dünya kadınlar günü

kadınlarımız bizim için çok önemlidir dünyadaki en değerli varlıklardır kadınlarımızın değerini bilelim kadınlar insandır biz insanoğlu bunu asla unutmayalım
bugundur.

oncelikle cinsel istismara yahut siddete gormus kadinlarimiz olmak uzere, tum kadinlarimiza kutlu olsun.

siddetten ve tacizden cekinmeksizin yasayabilecekleri bir turkiye gorebilmek umudu ile.
aklıma geldi, rusyada ve ukranyada bugün erkekler tanıdıkları kadınlara tek tek çiçek gonderirmis. okullarda en sevilmedik dişi kişiye bile sinifin erkekleri gül verirmiş. bizde hala kadinlar günü kutlaninca ama ben kizim!!!1!!1!! diyen hemcinslerim var.
bugundur.

tum kadinlarin ozgurce, tacizlere ve baskilara maruz kalmaksizin, siddetten uzak bir ömür gecirebilecekleri yepyeni bir türkiye umudu ile, kutlu olsun.
istanbul büyük şehir belediyesi'nin kadın personellerine birer beyaz karanfil vererek kutladığını sandığı gün.
tomris'in, börte'nin ve almila'nın izinden giden ulu türk kadınının kadınlar günü kutlu olsun.
kadınlar, erkekler,çocuklar hayvanlar bitkiler kısaca tüm canlar canlılar...hepsi de kutsal ve değerlidir..kadın doğurgandır, üretkendir..dünya gibi kutsal, toprak gibi, bir çok mucize gibi suladıkça yeşeren, sevdikçe sevdiren, çoğalan bir canlı... bu ve benzer günlerin önemi aslında insanlıktır..pozitif ayrımcılık adı altında cinsiyetçilik yapmadan,hatta özünde negatif bir ayrım yapmadan değer görmeli her canlı.... mükemmele aday olarak donanımlı olan insan ise tüm canlıların bir adım ötesindedir. kadın; doğuran, büyüten, üreten, yaşatan..erkek ise seven, koruyan, hayata gelmeye ilk vesile olandır. bu detaylara bile gerek yok.. cinsiyeti ayırmak gerekli mi? her güzel günün sadece bir gününü kadınlara,annelere,emekçilere hediye edip diğer günleri ve diğer canları sıradanlaştırmak adil mi? değil. 100 kere değil. 1000 kere değil ! kadın için de erkek için de değil ! evet bir ayrım bir istatistik yapılacaksa bazı erkeklerin ahlaksız ve aşşağılık şiddetine en çok maruz kalan kadındır..buna itiraz sanırım olmaz..maksat çoğalan insanlık şiddetine işaret etmek, bunu protesto etmek ise dünya barış günü var, kardeşlik günü olsun, ne bileyim sevgililer günü değil sevgi haftası, sevgi çağı olsun..ama 1 gün değil hep olsun..trafikte birbirine yol veren erkek veya kadın değil, nazik “insanlar” olsun-olalım, markette, kuyrukta sıra beklerken, bir işi halletmeye çalışırken diğerini de düşünen erkek veya kadın değil “insanlar” olalım. bunu çocuklara aşılamaya çalışan insan, ebeveyn olalım. gençlere aşkı,sevgiyi veya ilişkileri öğretirken, örneklendirirken dikkatli olalım.” bu güzellikle / yakışıklılıkla peşinden çok koşan olur senin” diye büyütülen çocuklar yerine “bu terbiyenle herkese güzel örnek olacaksın yavrucuğum” diye büyütülen çocuklar olsun. evinde, işinde ve sosyal ortamında işimizi kavga ile dövüşle hallederken örnek olduğumuz çocukların nasıl bir kadın – adam olacağı değil nasıl insan olacağını düşünelim biraz da.. hiç bir kadın "kadınlar günü" adı altında ezilmemeli..hele de hiç bir erkek sizin yüzünüzden bugünü kutluyoruz mantığı ile ayrıştırılmamalı... kadınlara değer vereyim derken o değer bugünlerde daha çok düşürülmesin...erkeklere ise sosyal bir canavar muamelesi yapılmasın...kadın ve ya erkek değil insan olmak asıldır...iyi insan olabilmek ise zordur ciddi bir öz terbiye gerektirir..amacım bu açıdan da bakılmalı demekti ... içimden geldi..yazdım..

