/2016_Nice_attack_shoes_abandoned_IMG_20160714_224545.jpg

20 ağustos 2016 gaziantep
https://www.johnsoncitypress.com/image/2016/08/21/x700_q30/Turkey-Explosion-3.jpg

reina.. benim en sevdiğim bu
https://cdn.cnn.com/cnnnext/dam/assets/170104114531-03-istanbul-reina-nightclub-0104-large-169.jpg
illüminati filan diye süslü bir isimle ortalığı bulandırdıklarına bakmayın.. tekrar hatırlatayım, aslında olan şey "mafya"… mafyanın yönettiği bir dünyadayız. medya da mafyanın toplumu güdülemek için kullandığı bir araçtan ibaret..

medya sizi yönlendirir, yanlış bilgilendirir, bildiklerinizi yalanlatır, doğruyu söyleyenleri toplumun gözünden düşürür, tüm topluma finansal operasyonlar çeker, ahlaksızlığı yayar, yüzsüzlüğü norm yapar, gündeminizi piç eder.. medyanın görevi budur. 21. yüzyılda hala medyanın amacının size gerçekleri iletmek olduğunu düşünüyorsanız … abovvv…

soru: bu yeni zelanda işiyle gündeminiz piç oldu mu?
cevap: burada yazmak istediğim ama yazamadığım bir paragraf var.. siz anladınız onu.

türkiye'nin psikolojik operasyonlar için enjeksiyon noktası olan trol mezarlığında da çok güzel bir iş çıkardılar.. adı sanı, kim olduğu neci olduğu belli olmayan bir tip bundan sonra söz söylemeye kalkacakların gözü önünde cezalandırılıyor…


benim için hava hoş.. kanzuku kesip yeseler umurumda olmaz.


ikinci operasyona geçelim . pewdiepie
araya bir de pewdiepie hikayesi sıkıştırdılar.. ne alaka di mi? pie dediğin eleman alt tarafı bir yutubır..niye ona operasyon çeksinler.

orada başka bir şey var.. operasyon ona değil.. temsil ettiği şeye.

ppie bu kadar ön planda bir karakter olmasına rağmen artık iyice bunaltı veren politically correct dayatmalarını pek iplemeyen bir tip.. sürekli "ırkçılık" filan gibi modern zamanların beyin siken sosyolojik zırvalarına muhatap oluyor ama gülüp geçiyor..

işte işin sırrı burada.. güç sahipleri gülmekten hele kendilerine gülünmesinden nefret eder. onların sizde var olmasını istediği duygular nefret, panik, korku gibi şeyler. çünkü bu hislerin baskın olduğu toplumlar kolay yönlendirilir. ama onların dayattıkları şeyleri umursamaz gülüp geçerseniz en çetin muhalefeti yapmış olursunuz. çok güçlü olup hakkında en ufak bir espriye filan tahammül edemediğini bildiğiniz biri var mı? benim var.

gülmek, gülüp geçmek… en kolay "hayır" deme biçiminizdir.. okumanızı öneririm; "gülün adı - umberto eco"… hararetle tavsiye .

yazının özeti:
bu vukuattan çıkarmanız gereken sonuç şu. yeni zelanda satanistlerin kontrolünde.

"ama ben inanmıyorum öyle şeylere, din felan.." diyen dostlara da tekrar ve ısrarla hatırlatıyorum, inançlarımızın gerçekler üzerinde bir etkisi yoktur.. o yüzden inanmayı bırakın. bilmek varken inanmak nedir kardeşler..

neden yavru bir kedi gördüğünüz zaman öldürmüyorsunuz? neden önünüzdeki adam cüzdanını düşürdüğünde götürüp ona veriyorsunuz.. neden çalmıyorsunuz?

acaba içimizde bizden daha büyük bir gücün koyduğu bir terazi mi var, yoksa basit moleküller bir araya gelip "vicdan" mı oluyor?

doğru cevap şu : insanoğlu doğuştan iyidir.

