bilgi sözlük'ün alternatif olamaması

Bence Gerçeği yansıtan önermedir.

Yıllardır ne zaman ekşi sözlük'ü protesto etsem kendimi mecburen burada buluyorum. Galiba yazmadan duramıyorum ancak şu gerçeği de belirtmek gerekir. Bilgisözlük yöneticileri her ne kadar iyi niyetli olsa da Ekşisözlük'ün alternatifi olmayı bitürlü başaramadı. Bence bilgi sözlük değilde farklı bir plaform üzerinden ekşisözlük yazarlarının da desteği alınarak yeni bir oluşuma gidilmesi daha başarılı olacaktır. Örneğin seçilecek 500 veya x sayıdaki ekşisözlük yazarının moderatör olacağı, yazarları onaylayacağı bir yapı kurulursa ve yönetim gönüllülük esasına dayalı, şeffaf bir yapıda olsa kesinlikle ekşisözlük yerine tercih edilecek bir platform olacaktır. Ekşisözlük gibi ticari bir kurum da ister istemez batacak veya akıllanacaktır.
hiç önemi yok.

şak diye bir bebeği sattı adamlar. yazsam nolur yazmasam nolur.

maksat aklındakini birilerine ulaştırmaksa burası da gayet yeterli. zamanla daha da gelişir. sorun yok.
Bilgi sozluk'un reklamasyon calismasi yok,sosyal medyada hic aktif degil,yoksa burasi da ucar gider..
yanlış önerme. doğrusu bilgi sözlük'ün alternatifinin olmaması olabilirdi. bazı şeyleri gözümüzde çok büyüttüğümüzden halimiz bu, her sözlüğü ayrı sevmek mesela, ayrı ilgi göstermek. bu bizde yok.

nerede ise her sözlük'te hesabım varken burada da aldım ve birbiri ile kıyas yapmam imkansız.
Duyduğumda "aman diyim lütfen olmasın" dediğim sözdür.

daha yeniyim buralarda ama olsun yine de bir parçası olmak için uğraşıyorum.sevdim burayı abi sevdim.insanlar beğeni kasmak çok görülmek vs. İçin kasmıyor.online 5 10 kişi oluyor onlar da bir şeyler yazmak için yazıyorlar eminim.bol bol görülüp beğenilip ego tatmin etmek için değil.yazalım okuyalım kendimizi geliştirelim aynı anda beş kişi online olsak da yeter,fazlasına gerek yok.internet kültürü popülizm sosuna bulandığında çöp olan nice yerler gördü.biri daha olmasın burası.ha bu beş kişi ile aynı mantalitede 10.000 online olsa çok daha güzel,ama zor hem de çok zor.

Velhasıl,az kişinin okuduğu bir not defteri gibi burası.sosyal medyaya evrilmesin.bizler kaliteli içerikler yazmaya bakalım biz bize maksimum faydamızı alalım,gerisi böyle devam.

Not:evet birkaç gündür burda olup yıllardır emek vermiş gibi konuşmam da garip ama olsun ben peşinen yazayım

düzeltme:"üstteki girdiye cevap yazma" olayı biraz yaygın galiba ben epeyce denk geldim.gerçekten gerekli değilse yapılmamalı.foruma bağlamamak lazım.
gayet güzel bir alternatiftir. ekşi sözlük ve diğer sözlüklere bakıldığı zaman aralarında en sade ve tutarlı olanıdır. hem ayrıca internet olsun, sokaklar ve caddeler olsun kalabalıktan hoşlanmayan beni cezbetmiştir. birde bu sözlükte gereksiz ve çöp başlıklar yok.