huawei

bir pazarlama talihsizliği olarak telaffuzu zor, akılda kalması zor bir isime sahip çinli firma. "Zhuangzi" gibi daha basit çin adları varken huvai nedir abi? (bak gene yazamadım. copy/paste yapmam lazım)

yinede izlanda'nın eyjafjallajökull yanardağının eline su dökemez. unutmak istediğimiz her büyük felaketin adı böyle zor olmalı, markaların değil!

ekrem imamoğlu

kendisinden ilk beklediğim icraat ne trafik ne baska bir sey, suriyeliler. kendi memleketimizde mülteci gibi yaşar olduk, en azindan istanbul icin buna derhal bir hal care bulmali. ulkemin icerisinde neredeyse ic savas cikacak suriyeliler ile türkler arasinda. gerci kendi ulkesindeki savastan kacip benim ulkeme gelen adam, boyle bir durumda da benim ulkemden kacar ceker gider bir baska yere.

derhal bu duruma bir cozum bulunmali.

suriyeli mülteciler

artik kendilerine mülteci dememek lazim belki de. benim vatanimda benden iyi hayat sürüp bizim kadar kalabalik olan bir kitleye mülteci demek yakismiyor bize.

bir an önce gitsinler buralardan, lütfen diyorum bak.

süleyman soylu

söyledikleri ve yaptiklari ile ekrem imamoğlu'nun acik ara onde olmasini saglayan siyasetci. bir kendisi bir melih gokcek bir de turgay guler.

bu adamlar varken ekstra destege hic ihtiyac duyulmaz vallahi. yeter ki cikip bir kac tweet atsinlar, bir kac kanalda alabildigine konussunlar.

akp tabani da uyandi artik, çöküşünüz cok hizli bir şekilde basladi ki bu saatten sonra da donus imkansiza yakin. gecmis olsun.

beylikdüzü

ekremistlerin şu sıralar fink attığı ilçe. ekrem gelecekse gelsinde bir durulsun ortalık. iu saat oldu hala korna sesi dinliyoruz.

millet bıktı seçimlerden. bende bıktım.

kaktüs

meksika'da salatası, çorbası, kremi, içkisi yapılan mübarek bitki. Hayvan yemi bile yapıyorlar ama ben henüz test etmedim.

kaktüs meyveleri toplanan, bildiğin kaktüs çiftlikleri falan bile var. enteresan yani.

23 haziran 2019 istanbul yerel seçimi

Eko başkanın resmen AKP'nin içinden geçip tur attığı seçim oldu, yaklaşık 10 puan fark. Bu farkın mimarı da recep Tayyip Erdoğan olmuştur emin ol. Hele son haftaki üst perde söylemleri, imralı dan gelen mektup vs. Hepsi etkin oldu bu farkta. Binali nin başını Erdoğan yedi resmen.

23 haziran 2019 istanbul yerel seçimi

seçim döneminde ve özellikle son iki günde bu kadar kirli siyaset yapılan başka bir dönem olmamıştır sanırım. bakın bu yorumu ben taraf tutarak, partizanlık yaparak ve herhangi bir amaç güderek yazmıyorum. ben araştıran, sorgulayan bir türk genciyim. geçmiş seçim dönemlerini, yapılan anlaşmaları, darbeleri, önemli tarihleri vs. araştıran, önemle okuyan, aklımdaki soruların cevabını bulan bir türk genciyim. geçmişte böylesine kirli bir siyaset yapılmış, siyasilerin terör örgütü liderinden medet umduğu ve milletini terörist diyerek böldüğü bir dönem olmamıştır. yazık ki siyasilere çok güvenen, partizanlığı hayatının önemli noktasına koyan insanların tek düşüncesi cepleridir. başka açıklaması yok. ve bu seçimde de hakkı gasp edilen imamoğlu'nun kazanmasını, yeni bir başlangıç olmasını diliyorum. her şey çok güzel olacak.

16 haziran 2019 imamoğlu ve yıldırım canlı yayını

pasif bir yayin oldu, oysa gonul isterdi ki daha heyecanli daha aksiyonlu olsun. adaylar birbirleri ile tartisabilsinler, birbirlerine sorularini tek tek sorabilsinler, sadece tek soru ile kalmasinlar.

ismail kucukkaya tarafsiz bir profil cizdi ama yine de daha cok pismesi lazim boyle bir programi yonetebilmesi icin. en sonda da "moderatorlugum nasildi" diye sormayaydi iyiydi.

son soz olarak elbette ki programin tartismasiz galibi imamoglu olmustur. melih gokcek'in twitterina bakacak olursaniz da yildirim 10-0 onde bitirmistir programi.

ah melih ah.