13 mayıs 2014 soma da maden ocağı patlaması

manisa’nin soma ilcesinde bulunan ozel bir $irkete ait olan komur madenindeki trafoda meydana gelen patlama sebebi ile yangin cikti. yangin sebebi ile madende calisan i$ciler yerin 2 kilometre altinda mahsur kaldilar. kazadan 11 saat sonra saat 03:20 de aciklama yapan enerji ve tabii kaynaklar bakanı taner yıldız can kaybini 166 olarak acikladi. uzerine de ekledi;

"sayinin artmasindan endise duyuyoruz."

üc otuz paraya calis, gecenin bir yarisi canindan ol. turkiye ismini sadece haberlerde gecen bir listeden ogrensin, o da bir saniyeligine. sonra kimse seni hatirlamasin, sen de ya$amini kaybetmi$liginle kal.

sorumlulari en kisa zamanda bulunup en agir cezaya carptirilir umarim.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26414025.asp
ba$bakanin facia ile alakali yaptigi ilk aciklama $urada;

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/64203/0/basbakan-dan-soma-icin-ilk-aciklama
taner yıldız’in sabah 5 de yaptigi aciklama gore can kaybi sayisi 201 e yukselmis. allah tum yasamini yitirenlerin gunahlarini affetsin.
halk tv’de soylenilenlere gore 200 e yakin kisi de madende kurtarilmayi bekliyor, ancak zaman herkesin aleyhine isliyor su dakikalarda. 80 kadar da yarali varmis su an icin.
enerji bakani taner yildiz’in 08:30 itibari ile yaptigi aciklamaya gore can kaybi sayisinda herhangi bir degi$iklik yok, sayi halen 201.

ulusal yas konusu soruldu bakana, ba$bakan geldigi zaman bunun kendisine sunulacagini soyledi.
yeni bilgilere göre dun cikan yangin madenin -150 metre derinindeymi$. saat 08:48 oldu ancak yangin devam ediyormu$ bakan yıldız’in soyledigine gore.
şimdi böyle bir ülkede nükleer santral yapıldığını düşünün.
siyaset, rant, ahlaksızlık, vicdansızlıktan gözü dönmüşlerin nükleer santral yaptığını düşünün.

’’sağ kurtulan bir maden işçisi ambulansa bindirilirken; ’’ çizmelerimi çıkarayım, sedye kirlenmesin’’ diyor. ben ben insanlığımdan ve ofiste masa başında olmaktan utanıyorum.
madenden kurtarilan, hastaneye kaldirilan ve taburcu edilen iscilerin isimleri $urada;

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26416903.asp
taner yıldız gun icerisinde yapmis oldugu aciklamada can kaybinin 245 e ciktigini bildirdi. saat 22:30 da yaptigi aciklamada ise can kaybinin 274 e yukseldigini acikladi.
0 /