yoga

Yoga, Hindistan'da ortaya çıkan fiziksel, zihinsel ve ruhsal bir uygulamadır. Yoga, pozlar ve meditasyon aracılığıyla zihin ve ruhta sükunete ulaşmayı sağlamaya çalışır.

altered carbon

İlk zamanlarda netflix'in en bütçeli yapımı olduğunu biliyordum. Pek beklentim yoktu, bir ara izlerim diye düşünmüştüm. Çıkalı 2 sene olmuş. Ben diziye bir kaç gün önce başladım ve şu an beşinci bölüme geldim.

Şimdiye kadar gördüklerime hayran kaldım. İzlerken merak uyandıran, izleyiciyi bir saniye bile sıkmayan, boş sahnesi olmayan harika ötesi sci-fi dizisidir. Beşinci bölüme kadar böyle geldiyse, kötüye gideceğini pek düşünmüyorum.

15 ocak 2020 wikipedia'nın erişime açılması

anayasa mahkemesi tarafindan gerekçeli karar aciklanmis ve wikipedia artik erişilebilir hale gelmistir.

aym'nin gerekceli karari asagidadir;

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/01/20200115-6.pdf

wikipedia'nin adresini unutanlar icin bir guzellik yapalim;

https://www.wikipedia.org/

gerekceli karardan da anlasilacagi uzere, wikipedia'da aslinda sadece iki sayfa engellenecekmis ve fakat site ssl kullandigi icin o iki sayfanin engellenmesi teknik olarak imkansiz oldugu icin site komple engellenmis. yani bobrek tasi dusurtmek yerine bobregi hepten almislar zamaninda.

goshenit

senelerdir facebook kullanmam, gecen gun bir kere aktif olayim dedim hemen mesaj mesajlara yapisti, yok yeniden yazmam lazimdi yok ben sozluksuz nefes alamiyorum falan. iyi gel dedim verdim sifresini. bakalim kac gun dayanacak.