ama çalanlar var … di mi?
öldürenler, tecavüz edenler, yıkanlar, kesenler, yalan söyleyenler var…

kokusunu en sevdiğiniz meyve nedir? benimki çilek.. bir torbaya çilek koyup bir köşede iki hafta bekletin ve koklayın.. hala güzel mi kokuyor? hayır.. ne değişti? "çilek çürüdü"

insanoğlu doğuştan güzel bir varlıktır, ama örneğin o insanoğluna 7/24 acun ılıcalı enjekte edersen bozulmaya başlar.. hikayenin özü bu.

neleri 2 kere 2'nin dört ettiğini bildiğiniz gibi kesin bildiğinizi, neleri tam emin olmasanız da "bildiğinizi", nelere "inandığınızı" tartın.. kendinize karşı objektif olmayı başarabilirseniz dünyanın matematiğini çözmeye başlamışsınız demektir. o yola bir kere girdiniz mi de peşini bırakmayın.. sizi bir yerlere ulaştıracaktır. garanti ediyorum. elimden geldiğince de yanınızda olacağım. söz.

her şeyin özeti ise;
bu dünyada ölçülebilecek bir değere sahip olan şeylerin en kıymetlisi zamandır. zamanların en kıymetlisi de sizin zamanınızdır.. vergi denen şeyin bile en temeldeki amacı zamanınızı çalmaktır. o yüzden bu dünyadaki sınırlı zamanınızı çaldırmayın, gündeminizi piç ettirmeyin.

gözlerinizi dört açın..

kulaklarınızı da ….


captain marvel

Bugün izledim. Beğendim. Imdb sayfasına, izleyici yorumlarına pek aldanmamak lazım.

Filmi güzel yapan detaylardan biri her zamanki gibi ufaklı espriler ve başrolümüzün gülüşleriydi. Çok güzel kadın yahu.

börü

final niteliğindeki sinema filmini izledikten sonra dizi olarak yayınlandığını öğrendiğim yapım.
Doğal olarak kafadan finali izleyince insanın konuyu toparlayabilmesi çok da kolay değil. internette önceki bölümleri izlemeye niyetlendim ama, ücretli platformlar dışında bulunması oldukça güç. yılmadım, aramanın gücüne inandım ve bölüm bölüm de olsa farklı farklı kaynaklardan (kimi arapçaı, kimi korece altyazılı) buldum izledim. sondan başa doğru izlemiş oldum bir anlamda. Gayet de başarılı buldum, tavsiye edilesi.

battleborn

Overwatch ile çok yakın tarihlerde çıkarak, kendini bitiren oyun.

Yaklaşık 3 yıl önce ps store'da oluşan bir hatadan ötürü tam olarak 0,5 kuruşa oyuna sahip olmuştum. Oyun çıkmadan ölmüştü ama yine de şans vermiştim. İlk denediğimde oyundan inanılmaz nefret ettim. Pastel grafikler ve o grafiklerin tam zıt şeklinde bir optimazsyon vardı. Bu tarz taktiksel oyunların 60 fps altında oynanması oyuncuya eziyetten başka bir şey değil. Ne yazıkki yapımcılar, oyunun ilk çıktığı vakitlerde bunu başaramamış. Aslında pvp yanında pve bölümleri co op olarak keyifli görünse de rakibi overwatch tarafından fena hezimete uğratıldı..

Aradan 3 yıl geçti. Biraz oyunsuzluk ve days gone sayılı günler kalmasından mütevelllit şöyle bir kütüphaneme göz atayım dedim. O anlık battleborn'a bir şans daha vermek istedim. İyi ki de bu kararı almışım.

1 haftadır kuzenimle pve senaryo görevlerini oynuyoruz. Öncelikle bu oyunu duyan ve merak edenlerin %90 ' ı ön yargılıymış. 3 sene önce ben de bu ön yargıdan nasibimi almışım. Oyunun senaryo modları 5 kişiye kadar co op desteği sağlıyor. Sadece 8 bölüm var ama hepsi çok keyifliydi. Karakterleri detaylı incelememiştim. Ana oyunda 25, dlcler dahilinde 5 tane karakter mevcut. Her karakterin tank, healer, attack gibi ana sınıf ayrımları var. Onlarda içlerinde bir takım ufak sınıflandırması var. Örnek olarak hem tank, hem de assassins karakter olabiliyor. Bu biraz mantık dışı aslında ama karakterin yapısına uygun dengeli bir şeyler çıkartmışlar. Bu da kendini farklı hissettiren bir oyun olarak kendini göstermiş...

