1 ekim 2019 elektrik zammı

bugunden itibaren gecerli olacak olan %14,90 oranindaki zam. 1 temmuz tarihinde de %15 oraninda zam yapilmisti.

o beştepedeki sarayin masraflari cogaldi zaar. bir sekilde cikartilmasi gerekiyor elbet. koruma ordusuna da 1000 kisi ve 100 arac falan daha alindiysa artik.

ben hala cozemedim bu ulke nasil daha iflas etmedi. nasil para varmis guzelim ulkemde ya, yoneticiler hala bitiremediler o paralari.

tarık ünlüoğlu

kurtlar vadisinin testere necmisiydi kendisi, eşkiya dunyaya hukumdar olmazin da ünal kaplan'ı. bugun itibari ile vefat etmis, allah gunahlarini affetsin. kötü karakterlerin iyi bir oyuncusuydu.

nazca çizgileri

1939 senesinde bir arkeologun peru'nun nazca düzlüklerinde havdan yaptigi gozlem sonucunda kesfedilen dev cizimler. bu cizgiler hakkinda pek cok teori ortaya atilsa da henuz kimse sırrını bilmiyor. son teoriye gore nazca yerlilerinin yagmur dualari esnasinda tanrilari hos tutmak amacli cizdikleri dev kus figurleri oldugu yolunda.

barış pınarı harekatı

dün itibarı ile başlayan, özgür suriye ordusu ile birlikte icra edilen, suriye topraklarındaki pkk / işid noktalarını yok ederek güvenli bir bölge oluşturulması planlanan, türk silahlı kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen harekat.

elbette tum avrupa ulkeleri ve abd tarafindan karsi cikilmakta bu harekata.

allah ordumuzu muaffak eylesin.

barış pınarı harekatı

Harekatın ilk 24 saatinde teröristlerce Suriye den Urfa ve Nusaybin e atılan roketler ve havan mermileri sonucunda 6 vatandaşımız hayatını kaybetti, 70 kişi ise yaralandı.

Cumhurbaşkanım Erdoğan ın açıklamasına göre 109 terörist ilk 24 saatte öldürüldü.

10 ekim 2019 istanbul depremi

Yaklaşık 3/4 dakika önce gerçekleşen deprem. Kısa sürdü ama sağlam salladı. 4 ün üzerinde olduğunu düşünüyorum.

Edit ;afad açıklamasına göre merkez üssü Yalova açıkları ve 3.8 büyüklüğünde.

Yeni edit;afad açıklamasını 4.0 olarak güncelledi, kandilli 4.1 olarak açıkladı.

the boys

arkadaş çevremden bolca önerilen bir dizi. lakin ilk bölümün 30-40dk sını izledikten sonra kusmamak için kendimi zor tuttuğum bir dizi. gerçekten saçma ve bir şey anlatamayan bir dizi.