herkese sevgiler...tüm okuyanlara...
düpedüz cinsiyetçiliktir.. pozitif ayrımcılık falan de değildir..kadınların veya erkekelerin değeri bu gibi inatlaşmaya varan, kör gözüne sokuyorum mantığı ile reklam,yazı yapılan günlerde belirlenemez...belirlenmemeli....her gün her insan için güzeldir..değer bilmeyi bir güne bir cinsiyete sığdırmak saçmalıktır...bugünün kadınları değersizleştirmeye dair ciddi etkileri de vardır hatta...oyuna gelmeyin.
mükemmel kadın olmayın !
iyi bir eş, anne, dişi, seksi, ev hanımı, iş kadını, dost, evlat, sevgili ve daha birçok şey olan mükemmel kadın, neden mutsuz olur? çünkü bu kadınlar başkaları için yaşarlar!
bir ilişkide kadın, eşinin hayatını gereğinden fazla kolaylaştırdığında, iyi bir iş yapmış olmaz. her sorunu çözebilen, sorumlulukları üstünde taşıyan, düzeni koruyan ve bunun için insanüstü çaba gösteren kadın, karşısındaki erkeğin genetiğini bozar.
insan doğası almaya, tüketmeye eğilimlidir ve rahata çabuk alışır. mükemmel kadın, her konuda başarılı olduğundan, karşısındakine yapacak bir şey bırakmaz. armut piş, ağzıma düş! ilişkiler, paylaşım olmadan büyümez. kadın ve erkeğin gelişimi, yaşamın getirdiği sorumluluklar, dersler ve çaba ile doğru orantılıdır. çocuğunun okul ödevlerini kendisi yapan bir anne, evladının öğrenmesini ve yeteneklerini geliştirmesini engellediğinin farkında değildir. aynı durum ilişkilerde de geçerlidir. eşinin işlerini üstlenen, yapması gerekenleri onun yerine yapan, beceremediklerini bir şekilde halleden mükemmel kadın, mutsuz olmaya mahkumdur.
işin garip tarafı, bu yapıdaki kadınların ilişkileri genellikle hayal kırıklığı ile biter. en çok aldatılan, terk edilen kadınlar, kusursuz kadınlardır. neden aldatıldıklarını anlayamazlar. üstelik, eşlerinin seçtikleri kadınlar, kendilerinden çok daha vasıfsız olanlardır. "benim neyim eksikti?" bu cümlenin cevabı havada kalacaktır, hatta şok etkisi bile yaratabilir ama eksik olan kusurdur.
ilişkiler paylaşım üzerine kuruludur. mükemmel kadın, eşinin yapacaklarını üstüne aldığında, zaferlerini de elinden almış olur. çaba göstermek, uğraşmak için ortada sebep bırakmaz. heyecanı, hevesi kalmayan bir eş, doğal olarak gidip, kendini göstereceği, yaratacağı başka ortamlar arar.
çevrenizdeki insanları bir düşünün. içlerinde, mükemmel olduğuna inandığınız ama hala neden evlenemediğini ya da mutsuz bir ilişkisi olduğunu anlayamadığınız kişiler yok mu? dışarıdan bakıp, dört dörtlük kadın dediklerinizle birlikte yaşadığınızı hayal edin. hazır bir hayat. ilk başlarda çok keyifli gelse de, zaman içinde son derece sıkıcı, tek düze ve boş bir yaşam şeklini alır. insani egonuz zarar görür.
mükemmellik, kendinden vazgeçmek demektir. sürekli başkaları için yaşamak, onların ihtiyaçlarını gidermek, onların sevdiklerini seçmek ve hazırlamak, hep başkalarını düşünmek, mükemmel kadını kişiliksiz kılar. kendi hayatından vazgeçmek, saçının her telini süpürge etmek, gereksiz özveri ve fedakarlık göstermek, karşı taraftan alkış ve takdir almaz. düzenli olarak bunlar yapıldığı için, görevmiş gibi algılanır ve kıymet bilinmez.
kusursuz ve mükemmel olmak, sadece zarar verir. eşini, çocuğunu, kendini hatta dostlarını bile zor bir psikolojik sürece sokar. ilişkiler paylaştıkça değer kazanır ve keyif verir. mükemmel kadın mutlu olamaz. başkalarının hayatını düzenlerken, kendine ait bir yaşamı unutur.
insan dediğin kusurlu olur. hataları, yanlışları ile var olur. mükemmellik, insani bir özellik değildir. kusursuz veya mükemmel kadın: bu sizi ancak, ruhsal köle ve yaşam hizmetçisi yapar.
dünya emekçi kadınlar günü kutlu olsun..
sevgiyle kalın. .
bugundur!

kutlu olsun tum kadinlara. bugun hicbir kadinin $iddet gormemesini, taciz edilmemesini, tecavuze ugramamasini ve oldurulmemesini diliyorum en samimi duygularimla. cunku oyle bir durumdayiz ki, ancak gün bazli dileklerde bulunabiliyoruz bu $ekilde. genel olarak bunlari dilemek bo$ dileklerden oteye gecemiyor.
yarin tum dunyada kutlanacak gun. kendi alanimdaki kutlamalari rus hizmetkarlarimla $atomda gercekle$tirmeyi du$unuyorum yalniz minik bir sorun da aklimi kurcalamiyor degil.

$atom yok, rus hizmetkarim hic yok, rus olarak kadin tanidigim bile yok anasini satayim. anla$ilan her sene oldugu gibi kutlamalari pornhub yardimi ile yapacagim gene.
0 /