Bildiğiniz fps-taktiksel ve moba karışımı pvp modları olsa da tahmin edersinizki yok denecek kadar az oyuncusu var. Olanlar da tabiri caizse kendi imparatorlığunu kurmuş. Afedersiniz, ayağınızdan donunu alıyorlar. Pvp'yi biraz zorladık ama yok arkadaş. Silindir gibi eziyorlar. Tabi buna istinaden diyeceksiniz ki pvp böyle ise oyundan geriye ne kaldı. Aslında bunun suçu oyun değil, en başta oyunu çöpe atan oyuncu topluluğu. Eğer böylesine ön yargılı olunmasaydı, oyunda gördüğünüz 40 50 tane pro yerine sürekli aktif bir oyun olurdu. Senin benim gibi oyuncular oyunu aktif tutar, aşağı yukarı adaletli bir pvp ortamı olurdu...

Yine oyunun eksikleri yok değil. Kusursuz değil elbette. Pvp tarafında az mod var. Bana kalırsa karakterler de pvp için değil, pve odaklı yapılmış gibi geldi. Bu yüzden biraz dengesizlik oluşabiliyor. Buna bariz örnek, nişancı bir karakterin, yakın dövüş karaktere hayvan gibi vurup yanına dahi yaklaştırmadan öldürmesi. Mesela bu olay kabul edilemez.

Toparlayacak olursam, battleborn yanlış stratejiler izleyen lakin abartıldığı kadar kötü olmayan bir oyun. Hali hazırda steamde f2p olmuş. Ps4 ve xbox tarafında ücretli. Benzerleri overwatch veya paladins yerine bir alternatif veya heyecan arıyorsanız denemekten zarar gelmez.

Edit: ps4'de oyun 60 fps.

31 mart 2019 yerel seçimleri

eger sansimiz yaver giderse ankara'yi mansur yavaş, istanbul'u ise ekrem imamoğlu alacaktir. sahsi kanaatime gore istanbul'u binbir hile ve hurda ile imamoğlu'na birakmazlar(keşke kazanabilse) ancak ankara'da mansur yavaş'ın neredeyse 5 puan ile önde oldugu konusuluyor.

ola ki istanbul ve ankara akp'nin elinden cikti, iste o zaman bu ulke icin yeniden umutlar yeşerecektir. iki ilden ne olacak diye dusunme, biri basken, biri de ulkenin ekonomisinin baskenti. bu iki buyuksehirin ekonomik anlamda getirisi neredeyse ulkenin %70 i civari yapar. istanbul'un belediye baskani ilerisinin devlet baskani demek oluyor ki bunu erdogan'dan zaten biliyoruz.

bir oy bir oydur diyerek sozlerimi sonlandiriyorum.

koca entrynin meali: ne yaparsan yap ama sandiga muhakkak git.

avengers endgame

Captain marvel solo filmini izledikten sonra beklentimi iki katına çıkartan filmdir.

Nisan ayında en az game of thrones kadar gündemi meşgul edecektir. Ancak ne olursa olsun, infinty war kadar kusursuz bir film olamayacağını düşünmekteyim.
İnfinty war bence zirveydi.

game of thrones

Uzun bekleyişin ardından 8.sezonun başlamasına sadece 1 ay kaldı.

Eski bölümlere bein connect uygulamasından erişilebiliyor. Ayrıca yeni sezonun da digiturk tarafından yayınlanacağını hatırlatalım. Tabi sansür derdiniz yoksa.

behzat ç.

Dizinin hayaleti instagram ve facebook profilinde bir şeyler paylaşmış, ortalık yikiliyor yeniden başlayacak dizi diye. Kimi söylentilere göre de Eylül ayında 9 bölüm olarak internet ortamında yayınlanacakmış. Bekliyoruz kesin haberleri.